ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

11 شهریور ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 11 شهریور

خطر یک جنگ گسترده

جدی است، به هوش باشیم

 
 
 
 

 

صف بندی های نظامی نشاندهنده خطر یک جنگ گسترده در منطقه ایست که ایران نیز در قلب آن قرار دارد. ظاهرا این جنگ می خواهد برای حمله به سوریه و مقابله با این حمله آغاز شود اما گسترش و وسعت صف بندی ها نشان میدهد که این جنگ یا تدارک دیده شده دامن ایران را خواهد گرفت و یا پیش بینی می شود در طول حمله به سوریه، جنگ دامن ایران را هم خواهد گرفت.

سازمان دفاع موشکی روسیه مجوز مسلح شدن بمب افکن های استراتژیک Tu-22 به موشکهای RT- 2U  را برای دفاع از سوریه صادر کرد و رئیس جمهور این کشور "پوتین" نیز آن را امضاء کرد. خبرگزاری های روسیه گزارش داده اند که ارتش روسیه برای دفاع از سوریه در برابر تهاجم امریکا و متحدانش به حال آماده باش در آمده است.

همین خبرگزاری ها اضافه کرده اند که پادشاه اردن علی رغم توافق نظامی با امریکا ، از استفاده امریکا از خاک اردن برای حمله نظامی به سوریه امتناع کرد  وملک عبدلله پادشاه آن کشور اعلام کرد که این حمله بدون‌ مجوز کنگره است . همچنین گفته می شود پایگاه های هوایی همدان و تبریز به حالت آماده باش کامل در آمده اند . از سوی دیگر، ناوگان دریایی امریکا در خلیج فارس نیز در وضعیت قرمز (حمله) قرار گرفته است .

پایگاه هشتم هوایی ایران در حالت اماده باش کامل در آمده و گشت هوایی این پایگاه ۳ برابر شده  و یگان موشکی مرزی ایران در وضعیت حمله قرار گرفته است. تلویزیون روسیه 24 ساعت نیز اعلام کرد که ناوهای جنگی روسیه بی سر و صدا به سوی دریای خزر حرکت کرده اند .

نیروی هوایی اسرائیل نیز به حالت آماده باش کامل درآمده است. پایگاه موشکی روسیه در جزیره کریمه نیز حالت باش جنگی به خود گرفته است. این پایگاه مجهز به موشکهایی با برد ۳۰۰۰ کیلومتر است و  پایگاههای امریکا در اروپا در تیرس آنست.

نحوه لجستیک نیروهای امریکا در قبرس نشان از حمله چتربازان و کاماندوهای امریکایی به سوریه را دارد . پایگاه دیه‌گو گارسیا در اقیانوس هند به حالت آماده باش کامل در آمده است. این پایگاه محل استقرار اسکادران ضربتی بمب افکن های B-1 امریکاست.

رئیس ستاد فرماندهی مرکزی امریکا در عربستان با بن سلمان ولیعهد این کشور دیدار محرمانه داشت .

احتمالا امریکا قصد دارد از خاک عربستان برای یک اقدام نظامی استفاده کند.اتحادیه اروپا ضمن ابراز نگرانی از آغاز یک جنگ اعلام کرد در حمله نظامی به سوریه شرکت نخواهد کرد .

به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 11 شهریور

 
 

اشتراک گذاری: