نگاهی به آمار وزارت ورزش و جوانان

25 در صد جمعیت ایران

موتور جوان هر شورشی است

 

چرا امریکا می کوشد جلوی

اتحاد روسیه و آلمان را بگیرد؟

برگرفته از یوتیوب – ترجمه رضا نافعی

(پیک هفته ۱۰۹) 1 خرداد  1397 برابر با 22 مه 2018 

 pyknet100@gmail.com


پر مخاطب ترین مطلب پیک نت روز گذشته (دوشنبه) عنوان اول پیک نت "هشدار روسیه به امریکا درباره حمله به ایران" بود که جمعا روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت 13 هزار و 400 خواننده داشت و در 11 فیسبوک خوانندگان نیز به اشتراک گذاشته شد


30 - 31 اردیبهشت
خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


30 - 31 اردیبهشت

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


30 - 31 اردیبهشت

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


30 - 31 اردیبهشت

منتخب اخبار
شهرستان ها


30 - 31 اردیبهشت

منتخب اخبار ورزشی


30 - 31 اردیبهشت

منتخب اخبار اقتصادی


عنوان اول پیک نت 1 خرداد

"نقشه راه" ترامپ

"نقشه راه" ناگزیر درایران

وزیر خارجه جدید امریکا، "نقشه راه" ترامپ علیه ایران را اعلام کرد. همه این نقشه راه خلاصه می شود در این موارد: تمام فعالیت های اتمی و موشکی ایران باید متوقف شود، ایران باید نیروهای نظامی اش را از سوریه خارج کند، اسرائیل را تهدید نظامی نکند، دست از ارتباط با طالبان افغانستان (برای خنثی کردن گسترش حضور داعش در آن کشور) بردارد و به حضور سیاسی و کمک نظامی در لبنان، عراق، فلسطین و یمن نیز دست بکشد.

این چکیده تمام سخنرانی و شروط 12 گانه ایست که وزیر خارجه امریکا به نیابت از ترامپ روز گذشته بعنوان شرط تحریم های گسترده اقتصادی نکردن ایران مطرح کرد. (دو دست بالا و تسلیم)

البته در این میان از ضعف های اساسی جمهوری اسلامی در زمینه سرکوب آزادی ها و نارضائی شتابگیر مردم از حکومت نیز بخوبی بهره گیری شد. تهدید به تحریم های گسترده و کمر شکن نیز عملا تقویت و تشویق مخالفان دولت برای فلج اقتصادی کردن دولت و بازار سیاه ارز و بازنگشتن دلارهای صادراتی صادر کنندگان به ایران و حتی فرار سرمایه ها بجای سرمایه گذاری داخلی بود.

در واقع، نقشه راه، حرف تازه ای نداشت و ترامپ با اعلام لغو برجام تقریبا همه اینها را بعنوان بهانه آن تصمیم یکجانبه در برابر دیگر اعضای 5+1 طرح کرده بود. او نگران همسو نشدن اروپائی ها و روسیه و چین با لغو برجام، خواسته زرنگی کند و ایران را از بقیه گروه 5+1 که حالا شده 4+1 جدا کند، با پیشنهاد مذاکره مستقیم با ایران بر سر این نقشه راه. یعنی ایران و امریکا مذاکره کنند و اروپائی ها و روسیه و چین را پشت درهای بسته بگذارند. یعنی ایران را بیخ دیوار گذاشته و منزوی کند و هر آنچه خواست دیکته کند. مذاکره با دولتی که به هیچ حرف و پیشنهاد و قول و قرارش اعتماد نیست و مثل جمهوری اسلامی هر دولتی که سر کار بیاید قرارهای دولت قبلی را لغو می کند و سیاست جدید اتحاذ می کند!!

"نقشه راه" کوهی بود که موش زائید و آنها که (بویژه مخالفان دولت در داخل حاکمیت که منتظر حمله و اعلام حکومت نظامی اند و تاکنون نیز مستقلا در پی کودتا علیه دولت بودند)  و ذوق زده بدنبال چنین نقشه هائی بوده و هستند، بیهوده به دل خود صابون خوردن کباب را زده اند، درحالیکه این بوی کباب نیست، خر داغ کرده اند.

ترامپ شروط لغو برجام را بعد از لغو آن اعلام کرد! و آنچه اعلام شد، در واقع عقب نشینی بود و نه تهاجم. گرچه این احتمال دور از ذهن نیست که او برای تحمیل استراتژی خود به جهان و بویژه به اروپائی ها دست به اقدامات نظامی هم بزند که نباید از آن نیز غافل ماند. راه حل غافل نماندن، پرگوئی های تبلیغاتی فرماندهان سپاه که خود مقصر بحران اقتصادی- سیاسی داخلی کشورند نیست، حرف های پوچ امام جمعه ها هم نیست. شاید نظام براین عقیده باشد که باید بنیه نظامی کشور را تقویت کرد و وحدت ملی را احیاء، که این نیز راه حل هائی جز این ندارد:

1- بازگرداندن سپاه به پادگانها و تصفیه آن از فرماندهان تاجر پیشه 2- تصمیم و اقدام قاطع برای کوتاه کردن دست مشتی صادر کننده مفت خوار و رانت خوار از قدرت و حکومت،3- تصفیه جدی صفوف امام جمعه هائی که نفرت عمومی را موجب شده اند،4- آشتی ملی که گام نخست آن خاتمه حصر موسوی و کروبی و بازگرداندن آنها به صحنه سیاسی کشور است، 5- تقویت سریع پیوندهای نظامی و سیاسی با چین و بویژه روسیه، درعین حفظ مناسبات و حتی گسترش مناسبات با اروپا و کشورهای پیرامونی، 6- برداشتن پا از روی گلوی آزادی ها و سهیم کردن مستقیم مردم در اداره کشور که خود گام بزرگ وحدت ملی است.

آن نقشه راه ترامپ، این نقشه راه ایران را می طلبد، اما این زنگوله را چگونه می توان در نظامی که فساد و رانت خواری و چاپلوسی، غارت حکومتی و بی اعتمادی مردم به آن پنهان کردنی نیست به پای گربه بست؟ و اگر نتوان بست؟


روحانی خطاب به وزیر خارجه امریکا

شما چه کاره اید که بگوئید

ایران چه بکند و چه نکند؟


خشم مردم نیاز به چاشنی تلگرام ندارد!

کوچکترین بهانه، آغاز یک شورش تازه است. این اوضاع بحرانی جمهوری اسلامی است. آنها که با بستن شبکه های اجتماعی و اخیرا "تلگرام" تصور کرده اند بحران و نارضائی مردم از نظام را می توانند کنترل کنند و تن به عقب نشینی و اصلاحات بنیادین در ساختار نظام ندهند بیش و پیش از هر کسی، خود را فریب میدهند. این فیلم شورش ادامه دار مردم کازرون فارس است. در روزهائی که تلگرام فیلتر است. تفنگ خشم مردم، نیاز به چاشنی تلگرام ندارد.


مرور مطبوعات 31 اردیبهشت

یکی از سلاطین پسته ایران

یک میلیارد دلار سودش را بر نمی گرداند


پایان یک کمدی- سیاسی

آتش افروزان مجلس

به غلط کردیم افتاده اند!


منتخب اخبار روزهای گذشته


نامه به شورای عالی امنیت ملی

توئیتر و یوتیوب را

چرا وبه چه دلیل فیلترکرده اند؟


سخنان شنبه شب روحانی

با محدود کردن ارتباط و اطلاعات مردم مخالفم


عنوان اول پیک نت 31 اردیبهشت

هشدار روسیه به امریکا
درباره حمله به ایران


مذاکرات مقتدا صدر با نخست وزیر

دولت فراگیر ملی در عراق تشکیل خواهد شد


نزدیکی آلمان و روسیه

خواب امریکا را آشفته کرده

راشا تودی- ترجمه رضا نافعی


برای انتشار در پیک نت

"بلاک چین" تلگرام چیست

و چه کاربردهائی دارد!


عنوان اول پیک نت 30 اردیبهشت

از انتخابات عراق

در ایران درس خواهند گرفت؟


نگاهی به مصاحبه تازه سعید حجاریان

گریبانگیری نظامی ها

و روحانیون قطعی است!


تازه ترین آمارها می گویند

شکست سنگین "قدرت"

در جبهه فیلترینگ فضای مجاری


بانگ "ربنا"

امسال هم از صدا و سیما برنخاست


مرور مطبوعات 27 اردیبهشت

روزنامه آستانقدس

به امام زاده "بی .بی .سی" دخیل بست!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 16 هزار و 800 گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران