ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

26 فروردین ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 26 فروردین

شبیخون محور

شرارت جهانی به سوریه!

 
 
 
 

انتشار خبر حمله نظامی شبانه امریکا، انگلستان و فرانسه به سوریه در رسانه های غربی با آویختن مدال پیروزی بر گردن مهاجمین همراه شد. از جمله بخش فارسی تلویزیون بی بی سی به جای همه محافل بین المللی اعلام نظر کرده و گوینده اخبار 60 دقیقه این رسانه، این حمله را به تاسیسات تولید سلاح های شیمیائی اعلام کرد و کسی هم از گوینده ای که کاسه داغ تر از آش شد نپرسید "مهاجمین این ادعا را می کنند، اما شما چرا بعنوان اظهار نظر خودتان و نه حتی به نقل از مهاجمین خبر حمله را اینگونه به خورد مردم ایران میدهید؟"

به یاری فضای مجازی اطلاعات مربوط به این حمله وسیع تر از آنچه رسانه های غربی منتشر کردند و گفتند انتشار یافت. از جمله به نقل از رسانه های تصویری روسیه و مقامات نظامی آن کشور که اطلاعات نظامی خود را بیان کردند و نماینده روسیه در سازمان ملل که تقریبا همین اطلاعات را در سخنرانی خود در شورای امنیت سازمان ملل تکرار کرد. آنچه را رسانه های غربی ننوشتند تا مردم ندانند این بود که موشک های هوشمند شلیک شده نتوانستند هیچیک از فرودگاه های سوریه را هدف بگیرند و در فضا منفجر شدند. شمار این موشک های منهدم شده توسط دفاع ضد موشکی سوریه 71 تا 72 موشک اعلام شده است. جمعا 103 موشک هوشمند به سوی اهدافی در دمشق شلیک شده بود ( از جمله فرودگاه ها). نماینده سوریه در سازمان ملل بدرستی در شورای امنیت سئوال کرد که اگر ادعای امریکا مبنی بر حمله به تاسیسات شیمیائی درست باشد باید از آنها پرسید شما چرا از این بیم نداشتند که تمامی منطقه آلوده به مواد شیمیائی شده و جان هزاران نفر را بگیرد؟ جز این است که تولید سلاح شیمیائی صرفا بهانه ای بود برای حمله مستقیم به سوریه؟ این حمله پاسخ به شکستی نبود که در غوطه شرقی خوردید و ارتش سوریه منطقه را از چنگ شما در آورد؟

حمله مشترک امریکا و انگلستان و فرانسه به سوریه به وضوح نشان داد که آنها از شکست داعش در سوریه خشمگین هستند زیرا داعش به نیابت از آنها در سوریه می جنگید و جنایت و فاجعه می آفرید. اهدافی که در سوریه بمباران را عمدتا ساختمان ها و تاسیسات نظامی بود که از قبل و با پیش بینی این حمله، از کارکنان تخلیفه شده و به همین دلیل تلفات انسانی به بار نیآمد. موج از همبستگی با سوریه در کشورهای عربی و در میان مهاجرین عرب و بویژه سوری در کشورهای اروپائی نتیجه دیگر این حمله بود، همچنان که بلند شدن بانگ اعتراض و رسوائی در شورای امنیت سازمان ملل علیه این تهاجم که یاد آور حمله به عراق و لیبی بود نتیجه دیگر آن. در روزهای آینده نتایج دیگر این حمله را سه کشور محور حمله شاهد خواهند بود.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 26 فروردین

 
 

اشتراک گذاری: