ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

16 دی  1398

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 16 دیماه

هیجان ها پایان می یابد

نارضائی عمومی باقی می ماند

 
 
 

 

 

در ایران، حکومت آشکارا تلاش می کند با تزریق هیجان و خشم به جامعه، از ترور موشکی سردار قاسم سلیمانی بهره برداری تبلیغاتی هم در داخل و هم خارج از کشور بکند. چنان در این هیجان سازی و تبلیغ از آن سوی بام افتاده اند که عملا به امریکا نشان میدهند چه ضربه کمر شکنی توانسته به جمهوری اسلامی- در حد ترور نفر دوم حکومت- بزند. در پشت این هیجان و خشم و تبلیغ این هدف نیز آشکار است که می خواهند جنبش نارضائی مردم ایران را تحت تاثیر قرار بدهند. این درحالی است که این شور و هیجان ها مقطعی است اما نارضائی عمومی دوام دار. برای سردار قاسم سلیمانی که دارای ویژگی های منحصر به فرد بود، جانشین تعیین شده و جمهوری اسلامی سیاست های منطقه ای خود را - گر چه تا مدتی نه با کیفیت دوران سلیمانی- پیش می برد، اما برای جنبش نارضائی مردم از حکومت و نتایج سیاست های اقتصادی چه جانشینی وجود دارد؟ سئوال و بحث روز اینست! سئوالی که پاسخ آن سینه زنی و نوحه خوانی و تشییع جنازه نیست.

ماجرای ترور سلیمانی بیش از این هیجان سازی ها، نمایش ها و رجزخوانی های فرماندهان سپاه و امام جمعه ها نیازمند یک بررسی دقیق اطلاعاتی و امنیتی است تا معلوم شود کجای تورهای امنیتی در بیت رهبری و اطلاعات سپاه سوراخ است. اتفاقا باید از روشن کردن نورافکن روی کسانی که بیش از همه در این روزها سینه به تنور می چسبانند شروع کرد و پشت دست آنها را دید که چه نهادها و چه کسانی قرار دارند که با برپا کردن گرد و خاک می خواهند جاده های خاکی را غیر قابل دیدن و ورود کردن  کنند!

این دستهای پنهان، هنوز فاجعه ها در آستین دارند. فاجعه هائی در حد کشاندن ایران به ورطه یک جنگ ویرانگر و چند تکه کردن مملکت. آنها شبکه های اختاپوسی در تمام نهادهای نظامی و اقتصادی و رسانه ها ایجاد کرده اند و دور از تصور نیست که برای همین بهره برداری تبلیغاتی و هیجانی جاری در داخل کشور از یکسو و آسوده خیال شدن از مزاحمت های احتمالی آینده سردار سلیمانی از سوی دیگر، او را دم تیغ دادند.

شاید ترور سلیمانی سرآغاز یک خانه تکانی اساسی و پالایش واقعی در این نهادها و ارگان ها و رسانه های توپخانه ای و مصون از هر پیگردی بشود. این اختاپوس آهسته و پیوسته توانسته طی 40 سال  روی تمام نهادها پنجه بیاندازد. از کوران حوادث بسیاری گذشته و آبدیده شده و یافتن سر اصلی آن در میان دهها و صدها سری که پیدا کرده دشوار است اما اگر غفلت شود فردا دشوار تر خواهد شد. آنها از پس لرزه های همین ترور (سلیمانی) هم در جهت اهداف خود استفاده خواهند کرد. چنان که مشغولند.

(عکس: اطلاعیه ای که در مشهد، پس از نماز جمعه پخش شده است. دست های پشت صحنه در کدام محافل پنهان است؟)


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 6 ژانویه 2020

 
 

اشتراک گذاری: