پاسخ مطهری به سخنگوی قوه قضائیه

کسی که نقد و انتقاد دارد

چرامتهم‌به‌جرم‌امنیتی می‌شود؟

 

مرور مطبوعات 16 تیر

امریکا پایگاه هوائی خود را

در"الانبار"عراق تجهیزکرده

(پیک هفته ۱۰۹) 17 تیر ماه  1398 برابر 8 ژوئیه 2019 

 pyknet100@gmail.com


16-15 تیر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


16-15 تیر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


16-15 تیر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


16-15 تیر

منتخب اخبار
شهرستان ها


16-15 تیر

منتخب اخبار ورزشی


16-15 تیر

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 17 تیر

تا هفته آینده، تکلیف

خیلی ازمسائل روشن می‌شود

از گفتگوی تلفنی طولانی حسن روحانی و امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه، غیر از چند خط خبر تشریفاتی چیز بیشتری در رسانه های داخلی منتشر نشد اما از بیانیه ای که کاخ ریاست جمهوری فرانسه دراین زمینه منتشر کرد چنین بر می آید که مسائل بسیار مهمی در این گفتگو مطرح شده است. در این بیانیه آمده است که رئیس جمهور فرانسه، برای پیگیری نتایج گفتگوی خود با روحانی طی روزهای آینده رایزنی های خود را با طرف های بین المللی آغاز خواهد کرد. در همین بیانیه همچنین آمده که ماکرون و روحانی توافق کردند تا شرایط از سرگیری گفتگو بین همه طرف‌های امضا کننده برجام تا ۹ روز دیگر (۱۵ ژوئیه/۲۴ تیر) بررسی شود. دراین بیانیه کاملا مشهود است که طرف اصلی بین المللی که به آن اشاره شده امریکاست.

بدنبال انتشار این بیانیه، عراقچی معاون ظریف و عضو اصلی تیم مذاکره کننده اتمی جمهوری اسلامی نیز گفت: "حضور آمریکایی ها در مذاکرات در صورت برداشتن تحریم ها از نظر ما بلامانع است"

بقول زنگنه وزیر نفت در اظهار نظری که روز گذشته درباره کارشکنی های داخلی بر سر راه صدور  و فروش نفت در فضای تحریمی حاکم کرد "اگر دوستان داخلی بگذارند، می توان حریف دشمنان خارجی شد!" همه مشکل نیز همین است. آنها که ایران را به ورطه کنونی کشاندند همان دوستانی اند که دستشان در کاسه امریکا و اسرائیل است!

بیانیه کاخ الیزه و اظهارات عراقچی کاملا نشان میدهد که جمهوری اسلامی منتظر اجرای دو شرط و یا آغاز اجرای دو شرط است برای آغاز و یا ادامه مذاکراتی که به برجام ختم شد. یعنی لغو تحریم ها ازسوی امریکا و بازگشت آن کشور به برجام. دو شرطی که رهبر جمهوری اسلامی اگر هم با نخست وزیر ژاپن مستقیم و یا غیر مستقیم مطرح کرد، علنی نشد اما اکنون به سیاست درحال اجرای حکومت تبدیل شده است.


درختی که در حصر پیر شد

اما جوانه های سبز او می رویند

میرحسین موسوی به همراه زهرا رهنورد در مرکز قلب تهران. مردی که پای حرف خود ایستاد و زندگی در حصر و تنگنا را به سر نهادن بر پای قدرت استبدادی ترجیح داد. او در برابر تقلب و کودتا سینه سپر کرد و همانگونه که در بیانیه های خود وعده داده و متعهد شده بود، به مردم معترضی که علیه کودتای انتخاباتی 88 به خیابان آمدند پشت نکرد و در کنار آنها ایستاد و هزینه داد. تکیده و گوشه حصر پیر شده است اما میداند که عمرتاریخ بسیار طولانی است و قضاوت تاریخ همیشه جوان. اگر نظام و قدرت حاکم به آرائی که مردم به او دادند تمکین می کرد و طبق قانون اساسی قوه مجریه را بدست میرحسین موسوی می سپرد ای بسا بسیاری از ننگ و نکبت و بحران های اقتصادی و اجتماعی که امروز گریبان ایران و مردم آن را گرفته روی نمی داد و  سکان کاروانی که به بیراهه می رفت از سال 1388 از چنگ احمدی نژاد در آمده و مسیر آن تغییر می کرد. او پیر شد اما آنچه که گفت و پیش بینی کرد همیشه در جامعه ایران جوان و سبز می ماند.


گزارش از بندهای لاکچری اوین

پول که داشته باشی

زندان اوین هم "هتل اوین" است!


جشن تولد حضرت معصومه در قم

در قم جوان ها برای تولد حضرت معصومه جشن تولد گرفتند و پایکوبی کردند. نوحه ها ریتمیک بود و پایکوبی هم ریتمیک. هیچ نیازی به توضیح این ماجرا نیست و همه میدانیم حضرت معصومه و تولدش بهانه بود. مردم شادی می خواهند، به هر بهانه ای، بویژه بهانه ای که حکومت به شادی مردم گیر ندهد!


رونوشت برابر اصل!

بینی و بین الله، تفاوتی می بینید بین این بخشنامه و صادر کنندگان زورخانه گردان آن با شعبان جعفری میل گیر و زورخانه دار دوران شاه؟ به او می گفتند "بی مُخ"، به اینها صف دیگری برازنده است جز آنچه شعبان به آن معروف بود؟ جمهوری اسلامی هرچه را شاه نخورده  گذاشته بود، نمی خورد؟


منتخب اخبار روزهای گذشته


جرات‌دارید فضا را بازکنید تا مردم حرف‌آخر را بزنند

علم الهدا هنوز در رویای

کودتای علیه روحانی است


سرودی که موحدی کرمانی یاد ترامپ داد

روحانیون عهد عتیق

ایران را دم توپ اتمی میدهند!


عنوان اول پیک نت 16 تیر

توقف تحریم ها و آغاز

ادامه مذاکرات میان 1+5


به جرم اثبات 8 میلیون رای تقلبی انتخابات 88

محمد رضا خاتمی

برای دو سال باید برود زندان!


مرور مطبوعات 15 تیر

انجمن قلم ج.اسلامی، قلم را زد

در دوات زرین و داد به حداد عادل


دادگاه رسیدگی به شکایت شوهری که مدعی چت عاشقانه زنش بود

مکاتبات روی گوشی همراه

سند نیست و اعتبار قانونی ندارد


مصاحبه با فرشاد مومنی

احمدی نژاد سر مردم

و نظام کلاه گذاشت و رفت!


رضا پهلوی بهتر است

تاریخ سلطنت پدرش را بخواند!

هادی خرسندی


بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

پر خواننده ترین مطلب پیک نت روز گذشته (یکشنبه) تحلیل حکم دادگاه محمدرضا خاتمی بود که روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت جمعا 15 هزار و 700 خواننده داشت و روی 15 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران