منتخب اخبار  

        www.pyknet.net

   پیک نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

26 خرداد ماه 1397

  pyknet100@gmail.com

 
   
 

 

منتخب اخبار اقتصادی

.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: علی‌رغم پیش‌بینی‌های ما درباره نتیجه فیلترینگ تلگرام، عده‌ای علاقه دارند چشم‌هایشان را روی نتیجه‌ای که پیش بینی کرده بودیم ببندند و بگویند در روش اشتباهاتی صورت گرفته و درست عمل نشده است اما اصل موضوع مشکلی ندارد.

آذری جهرمی در حاشیه سفر به استان البرز در پاسخ به این سوال که فیلترینگ چقدر برای کشور هزینه دارد، گفت: هزینه فیلترینگ و پالایش برای کشور و هزینه‌ای که فیلتر تلگرام دارد، باید در دو شاخه جدا از هم بررسی شود. بدون شک هم پالایش و فیلترینگ کلی فضای مجازی و هم فیلتر تلگرام بدون هزینه نیست ولی نباید فراموش کرد بخشی از این هزینه‌ها ضرورت فضای مجازی همه کشورهاست و ما هم به تبع دیگر کشورها، سرمایه‌گذاری لازم برای پالایش فضای مجازی را انجام می‌دهیم. در بحث این‌که فیلتر شدن تلگرام چقدر به بخش‌های مختلف کشور به ویژه حوزه کسب و کار آسیب وارد کرده هنوز ارزیابی دقیقی صورت نگرفته است. دولت با فیلتر شدن تلگرام مخالف بود، سیستم قضائی و دستگاه‌های امنیتی در مقطعی به این نتیجه رسیدند که باید با پیام‌ رسان تلگرام برخورد جدی صورت بگیرد و علی رغم این‌ که دولت با این شکل برخورد مخالف بود ولی این اتفاق افتاد.

این ‌که استفاده از تلگرام ممکن است عوارضی داشته باشد و افسارگسیختگی‌هایی را ایجاد کند، نقطه اختلاف نیست ولی این‌که آیا پالایش شبکه‌های اجتماعی با این شیوه نتیجه مؤثری دارد، جای اختلاف نظر است. ایجاد تغییر در سبک و روش استفاده از نرم افزارها و فضای مجازی به صبر و حوصله نیاز دارد. درباره تلگرام ما در مقطع خاص جهت‌گیری خود را داشته و حرف‌هایمان را زدیم ولی اتفاق نظر در نهایت به فیلتر شدن تلگرام ختم شد. مشکل ما در فضای مجازی این است که افرادی که پیشنهاد می‌آورند عمدتاً با عینک سیاسی به مقوله نگاه می‌کنند ولی این مساله سیاسی نیست و راه حل سیاسی ندارد و اگر به همین روند ادامه دهیم نتیجه‌ای مورد نظر حاصل نمی‌شود.

 

پرمصرف‌ترین و بدترین نان

https://aftabnews.ir/fa/news/594726

وزیرارتباطات: هزینه فیلترینگ تلگرام برآورد نشده است!

https://www.isna.ir/news/98032511546

صنعت نفت برزیل به اعتصاب ملی پیوست

https://www.isna.ir/news/98032511251


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 26 خرداد

 
 

اشتراک گذاری: