ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

14  تیر 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

پیک نت 14 تیر

یکباره همه کپسول های گاز

ایراد فنی پیدا کرده اند؟

 
 
 

 

 

ین فیلم که امیدواریم فیسبوک ما را بخاطر انتشار آن قفل نکند، مربوط به مرگ دلخراش کارکنان وکادر درمانی کلینیک سینا پس از انفجار در این مرکز است.

 

خبر انفجار در کلینیک سینا درتهران را حکومت جمع و جور نکرده و 19 قربانی این انفجار را تحویل خانواده آنها نداده بود که گوشه ای از سایت اتمی نطنز منفجر شد. حریق ها در جنگل ها و مراتع هنوز مهار نشده و اعتراض به گرانی و بی آبی و وحشت از کرونا نیز در اکثر شهرهای ایران جریان دارد. آیا همه این حوادث اتفاقی است؟ این همه سال کپسول های گاز منفجر نشدند اما یکباره در عرض سه روز کپسول های گاز در کلینیک سینا و سایت اتمی نطنز منفجر میشوند؟ ما هیچ نتیجه گیری مستقیمی نمی توانیم و نمی خواهیم از این رویدادها داشته باشیم اما تجربه نشان داده که معمولا این سلسله حوادث منجر به شرایط فوق العاده می شود و فضای سیاسی کشور بسته تر. از هم اکنون، همزمان با همین حوادث و ناگهانی ‏قیمت بسته های اینترنت همراه اول و ایرانسل "دو برابر" شد. به طور مثال بسته ۱۵ گیگ ماهانه ( قیمت ۳۷ تومان) تبدیل شد به ۷/۵ گیگ ماهانه ( قیمت ۳۷ تومان). تعرفه اینترنت حدود ۲۵۰ درصد گران شد. ۸۰ درصد حجم بسته‌ها را به اینترنت داخلی اختصاص دادند و ۲۰ درصد را به خارج! و نتیجه این تصمیم محدود شدن باز هم بیشتر اینترنت در ایران همزمان با فیلترینگ است. حتی اگر دولت برای کمبود بودجه خود متوسل به این راه حل شده باشد.

علیرغم همه ادعاها درباره نقص فنی و فرسودگی کپسول های گاز کلینک سینا، دشوار می توان خبرهای رسمی را باور کرد. کسانی که اخبار را بی وقفه دنبال می کنند باید بخاطر داشته باشند این تفسیر اخیر درباره آتش سوزی در پلاسکو را که ظاهرا با هدف به حاشیه بردن استخر مرگ شدن هاشمی رفسنجانی و هیجانی که درجامعه ایجاد شده بود آن حادثه را آفریدند. البته شاید از ابتدا تصور می کردند زود مهار خواهد شد و کار به آن فاجعه نخواهد انجامید که انجامید. در حکومتی که مثل لحاف چهل تکه می ماند، اینگونه نیست که فلان نهاد و یا سازمان چنین تصمیم هائی را میگیرد، این فرض محتمل تر است که با اهدافی مشخص – از جمله درباره استخر مرگ شدن هاشمی- تصمیم در یک تکه از چهل تکه حکومتی گرفته و اجرا هم می شود و روی دست حاکمیت می ماند! البته سرنخ در دست آنهائی است که در پشت صحنه، حادثه آفرینند و باز تجربه نشان داده که در میانشان هستند عواملی که ماموریت ابلاغ شده از خارج را اجرا می کنند.

درباره انفجار در سایت نطنز، تاکنون مشخص شده که در بخش مونتاژ سانترفیوژها انفجار روی داده و ربطی هم به حمله سایبری ندارد. انفجار از درون بوده زیرا تصاویر اولیه نشان میدهد که پنجره ها از داخل کنده شده و به خارج پرتاب می شوند. روز پنجشنبه، بلافاصله پس از انفجار و درحالیکه تنها دود و هوای بشدت آلوده اصفهان مردم را متعجب کرده بود، واحدهای موتور سوار ضد شورش در تمام سطح شهر مستقر شدند و سپس اخبار انفجار به تدریج منتشر شد.

روزگذشته (جمعه) شورای عالی امنیت ملی نیز رسما اعلام کرد که دلیل حادثه را میداند اما صلاح نیست بگوید! حتی همین اطلاعیه نشان میدهد که نقص فنی و از بهانه  ها در کار نبوده که اگر بود دلیلی بر عدم اعلام آنچه میدانند وجود نداشت!!

 


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 4 ژوئیه 2020

 
 

اشتراک گذاری: