ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

 26 خرداد 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 26 خرداد

خبرهای حکومتی را

با دقت بخوانید

 تا از اخبار اصلی باخبر شوید

 
 
 

 

 

در لابلای خبرهائی که در ارتباط با دادگاه طبری و محکوم به اعدام شدن جاسوسی که در کنار سردار سلیمانی حرکت می کرده منتشر می شود، اشاراتی وجود دارد که آنها خبر اصلی اند که سعی می شود زیر سایه خبرهائی پهلوئی قرار گیرند. این خبرها نشان میدهد که نظام تصمیم گرفته دامنه افشای فساد امنیتی و اقتصادی و سیاسی را محدود کند و بقول معروف فیتیله را پائین بکشد. نمونه هائی که در زیر می خوانید حکایت از همین تصمیم دارد:

روز گذشته خبرگزاری تسنیم که وابسته به سازمان اطلاعات سپاه است در یک خبرسازی با هدف گمراه کردن اذهان عمومی اعلام کرد که "موسوی مجد" که به جرم جاسوسی برای سیا و موساد محکوم به اعدام شده نه عضو سپاه بوده و نه عضو بسیج و نه از اعضای سپاه فاطمیون در سوریه که آنها را "مستشاری" اسم گذاری کرده اند! این خبرگزاری نوشت:

«موسوی مجد» پیش از انقلاب و در سنین کودکی همراه با خانواده از ایران خارج شده و  بزرگ‌ شده کشور سوریه است. او در سوریه با برخی مستشاران ایرانی ارتباط می‌گیرد و به عنوان راننده مشغول به‌ کار می‌شود و در پوشش راننده اطلاعاتی که به ‌دست می‌آورد را به سرویس اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا می‌فروخت و در قبال این اطلاعات ماهانه ۵ هزار دلار از این سرویس‌ها حقوق دریافت می‌کرد. وی نظامی یا پاسدار نبوده و همچنین جزو نیروهای بسیجی که بصورت داوطلب عازم سوریه می‌شدند نیست و 26 ماه قبل بازداشت شده و پرونده وی ارتباطی به ترور حاج قاسم سلیمانی ندارد. او توسط نیروهای حزب‌الله لبنان شناسایی و دستگیر و به ایران تحویل داده شد.»

چه کسی این سناریو را باور می کند؟ سازمان اطلاعات سپاه با این خبر سعی کرده رخنه و نفوذ جاسوسی در سپاه را منکر شود. یک راننده بزرگ شده در سوریه ناگهان به راننده ای تبدیل می شود که بتواند از محرمانه ترین تحرکات سردار سلیمانی با اطلاع شود؟ به این بی در و پیکری کسی می توانسته در کنار سلیمانی قرار گیرد؟ اطلاعات سپاه دست و پا می زند تا از شبکه نفوذی در مخفی ترین و امنیتی ترین نهادهای سپاه و بیت رهبری  که آخرین سفر سلیمانی را به امریکائی ها و یا اسرائیلی ها اطلاع دادند چیزی نگوید. البته اگر خود مطلع باشد و کشف کرده باشد و نه حزب الله لبنان!

دو خبر دیگر را هم از لابلای خبرها بیرون کشیده ایم که نشان میدهد قصد پائین کشیدن فیتیله افشاگری ها را دارند.

به یکباره محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه که مدتی ظاهر نمی شد، ظاهر شده و اعلام کرد: باید فرصت توبه به مجرمین داده شود. باید بستر این کار را فراهم کنیم.

آیا درباره  "توبه" خود سخن گفته و یا از توبه مفسدانی مانند اکبر طبری و بقیه کسانی که در قوه قضائیه بازداشت شده اند؟ با این توبه می خواهند جلوی سرچشمه را بگیرند تا مردم بیهوده منتظر محاکمه رئیس سابق قوه قضائیه و یا حتی خود اژه ای نباشند!

خبر بعدی مرخص کردن ناگهانی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران است. نهادی که رئیس ان با حکم رهبر منصوب می شود و گفته می شود یکی از لانه های اصلی فساد و اختلاس و غارت است. روز گذشته او که حجت الاسلام محمد علی شهیدی نام دارد ناگهان درخواست استعفا کرد و فورا هم این استعفا قبول شد. او که این روزها صحبت بازداشتش مطرح بود اعلام کرد که نیاز به استراحت بیشتر و اجرای توصیه پزشکان دارد! یعنی به حاشیه خزیدن و اگر هم بازداشت شد، بی حاشیه و بی سر و صدا این کار انجام شود.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  14 ژوئن 2020

 
 

اشتراک گذاری: