ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

 27 خرداد 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 27 خرداد

7 سال شنای روحانی

در استخر رازگونه بیت رهبری

 
 
 

 

رازهای پشت پرده مناسبات روحانی و خامنه ای، بیش از رازها و کشاکش های میان رئیس جمهور و رهبر جمهوری اسلامی در دوران هاشمی و خاتمی و احمدی نژاد بوده و هست. سه رئیس جمهوری که اولی استخرمرگ شد، دومی حصر خبری و تصویری و سومی علیرغم فاجعه ای که روی دست مردم ایران گذاشت همچنان زبانش دراز است و چنان بی چاک و دهان که ممکن است یکباره رازهای میان خود و بیت رهبری و شخص رهبر – از جمله کودتای 88 - را بریزد روی داریه. سند و مدرک ها را جمع کرده و هر چند وقت یکبار این "لولو" را نشان میدهد. در دوران روحانی، رهبر جمهوری اسلامی – بویژه پس از خلاص شد از مزاحمت های هاشمی رفسنجانی- ته مانده اختیارات رئیس جمهور را هم گرفت در دستش. تا حد تعیین معاونان رئیس جمهور و وزارتخانه ها. زیلو را ابتدا او از زیر پای برجام کشید و سپس ترامپ. او بود که بلافاصله پس از امضای برجام در سفر به مشهد گفت که برجام 2 و 3 نداریم و جلوی ادامه مذاکرات را گرفت. او بود که چند بار با سفرها مقامات سیاسی و هیات های اقتصادی به ایران برای بستن قراردادهای اقتصادی پس از برجام مخالفت و کار شکنی کرد. ایرانی که اکنون برهنه و عریان در برابر چشم همگان است دست پخت شخص اوست. ارتش کولبران، ارتش معتادان، ارتش تن فروشان، ارتش کارتن خواب ها، ارتش اوباش و زورگیرها، ارتش بیکاران، ارتش زندانیان و ... همگی بار و بنشن آشی است که او پخته است. در آغاز بحران کرونا نیز با تاکید بر راهپیمائی 22 بهمن و برگزاری انتخابات فرمایشی مجلس دست از دخالت در امور دولتی برنداشت، گرچه پس از چند اظهار نظر خنده دار درباره دلیل شیوع کرونا در ایران حداقل در این عرصه عقب نشینی کرد و کار را به روحانی سپرد و وام دار مدیریت او در بحران کروناست.  مخالفت با مذاکره با امریکا یگانه ریسمانی است که بعنوان ریسمان انقلاب به آن چسبیده، به این دلیل که اگر این ریسمان را هم رها کند آنوقت دیگر بهانه ای برای توجیه فاجعه حاکم بر ایران ندارد. صبوری روحانی همان اندازه بیشتر از صبوری خاتمی و احمدی نژاد است که اطلاعاتش از بطن نظام. پس از هاشمی شاید روحانی مطلع ترین فرد از پشت پرده حکومت و نظام باشد. اطلاعاتی که شاید سرانجام نیز بلای جانش شود و احتمالا بخشی از صبوری او ناشی از همین بیم است!

این مقدمه کوتاه برای انتشار این گفته واعظی رئیس دفتر روحانی که او نیز از جمله معرفی شدگان خامنه ای به روحانی برای نشستن در دفتر ریاست جمهوری در دوره دوم ریاست جمهوری وی است لازم بود.

واعظی در اینستاگرام خود نوشت:

« در هفت سال گذشته، روزهای پرفراز و نشیبی بر کشور گذشته و تجربیات گرانقدری در حوزه حکمرانی بدست آمده است. در این سالها موانع بسیاری - از بحران‌های متعدد طبیعی، بحران کرونا و سقوط آزاد قیمت نفت گرفته تا بدعهدی و تحریم‌های بی‌سابقه دشمنان- در مسیر اداره کشور بوجود آمد. امیدوارم در سال پایانی که دولت روی جهش تولید تمرکز کرده بتوانیم بر مشکلات اقتصادی داخلی در شرایط تحریم فائق آییم.»


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  16 ژوئن 2020

 
 

اشتراک گذاری: