مدیرکل آموزش و پرورش تهران:

خشونت آشکار و خفته

در میان دختران و پسران مدارس

 

مرور مطبوعات 13 آبان

عراق ایران را تبدیل

کرده به گاو 9 من شیر ده!

(پیک هفته ۱۰۹) 14 آبان  1396 برابر با 5 نوامبر 2017 

 pyknet100@gmail.com"جنجال سازی های تازه از بیم خاتمه "حصر" در پیک نت روز گذشته ( شنبه) با آمار 12 هزار و 500 بیشترین خواننده را داشت. همین مطلب در 8 فیسبوک خوانندگان پیک نت نیز به اشتراک گذاشته شد.


13-12 آبان

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


13-12 آبان

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


13-12 آبان

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


13-12 آبان

منتخب اخبار
شهرستان ها


13-12 آبان

منتخب اخبار ورزشی


13-12 آبان

منتخب اخبار اقتصادی


تحولات سیاسی مهمی

در سپاه جریان یافته است؟

بدنبال مصاحبه سردار نجات، جانشین اطلاعات سپاه که سایت امنیتی "تسنیم" آن را منتشر کرد سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران و مسوول روابط عمومی کل سپاه توضیحاتی در باره نظرات سردار نجات داد. سردار نجات در مصاحبه خود پیرامون رویدادهای دهه 60 محسن آرمین عضو رهبری سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را متهم به بازجوئی در بند 209 سپاه کرده بود و آرمین در یک توضیح اعلام داشت که او بازجو نبوده بلکه در مقطع دستگیری خیابانی مجاهدین خلق پس از اعلام قیام مسلحانه به اوین رفته و شاهد صحنه هائی شده که لازم نمی بیند درباره آن صحبت کند. صحنه هائی که باعث شد از سپاه فاصله بگیرد.

هم سردار نجات و هم آرمین، باتفاق امثال بهزاد نبوی و محمد باقر ذوالقدر و عرب سرخی و تاج زاده و .... همگی پس از انقلاب سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را پایه گذاری کردند اما خیلی زود بین آنها اختلاف ایجاد شد. بدنبال فتوای آقای خمینی که اگر کسی می خواهد فعالیت سیاسی کند نباید در سپاه ورود کند، این انشعاب جنبه دیگری به خود گرفت. عده ای مانند ذوالقدر و نجات گفتند که نمی خواهند فعالیت سیاسی کنند و رفتند داخل سپاه و حالا شده اند سرتیپ وسرلشکر و آنطرفی ها شدند رهبران سازمان مجاهدین انقلاب و رفتند در دولت میرحسین موسوی و در کودتای 88 هم توسط همان انشعابیون که حالا فرماندهان امنیتی و غیر امنیتی سپاه شده اند دستگیر و شکنجه و بازجوئی و محاکمه و زندانی شدند.

ریشه اختلافات باز می گشت به سمت گیری اقتصادی اوائل انقلاب. یک سمت گیری آن بود که موسوی و بهزاد نبوی و ... دنبال کردند و گروه دوم که طرفدار نظارت دولت بر اقتصاد نبود رفت داخل سپاه و حالا سمت گیری دوم حاکم است و میرحسین موسوی در حصر و رهبران سازمان مجاهدین انقلاب که از زندان بیرون آمده اند محروم از فعالیت سیاسی.

سخنگوی سپاه بی آن که به این ریشه ها اشاره کند درباره مصاحبه سردار نجات گفت:

سپاه جامعه را به اصلاح‌طلب و اصولگرا تقسیم نمی‌کند. (که البته فرماندهان شناخته شده سپاه می کنند- پیک نت) تمام کسانی که دلبند امنیت و توسعه کشور و پایبند قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هستند را همراهان خود می‌دانیم سپاه را به دایره تنگ جناح‌ها نباید کشاند. لزومی ندارد بعضی اوقات به برخی از حوزه‌هایی ورود پیدا کنیم که برداشت‌های اختلافی در آن وجود دارد.  خاطرات آقای نجات مواضع رسمی امروز سپاه نیست."

( با گفته های مسئول روابط عمومی سپاه این سئوال پیش می آید که آیا تحول مثبتی در سپاه در حال تکامل است؟ آینده نشان خواهد داد.)


فیلم را ببینید!

آخرین سخنان

دو دختر اصفهانی پیش از خودکشی

این فیلمی است که دو دختر اصفهانی، دقایقی پیش از خودکشی، روی پل چمران در بزرگراه کاوه اصفهان از خود گرفته اند و در واقع نوعی وصیت و خداحافظی است. هیچکس نمی تواند بگوید که در گذشته پیش از انقلاب درایران خودکشی نبود، حتی درمیان همین نسل از نوجوانان. اما هیچ خودکشی که شمار آن به مراتب کمتر از خودکشی در جمهوری اسلامی است، چنین جسورانه و بی پروا از مرگ نبود. آنها گوشه خانه مرگ موش نخوردند، با تیغ رگهای خود را نزدند (به هر دلیل که برشماری آنها ضرورتی ندارد)، بنابراین سئوال بزرگ اینست: چرا؟

حکومتیانی که نمی خواهند واقعیات جامعه را قبول کنند تقصیر را انداختند گردن بازی نهنگ آبی در اینترنت، از جمله رئیس دفتر رهبر جمهوری اسلامی که معلوم نیست در کدام دنیا زندگی می کند!

کافی است در یکی از مدارس دخترانه و یا پسرانه نظرسنجی شود تا معلوم شود احساس "ناامیدی"، "پوچی"، "محدود کردن حکومتی دنیای بیرونی"، نقش مخرب سیمای جمهوری اسلامی" و ... بر دنیای نوجوانان و جوانان حاکم شده و این یکی از پدیده ها و واکنش های آنست. خون بازی در مدارس، اعتیاد، سیگار، قتل، فرهنگ سقوط کرده سخن گفتن، که حتی در صحبت های این دو دختر نوجوان هم می توان نمونه هائی از آن را دید محصولی است که بذر را آن را حکومت پاشیده است. درها و دریچه های بسته، ترس از سیاست، محدود کردن و سانسور کتاب و رسانه، پاک کردن هر نام و نشانی از عشق در هر داستانی که اجازه انتشار می گیرد، و همین سیاست در سریال ها و فیلم ها، فیلم های مبتذل و پوچ روی پرده می رود و گرفتن جلوی فیلمسازان متفکر، جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاهها، برخوردهای خشن خیابانی به بهانه حجاب، خشونت مدیریت مدارس با دانش آموزان، تبعیض در مدارس، حراستی کردن مدارس و دانشگاه ها و دهها و دهها پدیده و دلیل دیگر حاصلش همین فیلمی است که می بینید!


گفتگو با " ری مک گاورن"

یک عضو با سابقه سازمان اطلاعات مرکزی امریکا

در امریکا بلبشوئی است

که سگ صاحبش را نمی شناسد

یونگه ولت ترجمه رضا نافعی


دیدار فرماندهان ارتش با روحانی

فرماندهان نیروهای سه گانه ارتش، روز گذشته به دیدار روحانی رفتند. هیچ خبری درباره دلیل و انگیزه این دیدار و مسائلی که احتمالا در آن مطرح شده منتشر نشده و یگانه خبر این دیدار چند عکسی است که انتشار یافته است. از آغاز دولت دوم روحانی که یک سرتیپ ارتش وزیر دفاع شده، ارتباط ارتش با دولت - حداقل در همین حد دیدارها و ملاقات ها- بیشتر شده و به نوعی، ارتش رونمائی شده است! ظاهرا فرماندهان سپاه که یکدست و یکپارچه هم نیستند فاصله از دولت را حفظ کرده و چسبیده به بیت رهبری عمل می کنند!!


در آستانه جشن های

یکصدمین سال انقلاب اکتبر

تلویزیون 24 ساعت روسیه- نعمت بوستانی


منتخب اخبار روزهای گذشته


چاره اندیشی رهبر و سران قوا

ریشه فساد در بانکها
به‌موسسات سپرده‌گذاری رسید


خطاب به دادستان

وزیر ارتباطات، زمزمه رفع فیلترینگ را آغاز کرد!


سرنخ موسسات مالی
وسپرده‌گذاری دردست کیست؟


مذاکراتی پشت صحنه درجریان است

جنجال سازی های تازه

از بیم خاتمه "حصر"!


برای ادامه محاصره کوبا

امریکا و اسرائیل در برابر 191 کشور جهان!

یونگه ولت ترجمه رضا نافعی


مرور مطبوعات 11 آبان

کورتاژ استصوابی

زیر نظرشورای نگهبان!


سفری کمتر از یک نیمروز

تدابیر امنیتی روس ها

برای سفر پوتین به تهران


سرمقاله راه توده 622

رهبر زیر فشار احمدی نژاد و حصر موسوی و کروبی


فروزنده فرزاد: ایران نباید دخالت می کرد

شکست همه پرسی در اقلیم کردستان قطعی بود!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 14 هزار گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


  خوان المسلمین
در خاورمیانه
(این کتاب را pay pal: 
4peiknet@gmail.com