ادامه بحث پیشنهاد مذاکراه با امریکا

عده ای گفتند مذاکرات علنی

عدهای طرفدارمذاکرات مخفی اند

 

مرور مطبوعات 2 تیر

مشهد صدر نشین آمار

همه آسیب‌های‌اجتماعی ایران

(پیک هفته ۱۰۹) 3 تیر  1397 برابر با 24 ژوئن 2018 

 pyknet100@gmail.com


پر خواننده ترین مطلب پیک نت پنجشنبه 31 خرداد، خبر سفر 2 و نیم میلیون ایرانی به ترکیه در سال گذشته بود که جمعا روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت 10 هزار و 700 خواننده داشت و روی 5 فیسبوک خوانندگان نیز به اشتراک گذاشته شد


1-2 خرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


1-2 خرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


1-2 خرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


1-2 خرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


1-2 خرداد

منتخب اخبار ورزشی


1-2 خرداد

منتخب اخبار اقتصادی


عنوان اول پیک نت 3 تیر

رویدادهای مهم سیاسی

درحاشیه فوتبال جام جهانی

در پشت جام جهانی فوتبال در روسیه، رویدادها و مذاکرات مهم سیاسی جریان دارد که اهمیت آنها بویژه برای ایران بسیار مهم تر از برد و باخت در فوتبال است. در مسکو گفته می شود که مذاکرات مهمی میان پوتین و بن سلمان ولیعهد صاحب قدرت عربستان جریان داشته و نتایج مهمی نیز بدست آمده است. رسانه های روسیه این دیدار را با عنوان "دیدار دوستانه پوتین و ولیعهد عربستان" منتشر کرده اند و در لابلای تفسیر این دیدار به خبرهای مهمی نیز اشاره کرده اند که در راس آنها پیوستن عربستان به روند صلح در سوریه و برقراری مناسبات عادی میان آن کشور و دولت بشار اسد است. در همین تفسیرها اشاره به نتایج مثبتی شده که در گفتگوی پوتین و بن سلمان در باره ایران بدست آمده است. نتایجی که بموجب آن عربستان و جمهوری اسلامی برای حل مشکلات سیاسی و اقتصادی خود (با حفظ استقلال مذهبی) پشت میز مذاکره بنشینند و در گام اول راه حلی برای جنگ یمن بیابند و از گسترش جنگ در خلیج فارس جلوگیری کنند. اشاره به احتمال تشکیل یک کنفرانس با شرکت کشورهای پاکستان، افغانستان، ایران، عربستان، قطر، عراق و عمان شده است. آیا نتایج این دیدار و گفتگو به اطلاع مقامات جمهوری اسلامی رسانده شده است؟ آیا برای سهیم کردن ترکیه در این دیدارها و مذاکرات و مصالحه ها در انتظار نتایج انتخابات ترکیه که امروز (یکشنبه) برگزار می شود خواهند ماند؟ انتخاباتی که ظاهرا اگر تقلب در آراء آن نشود به مرحله دوم کشیده خواهد شد و اردوغان علیرغم همه تلاشی که کرده در مرحله اول این انتخابات به پیروزی دست نخواهد یافت.

در ایران نیز زمزمه هائی در رسانه ها آغاز شده که نشان میدهد مقامات جمهوری اسلامی نیز از مذاکرات بن سلمان و پوتین در روسیه بی اطلاع نیستند. نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت که معمولا اظهار نظری سیاسی در ارتباط با مناسبات با عربستان نمی کند و حتی اظهار نظر "حجی" را هم برعهده سازمان حج و زیارت گذاشته، ناگهان روی گذشته گفت: «روابط سیاسی ایران و عربستان نمی تواند به مدت طولانی قطع باشد.». تردید نیست که او سر خود جسارت چنین اظهار نظر را ندارد و باید اشاراتی به او برای طرح چنین جمله ای شده باشد. این تلاش ها و فعل و انفعالات را باید در کنار طرح خروج سپاه پاسداران از سوریه، قطع حملات هوائی اسرائیل به سوریه و پایگاه های سپاه در جنوب این کشور (نزدیک به مرز اسرائیل) و علنی تر شدن سیاست استقلال سیاسی عراق در برابر جمهوری اسلامی قرار داد که می رود تا دست های نظامی، مذهبی و امنیتی جمهوری اسلامی درعراق قطع شود. اگر این مجموعه به نتیجه برسد و ایران به داخل مرزهای خود باز گردد و به قدرت نظامی خویش در چارچوب مرزهای ایران قناعت کند، زمینه ای برای مذاکرات مستقیم با امریکا، جلوگیری از تحریم های ایران و خطر نظامی علیه ایران فراهم نمی شود؟ آیا همه این مسائل در مذاکرات ترامپ و پوتین که گفته می شود تا چند هفته دیگر برگزار می شود مطرح نخواهد شد؟ خبر سفر کمتر رسانه ای شدن سناتور جنگ طلب "جان بولتون" و مشاور امنیتی ترامپ به مسکو   ارتباط به  بررسی همه این مسائل و تهیه دستور کار مذاکرات پوتین و ترامپ ارزیابی نمی شود؟


37 سال پس از انفجار حزب ج. اسلامی

برای بیرون آمدن از بحران

باید نان را به آزادی پیوند بزنیم


فاضل میبدی

عده ای که غم نان ندارند

از تحریم و  نگرانی مردم بی خبرند


منتخب اخبار روزهای گذشته


عنوان اول پیک نت 2 تیر

پولهای مردم را

شسته و نشسته می خورند

هفته ای دهها بار هم علم الهدا را با خطبه های نماز جمعه اش در مشهد مسخره کنید بی فایده است و ارزش و اعتبار افشای انگیزه های او برای گفتن حرف هائی را که به تمسخر می گیرید ندارد. این واقعیت درباره همه آنها که پشت حرف های جنجالی و تحریک کننده مردم پنهان می شوند صادق است. سعید لیلاز اقتصاد دان اصلاح طلب درباره "تحریم"ها و نقش و انگیزه افرادی که در داخل کشور پشت صحنه آن قرار داشتند نظرات جالبی را مطرح کرده که در همین شماره پیک نت میخوانید. در باره جنجالی که بر سر پیوستن ایران به سازمان جهانی مقابله با پولشوئی و تروریسم در مجلس راه افتاد و فشارهائی که بصورت تهدید به مرگ نمایندگان از مشهد وارد آمد تا جلوی تصویب این پیوستن گرفته شود و گرفته شد، پشت اتهام "وطن فروش" به کسانی که طرفدار این پیوستن بودند از سوی آنها که دستشان در پولشوئی ها بند است، این اطلاعات را که روز گذشته انتشار یافت بخوانید:

رئیس خزانه داری امریکا اعلام کرد: ۵ هزار و ۴۳۲ تن از فرزندان مسئولین جمهوری اسلامی در آمریکا حضور دارند. تنها ۳۵۴ تن آنها در دانشگاههای آمریکا تحصیل میکنند و بقیه، یعنی ۳۹۴۷ نفر دیگر حرفه خاصی در امریکا ندارند. در حساب های بانکی همین گروه دوم ۱۴۸ میلیارد و ۲۶۷ میلیون دلار وجود دارد که وارد بانکهای امریکا شده و منابع آن نا مشخص است. حالا دولت امریکا به دلیل نا مشخص بودن منابع ورود این پول به امریکا آن را توقیف کرده است. این توقیف شامل اموال شخصی این افراد، یعنی خانه، زمین، اتومبیل و دیگر اموال آنها نمی شود. دولت امریکا به صاحبان این حساب های بانکی سه ماه فرصت داده است تا خاک آن کشور را ترک کنند.

آنها فرزندان کدام مقامات هستند؟ این پول طی چه مدتی در حساب های آنها جمع شده؟ راه قانونی بازپس گرفتن آن توسط دولت چیست؟ اگر ایران به سازمان مبارزه با پولشوئی پیوسته بود، امکان چنین غارتی توسط آقا زاده ها و مصادره غارتگرانه آن توسط دولت امریکا بود؟ چرا مجلس و نمایندگان رک و راست به مردم نمی گویند "فاتف" (سازمان مبارزه با پولشوئی و تروریسم) چیست و نپیوستن ایران به آن چه نتایجی دارد؟ تا رُک و راست با مردم صحبت نشود و افراد و سازمان ها و انگیزه ها و راه فرارهای آنها برای انتقال ثروت مملکت به بانکهای خارج معرفی نشود، جنجال سازی ها توسط مردم باز هم به تمسخر توام با نفرت گرفته می شود، زیرا آنها از پشت صحنه خبر ندارند و نمیدانند "درد" مخالفان از چیست؟ واقعا درد آنها کمک به حزب الله لبنان و حوثی های یمن و دولت عراق و طالبان برای تقویت آنها در برابر داعش است و یا از کنار آن، همین ثروت اندوزی و غارتی که یک قلم آن را امریکا مصادر کرد؟ درد اگر کمک مالی و حتی تسلیحاتی به آنهاست، چرا نباید این کمک رسما و بصورت قانونی و با تعیین بودجه به عهده وزارت دفاع و دولت گذاشته نمیشود تا هم مردم از میزان آن در ردیف بودجه آگاه باشند و هم امکان بالا کشیدن بخش مهمی از آن نباشد؟  


مرور مطبوعات اول تیر

آیا پولشوئی می تواند

در جهت منافع کشور باشد؟


بخشنامه به داروخانه ها

لیست بالا بلند داروهائی

که ازاین پس بیمه قبول نمیکند


گفتگو با سعید لیلاز

ادامه خواب های طلائی

طرفداران تحریم های جهانی


نتایج واقعی مذاکرات

میان کره شمالی وامریکا

ریا نووستی- آزاده اسفندیاری


زندگی دروازه بان تیم ملی

"روزگار" مرا مثل توپ فوتبال

تا دروازه تیم ملی شوت کرد!


بشنوید!

ایرانیان خارج از کشور

به چند گروه تقسیم می شوند؟

بخش وسیعی از ایرانیان نسل بعد از انقلاب که در خارج از کشور به سر می برند عمدتا دو گروه اند. یا برای تحصیل به خارج از کشور کوچ کرده اند (و بخشی مهاجر سیاسی) و یا آقا زاده هائی که اگر هم تحصیل می کنند، به کارهای دیگری هم مشغولند که در گزارش خزانه داری امریکا نتایج آن اعلام شد و در عنوان اول پیک نت امروز آن را می خوانید. یعنی توقیف میلیاردها دلار پولی که در حساب آنها جمع شده و معلوم نیست از کجا و برای چه هدفی جمع شده بود و حالا امریکا توقیف و به احتمال زیاد مصادره خواهد شد. این گزارش تصویری از فاجعه مهاجرت تحصیلی به خارج از ایران می گوید که می شنوید.


سرمقاله 649

صندوق رای- جنگ داخلی
دوگزینه دربرابرمردم ایران


عنوان اول پیک نت 31 خرداد

تحمل ادامه بحث مهم مذاکره
مستقیم با امریکا در ج.اسلامی


خبر سایت های تبلیغ مسیحیت

افزایش کلیساهای خانگی

در شهرهای مختلف ایران


دلیل ارزان شدن تورهای آژانس های مسافرتی

5ر2 میلیون ایرانی
سال گذشته به ترکیه سفر کردند


گفتگو با هادی خامنه ای

اشتباهات اعدام های دهه 60 را باید پذیرفت!


گفتگو با عباس عبدی

مخالفان مذاکره با امریکا

طرفدار تحریم و سود میلیاردی اند


عنوان اول پیک نت 30 خرداد

راه حل های رضا پهلوی
روحانی ومخالفان اصلاحات


جنگ اقتصادی با امریکا با توسعه شاهچراغ!

11 میلیارد تومان

خرج قبر مادر شاهچراغ شیراز


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

از 17 هزار  گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران