علی مطهری و صادقی تائید شده اند؟

شایعه تائید صلاحیت

30 نماینده رد صلاحیت شده مجلس

 

برای مجلس خبرگان

مردم قم می توانند

یک شاهکار انتخاباتی بیافرینند

(پیک هفته ۱۰۹)  30 بهمن ماه 1398 - 19 فوریه 2020

 pyknet100@gmail.com


28-29 بهمن

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


28-29 بهمن

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


28-29 بهمن

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


28-29 بهمن

منتخب اخبار
شهرستان ها


28-29 بهمن

منتخب اخبار ورزشی


28-29 بهمن

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 30 بهمن

هراس رهبر ج. اسلامی از سرانجام

آشی که برای انتخابات بار گذاشت

سخنان انتخاباتی روز گذشته رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با کسانی که بنام مردم آذربایجان شرقی به دیدار او برده شده بودند، آشکارا نشان داد که او بشدت نگران کاهش وسیع شرکت مردم در انتخابات  است. شاید زمانی که بدستور او شورای نگهبان دیگ انتخابات کنونی را بار گذاشت تا همفکران احمدی نژاد بعنوان "عدالتخواهان" با حمایت جبهه پایداری مصباح یزدی بعنوان نیروی جوان مورد نظر رهبر وارد مجلس شوند، تصوری از یخ زدگی کنونی انتخابات نداشتند. افتضاح و رسوائی تبلیغات انتخاباتی شماری از تائید صلاحیت شده ها در شهرستانها با پخش غذا، شلیک گلوله، برپائی کنسرت و ... (که فیلمی را بعنوان نموئه در همین شماره می بینید) آش را شور تر از آن کرده که بتوانند بخورند. سخنان روز گذشته رهبر نشان داد که او نیز متوجه شده که باصطلاح "شورش را در آورده!" و "این تو بمیری از آن تو بمیری های گذشته نیست"! او در حالی شرکت درانتخابات را وظیفه شرعی اعلام کرد که هیچ مرجع تقلیدی در قم چنین وظیفه ای را برای مردم اعلام نکرده است. او گفت که شرکت درانتخابات "وظیفه مدنی" است و این درحالی است که تمام سازمان های فعال مدنی سرکوب شده و شماری از رهبران آنها زندانی اند. او گفت که انتخابات وظیفه و جشن ملی است و این درحالی است که او در تمام این سالها با مرز بندی خودی و غیر خودی، علیه وحدت ملی عمل کرده است. او با این تصور که جوجه های مرغ را بر حسب درشتی و ریزی درقفس  جدا می کند گفت:

«یک ترکیب متناسبی در مجلس باید وجود داشته باشد بین جوانان و بین افراد با تجربه؛ این لازم است.

به نظر بنده، با ملاحظه‌ی همه‌ی جوانب، امروز حضور در انتخابات و شرکت در رأی دادن یک حکم شرعی و یک وظیفه‌ی شرعی است؛ صرفاً یک وظیفه‌ی ملّی و انقلابی نیست؛ وظیفه‌ی شرعی است؛ در عین حال یک جشن ملّی هم هست، در عین حال یک حقّ مدنی هم هست.

اخیراً باز این احمق های درجه‌ی یک ردیف شدند، به خط شدند و هر کدامشان دائم راجع‌ به ایران و راجع ‌به ملّت ایران و راجع ‌به نظام جمهوری اسلامی و راجع ‌به انتخابات، همین ‌طور یک چیزهایی میگویند. میخواهند در انتخابات به هر نحوی که بتوانند تأثیر بگذارند؛ مردم را مأیوس کنند، ناامید کنند از صندوق رأی. »

حالا گوش کنید به سخنرانی ایشان در 9 خرداد سال 88، یعنی چند روز قبل از رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری که چون مردم به میرحسین موسوی رای دادند علیه رای مردم کودتا شد تا  احمدی نژاد 4 سال دیگر رئیس جمهور بماند. اراده ایشان این بود، حتی با کودتا!


یک کاسه از آش شوری

که در عنوان اول به آن اشاره شده

از میان فیلم های متعددی که درباره تبلیغات انتخابات مجلس رسیده و دیده ایم، این یک نمونه را انتخاب کرده ایم. در عنوان اول شماره امروز پیک نت، اشاره به رسوائی تبلیغات انتخاباتی تائید صلاحیت شده ها کرده ایم.


عبدالله رمضان زاده

مجلسی که با اجازه شفاهی رهبر

اداره شود، مجلس شورا نیست!


فائزه هاشمی:

رسیده ایم به آنجا که سهم هر ایرانی یک پرونده قضائی است با یک دوربین امنیتی!


مرور مطبوعات 29 بهمن

کیهان شریعتمداری از حالا

دستش را گذاشت پشت قالیباف


ایشان جانشین قاسم سلیمانی شده!

شیخ مهدی کروبی در آخرین نامه ای که خطاب به علی خامنه ای نوشت و بدنبال انتشار آن، پسر وی "حسین کروبی" را بازداشت کردند، درباره برگماری های علی خامنه ای نوشت که شما یک فرمانده بیسواد و بی ریشه را در راس سپاه گماردید. او این سخن را درباره فرمانده جدید سپاه گفت که در سطح پائین دانش سیاسی و اجتماعی دست کمی از فرمانده کل سابق سپاه "عزیر جعفری" ندارد که اخیرا با نوشتن یک توئیت درباره سردار سلیمانی دست سپاه و نظام را در تکذیب ادعای او مبنی بر حضورسلیمانی در کف خیابان در شورش آبان و کودتای 88 گذاشت.

حالا گوش کنید سخنرانی فرمانده جدید سپاه قدس را که نمی تواند از روی یک نامه که گویا وصیتنامه قاسم سلیمانی است، چند خط فارسی را بخواند. همین فرماندهان با اظهار نظرهای سیاسی طی دوران ریاست جمهوری روحانی و با شعار به زبان عبری روی موشک ها نوشتن و آنها را هوا کردن زمینه لغو برجام و تحریم  ها را فراهم کردند.


منتخب اخبار روزهای گذشته


دست به اعتصاب زده

بهاره هدایت این بار

به زندان قرچک برده شد


فرانسه پرچم رهبری را

در اروپا بدست می گیرد

راشا تودی ترجمه رضا نافعی


عنوان اول پیک نت 29 بهمن

بوسه بر پیشانی

شهید انتخابات مجلس آینده


چه کسی پیش از انقلاب فکرش را می کرد؟

دختران در ایران بیش از پسران

مشروبات الکلی مصرف می کنند


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

پر مخاطب ترین مطلب پیک نت روز گذشته (سه شنبه) خبر تحلیلی پیشی گرفتن دختران از پسران در مصرف نوشابه های الکلی بود که روی تلگرام پیک نت 6 هزار و 400 خواننده داشت.

. آدرس پیج جدید فیس بوک پیک نت: اینجا


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران