سرمقاله ۸۴۰

گام های آهسته اما درست

ج.اسلامی درسیاست خارجی

 

فرمانی که پوتین امضاء کرد

اوکرائینی ها می‌توانند

پاسپورت‌روسیه دریافت‌کنند!

(پیک هفته ۱۰۹)  ۲۲ تیر ماه ۱۴۰۱ - ۱۳ ژوییه ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


22-21 تیر ماه

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


22-21 تیر ماه

رویدادهای منطقه

 و جهان


22-21 تیر ماه

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


22-21 تیر ماه

منتخب اخبار
شهرستان ها


22-21 تیر ماه

منتخب اخبار ورزشی


22-21 تیر ماه

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۲ تیر

سفر پوتین به تهران

و گام دیگری درمسیراتحاد

تهران هفته آینده میزبان دو رئیس جمهور است. پوتین از روسیه و اردوغان از ترکیه. هر کدام دیدارهای مشترک با یکدیگر و با مقامات ایران خواهند داشت که البته دیدار پوتین قطعا با رهبر جمهوری اسلامی خواهد بود و اردوغان هم شاید دیداری جداگانه با وی داشته باشد. ظاهر و بهانه این سفر حل بقیه مسائل باقی مانده در سوریه است، اما بسیار بعید است که پوتین در اوضاع بحرانی کنونی صرفا برای حل و فصل مسائل سوریه راهی تهران بشود. بنابراین، مسائل مهم تری در دستور کار است که بسیار بعید است حتی بخش اندکی از این مسائل علنی شود. چنان که مسائل مطرح شده در دیدار قبلی و چند ساعته پوتین درتهران و در دیدار با رهبر جمهوری اسلامی علنی نشد و نتایج آن بتدریج و در عمل آشکار شد. از جمله در مناسبات نظامی و اقتصادی میان دو کشور و همآهنگی در سیاست خارجی، در مجامع بین المللی. در جریان بحران اوکراین نیز سیاست رسمی جمهوری اسلامی محکوم کردن نقش ناتو در اوکراین بود که همچنان نیز همین سیاست، علیرغم روسیه ستیزی های جاری در مطبوعات و رسانه ها و برخی فراخوان ها برای حمایت از اوکراین در برابر سفارت این کشور در تهران که ظاهرا تاج زاده نیز از مبتکران آن بود دنبال می شود. سفیر اوکراین در ایران نیز با مصاحبه ای که در تهران با او انجام دادند قصد جلب حمایت ایران از دولت کیف را داشت که این تلاش با شکست روبرو شد و دست و پای وی را جمع کردند، گرچه لجام گسیختگی رسانه ها برای تخریب مناسبات با چین و روسیه ادامه یافته است.

سفر پوتین که تصور نمی شود حتی به یک روز کامل هم بیانجامد آنگونه که در مسکو اعلام شده روی 28 تیرماه، یعنی هفته آینده انجام می شود.

از روز گذشته که خبر سفر پوتین ابتدا بصورت غیر رسمی و سپس بصورت رسمی اعلام شد، انواع خبرهای تحریک آمیز در رسانه های غربی و رسانه های داخلی که دم خود را به دم این رسانه ها گره زده اند منتشر شد. از جمله ادعای ارسال پهپادهای ایرانی به روسیه برای انتقال به اوکراین، که معلوم نیست این خبر تا چه حد صحت دارد و اگر هم داشته باشد، انها که مخالفند چرا با ارسال سیل سلاح ها مخوف و کشنده از آلمان و فرانسه و امریکا و دیگر کشورهای اروپائی به کیف مخالفت نمی کنند. چرا در آن هشت سالی که شرق اوکراین زیر موشک باران و گلوله باران ارتش اوکراین که هدایت اصلی آن را انگلستان و اسرائیل و امریکا برعهده داشته و دارند، بود و هزاران قربانی برجای گذاشت صدای آنها در نیآمد؟


نه مجلس می گوید و نه دولت

سهم ایران از کریدور

شمال به جنوب چیست؟


تظاهرات اعتراضی کشاورزان در ایتالیا و هلند

در ایتالیا و هلند کشاورزان علیه گرانی و بیم از نرسیدن کودهای شیمیائی و ورشکستگی دست به تظاهرات زدند.  جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با عصبانیت گفته است کشاورزان معترض و  اعتصابی در ایتالیا و هلند دوستان پوتین هستند. بموجب این فیلم، ظاهرا دوستان پوتین در اروپا کم نیستند!

عصبانیت مسنول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در این روزها باید بیش از این باشد زیرا برای نخستین بار برابری "یورو" با "دلار" به نقطه برابر رسید و این یعنی سقوط ارزش یورو. و این تازه آغاز راهی است که امریکا و ناتو مقابل اروپائی ها گذاشتند و زمینه یک بحران اقتصادی وسیع را در سراسر اروپا فراهم ساختند. بحرانی که با قطع گاز روسیه و گرانی مایحتاج عمومی مردم بسرعت در حال گسترش است.


ضربه ای دیگر به الیگارش های روسیه

با فرمان پوتین، فعالیت

آژانس یهودیان روسیه ممنوع شد


سیستم های بانکی

روسیه و ایران ادغام می شوند

موسسه پژوهشی روسترات

ترجمه- کیوان خسروی


راه توده 840 منتشر شد!

هفته نامه راه توده - شماره 840 (چهارشنبه 22 تیر 1401)- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به گام های آهسته اما درست جمهوری اسلامی در سیاست خارجی دارد. بخش 12 گزارش مترجم استالین در کنفرانس تهران دراین شماره منتشر شده که اختصاص به بحث پیرامون آینده سه جمهوری لیتوانی، لتونی و استونی دارد. در همین شماره مقالاتی می خوانید با عناوین زیر:

اسب لنگ اصلاح طلبان و اصولگرایان از "دوران" عقب افتاده است، سرمقاله  روزنامه مردم در سال 1325 به قلم احسان طبری، سرمایه داری تجاری به این آسانی دست از حکومت نخواهد کشید، دلار ارز استعماری در جهان است، رهبر حزب کمونیست روسیه: نگاه به شرق سیاست استراتژیک روسیه است، اروپا به سمت اعتصابات بزرگ پیش می رود، رئیس جمهور سریلانکا فرصت عقب نشینی را از دست داد، روابط جهان از سده 15 میلادی تغییر کرد و بالاخره عکسی یادگاری از دوران دانشجوئی نورالدین کیانوری دبیر اول وقت حزب توده ایران در شهر آخن در آلمان!

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh


سخنگوی وزارت خارجه روسیه:

امریکا کشتی تایتانیک شده

وسرنشینان آن به فکر نجاتاند


بازداشت پناهی و۵ عضو خانواده قربانیان آبان۹۸

ادامه بازداشت های سیاسی

حادثه غافلگیر کننده ای نیست


عنوان اول پیک نت ۲۱ تیر

حکومت نمی خواهد مردم
بدانند جبهه‌شرق یعنی چه؟


مجهز به کلاهک های اتمی

عظیم ترین زیر دریائی روسیه

تحویل نیروی دریائی روسیه شد


مافیای ارتش اوکراین

"سزار" را به ارتش روسیه فروخت


جنبه های مثبت لایحه

موافقتنامه امنیت اطلاعات

سیامک زند


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت روز گذشته (سه شنبه) “حکومت نمی خواهد مردم بدانند جبهه شرق یعنی چه" با بیش از ۴ هزار و پانصد خواننده روی تلگرام بیشترین مخاطب را داشت. روی فیسبوک پیک نت بیشترین خواننده را فروش "سزار" به ارتش روسیه در اوکراین بیشترین خواننده را داشت و همین مطلب روی ۱۸ فیسبوک خوانندگان آن به اشتراک گذاشته شد.
. https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران