جهان در حال پوست اندازی است

کشورهای تحریم شده

متحد "بریکس" می شوند!

 

چه کسانی این جنجال ها را می سازند؟

پایان  دو هفته جنجال

و فضا سازی بر سر حجاب

(پیک هفته ۱۰۹)  ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۱ - ۱۶ ژوییه ۲۰۲۲

 pyknet100@gmail.com


۲۲-۲۵ تیر ماه

خبرهای
 سیاسی - اجتماعی


۲۲-۲۵ تیر ماه
رویدادهای منطقه

 و جهان


۲۲-۲۵ تیر ماه

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


۲۲-۲۵ تیر ماه

منتخب اخبار
شهرستان ها


۲۲-۲۵ تیر ماه

منتخب اخبار ورزشی


۲۲-۲۵ تیر ماه

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت ۲۵ تیر

جهان و ایران با جنگ

اوکراین پوست خواهند انداخت

همه شواهد نشان می دهد که نه جهان و نه ایران پس از جنگ اوکراین، دیگر آن جهان گذشته نخواهد بود. نه تنها اوضاع نسبت به قبل آن تغییر بنیادین کرده بلکه هر روز که می گذرد اوضاع نسبت به روز قبل تغییر می کند. اگر در آغاز هم برخی کشورها یا ملت ها و بیش از همه خود غربی ها درباره ظرفیت های خود برای شکست روسیه دچار توهم بودند، امروز با فرو رفتن آمریکا و اروپا در بحران های سیاسی و اقتصادی و نظامی این توهم ها در حال فروپاشی است و نمایش هائی مانند سفر بایدن به اسرائیل و عربستان نیز، علیرغم آب روغنی که رسانه های غربی روی پلوی سرد نذری این سفر می ریزند از حد نمایش فراتر نخواهد رفت.

در ایران از روند درک تغییرات جهانی که می رود تا سلطنت دلار در جهان پایان بدهد درک و آگاهی درستی وحود ندارد. مافیای رسانه ای متکی به قدرت سرمایه داری تجاری که از نظر سیاسی منافع خود را در پیوند با غرب تعریف کرده و از نظر اقتصادی به دلارهای نفتی وابسته است روایت دیگری از جنگ اوکراین ارائه می کند که همان روایت غرب و نازی های اوکراین است. آنها آقایی غرب بر جهان را طبیعی و تزلزل ناپذیر می دانند و می خواهند. ولی روشن شدن همین نیز یک دستاورد جنگ اوکراین است. تا پیش از این، بخشی از رسانه های ما که خود را "اصلاح طلب" هم معرفی می کردند کوشش خود را برای سازش ایران با غرب با ظاهر دفاع  از منافع ملی توجیه می کردند که منطق خود را هم داشت و تا حدودی قابل پذیرش هم بود، اما جنگ اوکراین نشان داد که توصیه آنها در سازش با غرب در گذشته نیز در چارچوب منافع ملی نبوده بلکه در چارچوب تمکین به آقایی سرمایه داری جهانی و حاکمیت دلارهای نفتی و منافع سرمایه داری تجاری داخلی بوده است. آنها که در گذشته مخالفان داخلی خود را عده ای ماجراجوی خشک مغز بی توجه به منافع کشور معرفی می کردند نشان دادند که وقتی پای منافع طبقاتی و سیاسی آنها در میان باشد از همه خشک مغزتر و ماجراجوتر و بی توجه تر به منافع ملی هستند. نه فقط فشار برای پذیرش شرایط امریکا و امضای به هر قیمت برجام، بلکه چین ستیزی و روسیه هراسی آنها در شرایطی که امروز همه جهان مسابقه گذاشته تا خود را هرچه بیشتر به شرق و پیمان هایی مانند بریکس و شانگهای نزدیک کند جز حاصل ترکیب این خشک مغزی و منافع طبقاتی نیست.

در ایران با وجود همه تقلای مافیای قدرتمند رسانه ای شناخت از سمت گیری نوین جهانی سرعت خواهد گرفت. سرنوشت جنگ اوکراین پایان هر دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی ایرانی در شکل سابق خود است. این جنگ آشکار کرد که امروز ایران به یک جریان چپ اصیل نیاز دارد که بتواند از دموکراسی و عدالت و توسعه، همزمان دفاع کند. دو جریان اصلی سیاسی و حکومتی ایران نشان دادند که چنین ظرفیتی را ندارند. ولی هم در بین نیروهای مذهبی و هم غیرمذهبی ایران چنین گرایشی به شکلی قدرتمند هرچند بدون بلندگو و رسانه وجود دارد که سرنوشت جنگ اوکراین موقعیت آنها را در کشور بیش از گذشته تقویت خواهد کرد.


از مرزهای ایران

سالی ۲ میلیارد دلار کالای

قاچاق کره ای وارد می شود


خلاصه ۱۶ خبر

اخباری که رسانه های غرب

و ایران آنها را سانسور می کنند!


مخالف برخی نظرات تاج زاده ام

اما با بازداشت او مخالف هستم!


۱۰ میلیارد تسلیحات ارسالی به اوکراین کجاست؟

انبار تسلیحات استراتژیک غرب

خالی می شود و بازار قاچاق پر رونق


جنبه های مثبت لایحه

موافقتنامه امنیت اطلاعات

سیامک زند


سرمقاله ۸۴۰

گام های آهسته اما درست

ج.اسلامی درسیاست خارجی


فرمانی که پوتین امضاء کرد

اوکرائینی ها می‌توانند

پاسپورت‌روسیه دریافت‌کنند!


عنوان اول پیک نت ۲۲ تیر

سفر پوتین به تهران

و گام دیگری درمسیراتحاد


نه مجلس می گوید و نه دولت

سهم ایران از کریدور

شمال به جنوب چیست؟


تظاهرات اعتراضی

کشاورزان ایتالیا و هلند

در ایتالیا و هلند کشاورزان علیه گرانی و بیم از نرسیدن کودهای شیمیائی و ورشکستگی دست به تظاهرات زدند.  جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با عصبانیت گفته است کشاورزان معترض و  اعتصابی در ایتالیا و هلند دوستان پوتین هستند. بموجب این فیلم، ظاهرا دوستان پوتین در اروپا کم نیستند!

عصبانیت مسنول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در این روزها باید بیش از این باشد زیرا برای نخستین بار برابری "یورو" با "دلار" به نقطه برابر رسید و این یعنی سقوط ارزش یورو. و این تازه آغاز راهی است که امریکا و ناتو مقابل اروپائی ها گذاشتند و زمینه یک بحران اقتصادی وسیع را در سراسر اروپا فراهم ساختند. بحرانی که با قطع گاز روسیه و گرانی مایحتاج عمومی مردم بسرعت در حال گسترش است.


ضربه ای دیگر به الیگارش های روسیه

با فرمان پوتین، فعالیت

آژانس یهودیان روسیه ممنوع شد


سیستم های بانکی

روسیه و ایران ادغام می شوند

موسسه پژوهشی روسترات

ترجمه- کیوان خسروی


راه توده 840 منتشر شد!

 

هفته نامه راه توده - شماره 840 (چهارشنبه 22 تیر 1401)- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به گام های آهسته اما درست جمهوری اسلامی در سیاست خارجی دارد. بخش 12 گزارش مترجم استالین در کنفرانس تهران دراین شماره منتشر شده که اختصاص به بحث پیرامون آینده سه جمهوری لیتوانی، لتونی و استونی دارد. در همین شماره مقالاتی می خوانید با عناوین زیر:

اسب لنگ اصلاح طلبان و اصولگرایان از "دوران" عقب افتاده است، سرمقاله  روزنامه مردم در سال 1325 به قلم احسان طبری، سرمایه داری تجاری به این آسانی دست از حکومت نخواهد کشید، دلار ارز استعماری در جهان است، رهبر حزب کمونیست روسیه: نگاه به شرق سیاست استراتژیک روسیه است، اروپا به سمت اعتصابات بزرگ پیش می رود، رئیس جمهور سریلانکا فرصت عقب نشینی را از دست داد، روابط جهان از سده 15 میلادی تغییر کرد و بالاخره عکسی یادگاری از دوران دانشجوئی نورالدین کیانوری دبیر اول وقت حزب توده ایران در شهر آخن در آلمان!

تلگرام راه توده:

https://telegram.me/rahetudeh


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت چهارشنبه ک درباره سفر پوتین به تهران بود با بیش از ۵ هزار و پانصد خواننده روی تلگرام این روزنت بیشترین خواننده را داشت. روی فیسبوک پیک نت نیز همین مطلب بیشترین خواننده را داشت و روی ۲۲ فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.
. https://www.facebook.com/

pyknet1357/


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران