ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

24 آبان ماه  1395

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

اربعین امسال

یکشنبه خونین خواهد شد؟

 
 
 
 

 

یکشنبه "اربعین" است و چند صد هزار ایرانی تا حالا خود را به کربلا رسانده اند تا در راهپیمايی این روز شرکت کنند. مقامات ایران گفته اند تا حالا یک میلیون ایرانی خود را رسانده اند به کربلا. خبرهای دیگر حاکی است که دهها هزار نفر نیز پشت مرز مهران متوقف شده اند و در انتظار باز شدن مرز و رفتن به کربلا سر به شورش برداشته و با نیروهای انتظامی درگیر شده اند.

کار از آنجا گره خورده که هم دولت عراق و هم دولت ایران متعهد شده اند بدون ویزا کسی از مرز ایران وارد عراق نشود اما در میان آنها که پشت مرز متوقف شده اند دهها هزار نفر ویزا ندارند. شمار زیادی سرباز فراری اند که می خواهند بروند عراق و باز نگردند، شمار زیادی افغانی های مهاجر ایران هستند که بدون ویزا می خواهند از این فرصت استفاده کرده و از ایران خارج شوند، حتی در میان آنها مجرمین و فراریانی هستند که به بهانه راهپیمايي اربعین خود را به مرز رسانده و می خواهند بروند عراق. همه آنها امیدشان اینست که از عراق بروند ترکیه و از ترکیه برسند به اروپا.

حتی خبرگزاری های داخلی نیز از شورش و درگیری با نیروی انتظامی در مرز عراق گزارش داده و نوشته اند: "پلیس و نیروی انتظامی زائرانی را شناسایی و از میان جمعیت خارج می کنند و به مکان مشخصی منتقل کرده و بلافاصله با استفاده از اتوبوس های مستقر در مرز به شهر مهران بر می گردانند. در میان این افراد عده ای از اتباع افغان حضور دارند. ماموران ناجا مرتب با بلند گو به زائران هشدار می دهند که شتاب نکنند اما مردم با شعار "نه پاسپورت نه ویزا، می خوایم بریم کربلا" به خط مرزی هجوم می آورند. بین زائران و ماموران یگان های ویژه ناجا درگیری هائی ایجاد شده"

در ادامه همین وضع و شرایط، نیروی انتظامی نسبت به خطر انفجار و ترور و عملیات انتحاری در میان زائران هشدار داده است.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 24 آبان

 
 

اشتراک گذاری: