ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

23 خرداد  1395

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

واقعیات جامعه و اوهام حکومتیان

سپاه 30 هزار نفره

زنان تن فروش در محلات تهران

 
 
 
 
 

 

آنچه می خوانید خلاصه گزارش مشروحی است که خبرگزاری موج، در باره تن فروشی در تهران تهیه و منتشر کرده است. بخش عمده این گزارش گفتگو با یکی از فعالان مرکز توان بخشی است. در این گزارش واقعیاتی وجود دارد که فاصله ای نجومی با تصورات رهبر برای ترویج فرهنگ باصطلاح اسلامی، اوهامی که درباره وضع مملکت می بافد و در دیدارهایش بیان می کند و عربده کشی های امام جمعه هائی نظیر علم الهدا در مشهد دارد. بخوانید:

 

بیشتر زنان  تن فروش بالای ۳۰ سال دارند. در میان آنها افرادی هستند که تنها برای تامین یک وعده غذایی تن فروشی می کنند! برخی برای اینکه پول تعویض مدل ماشین یا خرید مانتو را ندارند تن فروشی می کنند. هستند مردان معتادی که همسرشان را برای تامین مواد دراختیار مردانی می گذارند که آنها را خود انتخاب می کنند. هستند مادرانی که صاحب خانه (پاتوق) هستند و یکی از اتاق ها را شیر کشخانه و اتاق دیگر را در اختیار تن فروشان قرار می دهند! قیمت ها با توجه به نوع افراد، لوکس و ساده متفاوت است، از شبی چند صد هزار تا ۵ هزار تومان! اما میانگین قیمت ۶۰ هزار تومان است. ۶۰  درصد این زنان یا معتاد هستند و یا سابقه اعتیاد دارند.

از میان تن فروش ها هم شاید ۴ نفر سادیسم جنسی داشته باشند، درصد بالایی از آن ها زنانی هستند که همسرشان زندانی است (۳۰ درصد)، ۱۵ درصد از زنان تن فروش هم زندان رفته اند و درصد کمی هم به سراغ افراد معلول می روند.

برخی از دختران نمی دانند تن فروش هستند، این درحالی است که روزانه ممکن است با ۴ مرد در ارتباط باشند. بیشتر آن ها زیر ۳۰ سال دارند و باسواد هستند. ۳۰ درصد زنان تن فروش دیپلم و بالاتر، ۵۰ درصد سیکل و زیر دیپلم و درصد کوچکی از آن ها بی سواد هستند. بخشی از دختران و زنان تن فروش، افراد معتقدی هستند که صیغه می شوند، اما تعریف درستی از این چارچوب عقیدتی هم ندارند و عده نگه نمی دارند. دختران طرد شده از خانواده در قالب خانواده های مذهبی و معتقدی که پس از تن فروشی روی بازگشت به خانه را ندارند. حدود ۲ درصد از تن فروشان دختر و ۳۵ درصد آن ها متاهل هستند؛ بسیاری از این زنان تن فروش از ارتباط های خود باردار می شوند که فرزندان خود را یا می فروشند یا به سازمان های حمایتی می سپارند و یا سقط می کنند. فرزندان بسیاری از آن ها شناسنامه ندارند؛ رها شده و به عنوان واسطه مواد مخدر از آن ها استفاده می کنند.

بخشی دیگر اززنان تن فروش (حدود یک سوم) در دوران بچگی مورد تجاوز محارم قرار گرفته و از آن ها باردار شده اند.

براساس آمار پرونده های یک مرکز توان بخشی حدود ۱۰ هزار زنان در تهران تن فروشی می کنند.

رئیس این مرکز می گوید: ما تنها می توانیم سرنگ و کاندوم رایگان در اختیار زنان قرار دهیم تا رابطه ایمن تری برقرار کنند، حتی به آن ها می گوییم اگر می خواهی رابطه داشته باشی از میان ۲۰ رابطه ۵ رابطه سالم با پول زیاد انتخاب کن، شاید باورتان نشود اما مردانی هم هستند که به دلیل اینکه خانم هایشان از کاندوم در رابطه جنسی استفاده می کند به سراغ زنان تن فروش می روند.

خانم سلیمی در همین مرکز می گوید:

من می خواهم اجازه دهند درباره مسئله ارتباط جنسی در دبیرستان های پسرانه و دخترانه صحبت کنم، چرا که بیشترین همسان های موفق ما زنان تن فروش را از دوستان دوره مدرسه پیدا می کنند؛ به وضوح مشخص است که این زنان تن فروش در دوران مدرسه، قبل از ازدواج، تن فروشی به معنای رابطه جنسی داشتند؛ شاید ندانید که این ارتباط ها در دوران مدرسه با راننده سرویس مدارس، شوهر همسایه، همکار مادر و یا پدر بوده.

در میان افرادی که به مرکز مراجعه کردند و پرونده نیمه تمام باقی گذاشتند زنانی را می بینید که در ادارات خصوصی کار می کنند (مراتب ترقی این کارمندان با میزان ارتباط جنسی شان رابطه مستقیم دارد) اما مراجعه مستقیم ندارند، گاهی برای مشاوره با مرکز تماس می گیرند، برخی افراد برای کار راه انداختن و عبور از بوروکراسی اداری از زنان تن فروش استفاده می کنند.

ما محل نگهداری برای زنان نداریم و تنها وعده غذایی ظهر (ناهار) و سرنگ و کاندوم رایگان همراه با مشاوره در اختیارشان می گذاریم.

ما باید ارتباط جنسی را تعریف کنیم، به عنوان افراد خانواده چگونه ارتباط را تعریف کردیم؟ زمانی به زیر ابرو برداشتن و سیگار کشیدن و طرز لباس پوشیدن در مدارس گیر می دادیم اما اکنون مسخره است. چقدر باید به حاشیه پرداخت؟ یادم می آید دوران مدرسه خودم را که دو بار یکی به دلیل سر کردن مقنعه چانه دار و بار دیگر به دلیل پوشیدن جوراب سفید از مدرسه بیرونم کردند، بدون آنکه بدانند در راه مدرسه به خانه چه اتفاقاتی برای من می افتد؟ بنابراین باید عمیق تر به موضوع نگاه کرد.

(بخشی از این مصاحبه به دلایلی منتشر نمی شود اما مسئولان می توانند گزارش کامل وضعیت تن فروشی در تهران را با ارتباط با این جمعیت دریافت کنند.)


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 23 خرداد

 
 

اشتراک گذاری: