ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

3 بهمن ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 3 بهمن

ساده ترین تفسیر حکومت

با ساده ترین استدلال ها!

 
 
 
 
 

این متن ساده و مقایسه ای با استدلالی عامه فهم، که در فضای مجازی می گردد، باندازه همه تحلیل هائی که درباره اوضاع ایران و حکومت چه در داخل و چه در خارج از کشور می نویسند و منتشر می کنند و می گویند و پخش می شود اعتبار دارد:

«آیا جمهوری‌اسلامی حکومتی است برخاسته از انقلاب ۱۳۵۷؟ قطعا اینطور نیست چون تمام اعضای دولت آغاز انقلاب و شورای انقلاب امروز در فهرست سیاه حکومت هستند.

 آیا جمهوری اسلامی حکومتی‌ست که آیت‌الله‌ خمینی میخواست؟ این هم درست نیست چون اکثر نزدیکان وی که هر روز ساعت ها در کنارش بودند در فهرست سیاه حکومت هستند.

آیا جمهوری اسلامی همان حکـومتی‌ است که مردم به آن رای دادند؟ این هم غلط است زیرا در این سال‌ها هر کس را که مردم انتخاب کردند یکی از همان‌هایی بوده که حکومت با او مشکل داشته پس حکومت ایران حکومت منتخب ملت هم نیست. آیا حکومت ایران حکومت اصولگرایان است؟ این هم درست نیست زیرا که بخشی عظیمی از اصولگرایان اصیل و قدیمی مثل ناطق نوری مغضوبند و خودشان هم به این حکومت اعتقادی ندارند. این همان حکومتی است که در آن مردم 8 سال جنگیدند؟ این هم نیست زیرا امروز اگر جلوی مردم را نگیرند علیه همین حکومت به خیابان می ریزند. همین چند روز پیش فرمانده کل نیروی انتظامی با لفظ مبارکش گفت که راهپیمائی 22 بهمن ممکن است تبدیل به فتنه 97 شود! ایران، ایران 40 سال پیش است؟ خیر، جمعیتش دو برابر شده است و قیمت ها چهارصد برابر.»


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 3 بهمن

 
 

اشتراک گذاری: