ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

8 دی ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

پاسخ فتورچی با دهباشی

ایمان و اعتقادی به نظام

برای مردم باقی نمانده!

 
 
 
 
 

 

"فتوره چی" روزنامه نگار داخل کشور به یکی از ادعاهای "حسین دهباشی" درباره چرایی عدم دفاع مردم از نظام چنین پاسخ داده است:

 

4000آقازاده در انگلیس زندگی میکنند و ایران بزرگترین واردکننده پورشه (ماشین آقازاده‌ها) در خاورمیانه ا‌ست.

طی 3ماه 30 میلیارد دلار از کشور خارج شده که قطعا «مردم عادی» این پول را خارج نکرده اند. هزاران میلیارد اختلاس شده، اما با غارتگران مثل «تاج سر» رفتارمیشود.

حالا صبحت از مقاومت در برابر جنگ سرد می شود. از خطر سلطه استکبار جهانی گفته می شود. آیا با این ساختار فاسد چنین مقاومتی ممکن است؟

مردم وقتی «محمدساشا»ها و«عیسی هاشمی»ها (فرزند ابتکار) و ویلای لواسان سردار فیروآبادی‌ها و پرادو سواری امام جمعه‌ها را میبینند، از خودشان میپرسند «چرا من باید برای آرمانی که نیست، جان بدهم. مردم وقتی میبینند برادران تمامی اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، پرونده «فساد اقتصادی» دارند، از خود میپرسند «ما دقیقا بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم؟»

مردم وقتی می‌بینند طی این سالها هزاران دستگاه مازراتی و پورشه و بنز با ارز دولتی وارد شده، اما برای خرید لودر و گریدر و هلی‌کوپتر امداد و نجات بودجه نیست، از خود می‌پرسد «ما دقیقا بر سر چه آرمانی باید ایستادگی کنیم؟»

مردم وقتی میبینند با آمدن زلزله، تمام دم و دستگاه حاکمیت، تنها کاری که از دستش برمی‌آید «توصیه به خواندن آیات الکرسی» است.  هر کس فقط یکبار از خیابان اندرزگو، یا فرعی‌های بالای نیاوران رد شود و کاخ‌ها و قصرهای آنجا که نظیرش حتی در بورلی هیلزامریکا هم دیده نمیشود را با «امکانات توسعه»ای چابهار و ایلام و کردستان و خوزستان و...مقایسه کند، اعتمادش به نظام به همینجایی میرسد که میبینید!

مردم وقتی میبینند در همه جا مشتی ته ‌ریش‌دارِ یقه ‌آخوندیِ زیر30سال، در مقام «مدیرعامل» و «رئیس هیات مدیره» و «رئیس» و «معاون» و... مدام درحال انجام معاملات میلیاردی برای شرکتهای صوری‌شان هستند، حال آنکه عرضه مرتب کردن تخت‌ خوابشان را هم ندارند، به همینجا میرسند که میبینید.

مردم وقتی فرزندان لایق‌شان را میبینند که کنار میدان‌ها پلاکارد«استخدام نیرو برای اسنپ» به دست گرفته‌اند، ناگهان یاد «احمد عراقچی» با سابقه 2سال نصب ویندوز می‌افتند که از روزی که معاونت بانک مرکزی شده، دلار 6500 تومان گران شده است. اینطوریست که مردم به اینجا میرسند که میبینید رسیده اند.

مردم ایران عاشق آمریکا نبودند، جمهوری اسلامی آنها را عاشق آمریکا کرد. مردم عاشق رضا پهلوی نبودند، جمهوری اسلامی آنها را عاشق «خاطره پهلوی‌ها» کرد. مردم ایران دچار انحطاط اخلاقی هستند، اما مقصرش خودشان نیستند نظام است!

مردم«انقلاب»کردند، یعنی از همه چیزشان گذشتند،نه فقط النگوهای طلا، آنها بر سر امرمحال قمار کردند،عرش را به لرزه انداختند، حالا اما قیافه «شنگول» مشتی دزد و بچه مزلف آویزان از نام «انقلاب» را می‌بینند که در اروپا و امریکا جت ‌اسکی میکنند.

مردم علی انصاری‌ها و حسین هدایتی‌ها را می‌بینند که مال‌ها و بانک‌ها و ویلاهای‌شان کفاف ده‌ها سال «مقاومت» دربرابر هر اهریمنی را میداد، اما کدام «مقاومت»؟ برای کدام «آرمان»؟ که علی انصاری چاق و چله‌ تر شود؟ برای چی؟ شما را بخدا یک دلیل بیاور که من به پیک موتوری سوپر سرکوچه بگویم!


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 8 دی

 
 

اشتراک گذاری: