شکست از دهان کمیسیون مصادیق مجرمانه فضای مجازی

با پای لنگ فیلترینگ

دنبال مردم نمی توانند بدوند!

 

سخنان روحانی در دیدار با رهبر

شرایط جهانی تغییر کرده

و امریکا در انزوا قرار گرفته

(پیک هفته ۱۰۹) 5 خرداد  1397 برابر با 26 مه 2018 

 pyknet100@gmail.com


پر مخاطب ترین مطلب پیک نت پنجشنبه سوم خرداد خبر "پیام رسان امنیتی سروش زیر نظر صدا و سیما" بود که روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت جمعا 12 هزار و 200 خواننده داشت و در 10 فیسبوک خوانندگان نیز به اشتراک گذاشته شد.


4-2 خرداد

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


4-2 خرداد

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


4-2 خرداد

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


4-2 خرداد

منتخب اخبار
شهرستان ها


4-2 خرداد

منتخب اخبار ورزشی


4-2 خرداد

منتخب اخبار اقتصادی


عنوان اول پیک نت 5 خرداد

اسرائیل و امریکا

در انتظار کدام بهانه اند؟

ترامپ برای کشاندن کشورهای اتحادیه اروپا بدنبال خود و تشکیل یک جبهه واحد علیه ایران، تاکنون ناموفق بوده و به همین دلیل هیچ بعید نیست که دست به عمل جنون آمیز دیگری بزند تا دست و پای اروپائی ها را در پوست گردو بگذارد. بویژه که چین و ژاپن نیز در آنسوی جهان با او همراه نشده اند. شاید یکی از انگیزه های لغو دیدار با رهبر کره شمالی و داغ کردن دوباره تنور جنگ در شبه جزیره کره در همین ارتباط باشد. این تنور داغی دوباره به معنای صرفنظر کردن از آتش افروزی در منطقه ومستقیما علیه ایران نیست. گرچه در خود امریکا نیز برای این آتش افروزی در برابر او صف آرائی شکل گرفته است. او در انتظار بهانه ایست تا هم مخالفان داخلی خود را به عقب براند و هم اروپائی ها را ناچار به دنباله روی از امریکای تحت رهبری خویش. دراین میان اسرائیل نیز علیرغم توپ های تبلیغاتی که شلیک می کند، بدون کمک و همراهی مستقیم امریکا توان حمله به ایران را ندارد. بدین ترتیب است که امروز جلوگیری از حمله ویرانساز به ایران در دو محور خلاصه شده است: 1- پرهیز از انزوا و ندادن کوچکترین بهانه به اسرائیل و ترامپ. 2- محکم کردن کمربندهای داخلی که این نیز علیرغم تصورات به غایت غلط بخش مهمی از حاکمیت به معنای سرکوب مردم و نظامی کردن مدیریت کشور نیست، درعین حال که تقویت بنیه نظامی و آمادگی نظامی باید در اولویت کامل باشد که این نیز ممکن نمی شود مگر بازگشت قوای مسلح به سر کار اصلی خود و ترک میدان اقتصادی و دخالت در امور سیاسی و مملکت داری.

امریکا نمی تواند به بهانه نقض "برجام" به ایران حمله کند، زیرا چنین نقضی صورت نگرفته است. به بهانه دخالت درعراق و یمن هم نمیتواند چنین کند زیرا حضور مستقیم نظامی وجود ندارد. بنابراین آنچه می ماند حضور در سوریه است که این حضور همراه شده با برخی تحریکات تبلیغاتی و تهدیدهای موشکی علیه اسرائیل و مراکز نظامی که سپاه در خاک سوریه برقرار کرده است. مراکزی  که نه بر ما و نه بر مردم معلوم نیست ادعاهائی که در این مورد می شود تا چه میزان واقعیت دارد. این سناریو که به چنین پایگاه هائی حمله گسترده نظامی مشترک اسرائیل و امریکا صورت گیرد با این پیش بینی که ایران واکنش نشان دهد و سپس حمله به ایران به بهانه همین واکنش آغاز شود وجود دارد. چنین بهانه و سناریوئی را قطعا باید خنثی کرد. شاید حمله هوائی و موشکی دو هفته پیش اسرائیل به محل هائی در اطراف دمشق و بلندهای جولان با این ادعا که به پایگاه های نظامی ایران حمله شده بخشی از همین سناریو و تمرین آن بوده باشد که جمهوری اسلامی و سپاه بسیار محتاطانه و سیاستمدارانه با آن برخورد کرد و تکامل سناریو را ممکن نساخت. این که توصیه های روسیه در زمینه این تعقل و پرهیز از واکنش تند و نسنجیده سهمی داشته با نداشته نیز بر ما معلوم نیست. همچنان که نقش روسیه برای جلوگیری از بهانه سازی ها و اجرای سناریوی یاد شده در بالا بر ما معلوم نیست. فعلا صحنه ای که در برابر ماست چنین می نماید که نوشتیم.


خلاصه سخنان رهبر در دیدار روز گذشته

از بگو مگو بر سر برجام

لازم است همگی دست بردارند


رهبر جمهوری اسلامی

غنی سازی 20 در صدی

پس از شکست مذاکره با اروپا


پوتین خطاب به رهبران ژاپن و فرانسه

امریکا می خواهد فوتبال را

با قوانین "جودو" بازی کند!


مرور مطبوعات 5 شنبه

لنین، استالین، مائو

3 ضحاکی که قوچانی، کشف کرد


یادداشت محمد علی ابطحی

سفره افطاری رهبر

امسال پهن تر از سالهای گذشته شد


منتخب اخبار روزهای گذشته


سرمقاله راه توده 646

درسی که چپ ها و ج. اسلامی

از انتخابات عراق باید مرور کنند


به مدیریت فرزند رئیس صدا و سیما

پیام رسان امنیتی "سروش"

زیر نظر صدا و سیماست!


عنوان اول پیک نت 3 خرداد

اروپا اگر غفلت کند، گرفتار
ماجراجوئی ترامپ میشود!


استفاده آلمان از اهرم چین

برای عقب راندن ترامپ

یونگه ولت ترجمه رضا نافعی


مرور مطبوعات 2 خرداد

افاضات مصباح یزدی:

17 برابر زمان شاه فاضلاب ساختیم!

چنین فردی را میدان حکومتی دادند و امثال صانعی را خانه نشین کردند. نه تنها این، بلکه این علامه خفته در عصر حجر را رهبر جانشین آیت الله مطهری خطاب کرد!


راه توده 646 منتشر شد!

هفته نامه راه توده شماره 646 - پنجشنبه سوم خرداد 1397- منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام راه توده نیز قرار گرفت. سرمقاله این شماره اختصاص به نتیجه غافلگیر کننده انتخابات عراق و درس هائی که جمهوری اسلامی و چپ ها باید از آن بیاموزند دارد. بخش دیگری از روز شمار انقلاب مشروطه تا انقلاب 57 در این شماره نیز منتشر شده که اختصاص به قدرت نمائی رضاشاه در برابر روحانیون مرتجع و آغاز اصلاحات اجتماعی دارد. تاخیر در گفتگوی ملی و رفتن به سوی انفجار اجتماعی، بحث های مردم و تکرار آن در سپاه، روسیه ستیزی مطبوعات جمهوری اسلامی، مومیائی رضاشاه و درسی که رهبر جمهوری اسلامی باید از آن بگیرد و خاطرات زندان زنده یاد تقی کی منش از مقالات دیگر این شماره است. همچنین ترجمه مقالات از نشریات خارجی درباره جدائی پاکستان از امریکا و نزدیک شدن به روسیه و چین، تشکیل ارتش اروپائی، لغو برجام توسط ترامپ، انتخابات ونزوئلا، انتخابات ترکیه و گفتگو با "دمیرتاش" رهبر حزب دمکراتیک خلق ها و بالاخره بخش دیگری از سلسله بخش های کتاب برخی بررسی ها به قلم احسان طبری نیز دراین شماره منتشر شده است.


عنوان اول پیک نت 2 خرداد

آیا در ج. اسلامی امکان
 خانه تکانی سیاسی هنوز هست؟


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 


کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 16 هزار و 800 گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران