ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

19 اردیبهشت ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 19 اردیبهشت

ترامپ، متحدان خود

در ایران را خوشحال کرد!

 
 
 
 

 

روز گذشته، ترامپ رئیس جمهور امریکا خروج این کشور از معاهده "برجام" و آغاز دور جدید تحریم ها علیه ایران را اعلام کرد و بدین ترتیب دو دست مخالفان برجام یعنی اسرائیل و امریکا در خارج و مخالفان دولت روحانی و برجام در داخل کشور یکدیگر را فشرده و شستند!

در مشهدی که امام جمعه آن "علم الهدا" در جریان انتخابات ریاست جمهوری امریکا بی وقفه از ارتباط ترامپ با فلان دختر کم سن و سال داد سخن می داد و ماجرای روی کار آمدن ترامپ را از کمربند به پائین می دید، روز گذشته و چند ساعت پیش از اعلام خروج امریکا از برجام "جشن برجام سوزان" توسط ایادی وابسته به آستانقدس و جیره بگیران امام جمعه مشهد اعلام شد اما پیش از آن که جشن برگزار شود ترامپ خروج امریکا از برجام را اعلام کرد و دعوت به جشن موضوعیت خود را از دست داد.

شک نیست که امریکا و اسرائیل (دست خارجی) روی تحریم های اقتصادی و تشدید بحران اقتصادی و سیاسی در ایران و نارضائی مردم از حکومت سرمایه گذاری کرده اند و دست داخلی نیز با بازار سیاه ارز و باز نگرداندن ارزهای صادراتی به کشور از یکسو و فشارهای سیاسی و اجتماعی به مردم (از تحمیل حجاب تا فیلتر تلگرام و...) دست خارجی را یاری می کند. دکتر راغفر اقتصاد دان برجسته و استاد دانشگاه، در اواخر فروردین ماه گذشته در یک جلسه سخنرانی در دانشگاه علامه طباطبایی، پس از ذکر آمار و ارقام از وضع اقتصادی ایران و دستهای پنهان در پشت بازار سیاه ارز و پولشوئی و تحمیل برنامه های اقتصادی تشدید کننده نابرابری طبقاتی و اجتماعی در ایران با تاکید اعلام داشت: "من کوچکترین تردیدی ندارم که عوامل امریکا و اسرائیل در کانون های اصلی تصمیم گیری های اقتصادی کشور حضور و نقش دارند" به این جمله و تاکید او باید اضافه کرد که همین عوامل در تصمیم گیری های سیاسی و اجتماعی با هدف تشدید نارضائی باز هم بیشتر مردم و فراهم ساختن زمینه جنگ داخلی نیز در حاکمیت نقش دارند. نگاه کنید به فضای انفجاری که در کردستان ایران با تازه ترین اعدام سیاسی بوجود آمده است.

بدنبال اعلام کاخ سفید برای خروج از برجام،(که قاعدتا باید شادی متحدان داخلی ترامپ به شمول سلطنت طلب ها و مجاهدین خلق را فراهم ساخته باشد) حسن روحانی پیامی صوتی منتشر کرده که متن آن را در همین شماره پیک نت می خوانید.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 19 اردیبهشت

 
 

اشتراک گذاری: