ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

25 اردیبهشت ماه  1397

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

نامه مطهری به احمد جنتی

به شما چه که برای مجلس

و دولت تعیین تکلیف کنید؟
 
 
 
 

 

مجلس خبرگان که تا حالا برجام را اخ و تف می کرد، با لغو آن توسط ترامپ ناگهان سنگ آن را به سینه زد و منتقد لغو برجام شد! واقعا سقوط بیش از این می شود که یک چنین مجلسی با این نام و مسئولیت رئیسش احمد جنتی باشد و محتوایش چیزی در حد نوشته های شریعتمداری در روزنامه کیهان؟

روز گذشته علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس خطاب به احمد جنتی که به نقل از بیانیه مجلس خبرگان خواهان عذرخواهی روحانی از مردم شده بود نامه ای نوشت و در آن ذکر کرد:

در نامه‌ای که در ارتباط با خروج آمریکا از برجام نوشته‌اید، چند نکته قابل تامل است. در این نامه از طرفی پذیرفته‌اید که برجام با نظر مقام رهبری امضا شده است و از طرف دیگر از رییس‌جمهور خواسته‌اید که به خاطر خسارت‌های وارده ناشی از برجام از مردم عذرخواهی کند. آیا این دو سخن تناقض و احیانا تعریض ناخواسته به مقام رهبری نیست؟

همچنین گفته‌اید در صورت اخذ نشدن تضمین‌های جدی و محکم از اروپایی‌ها، خروج از برجام تکلیف شرعی و قانونی دستگاه دیپلماسی خواهد بود.

آیا تکلیف شرعی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مقام رهبری؟ همچنین آیا تکلیف قانونی دستگاه دیپلماسی را جنابعالی تعیین می‌کنید یا مجلس؟

حقیقت این است که یکی از معضلات کشور ما دخالت نهادهای مختلف در کار یکدیگر است. وظیفه مجلس خبرگان رهبری طبق قانون اساسی، گذشته از انتخاب رهبر در زمان خاص، نظارت بر بقای شرط عدالت در مقام رهبری و نظارت بر دستگاه‌های زیرمجموعه رهبر است.

ورود به مسائلی مانند برجام و تعیین تکلیف برای رییس‌جمهور و مجلس شورای اسلامی از وظایف آن مجلس نیست.

به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 25 اردیبهشت

 
 

اشتراک گذاری: