ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

4 آذر  1398

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

بیانیه فعالان سیاسی داخل کشور

آنها که سر به شورش برداشتند

کاخ نشینان نبودند، کوخ نشینان بودند 
 
 

 

 

این بخشی از بیانیه ایست که از سوی جمعی از فعالان سیاسی و اصلاح طلب داخل کشور در ارتباط با شورش اخیر مردم منتشر شده است.

 

تصمیمات اقتصادی اخیر و برخورد شدید با معترضان نشان میدهد حاکمان ، عبرتی از اعتراضات عمومی پیشین نگرفته اند. آنان که به خیابان آمدند، مستضعفین و ستمدیدگانی بودند که انقلاب برای نجات آنان برپاشده بود. نباید به بهانه برخی خارج نشینان که به دنبال موج سواری هستند ، خیل عظیم معترضان را مقلدان گوش به فرمان سلطنت طلبان و مجاهدین دانست. نباید به اعتبار حضور احتمالی چند تیم تروریستی مردم نگون بخت جان به لب رسیده را باغی و یاغی نامید. نباید به زعم آنکه مقامات امریکایی مدعی حمایت از معترضان هستند عامل نارضایتی اعتراض کنندگان  را تحریک بیگانگان قلمداد کرد. مگر میتوان تردیدی بر حضور ساکنان فقیر مناطق حاشیه شهرها در اعتراضات داشت، مگر میتوان کمترین شکی در باره حضور تهی دستان زینبیه اصفهان، اسلام‌شهر تهران ،کوت عبدالله اهواز، و امثال آن در اعتراضات اخیر داشت؟

عامل اصلی اعتراضات اخیر، نابسامانی ها و بحران های اقتصادی - اجتماعی حاصل از سیاست‌های نادرست حکومت است که جز با اصلاحات ساختاری از طریق آغاز گفتگوی ملی در داخل کشور برای بهبود وضعیت ممکن نیست.

  اکثر معترضان، ایرانیان ناراضی از "فقر" و "فساد" و "تبعیض" و ناتوان از تامین معیشت خود و خانواده شان بودند. وظیفه هر نظام مردمی عذر خواهی جدی از آنها به سبب تحمیل چنین شرایط سهمگینی است. به ویژه عذرخواهی و دلجویی از خانواده‌های جان‌باختگان وظیفه دینی و انسانی مسئولان امر است.

 آزادی معترضان  بازداشت شده و پرهیز از تکرار رویه های گذشته از جمله تحت فشار قرار دادن بازداشت شدگان می‌تواند راه را برای ایجاد آرامش نسبی و آغاز گفت و گوی ملی برای خروج از بحران فراهم آورد.

بی تردید گسترش دامنه خشونت کمترین دستاوردی برای مدافعان منافع ملی، تمامیت ارضی، عدالت و آزادی نخواهد داشت.

 سی ام آبان 1398

هاشم آقا جری- قربان بهزادیان نژاد - سید علیرضا بهشتی - علیرضا بهشتی شیرازی - حبیب الله پیمان - علیرضا رجایی - حسین رفیعی - رضا رییس طوسی- فریدون سحابی - احسان شریعتی -فیروزه صابر - کیوان صمیمی-  طاهره طالقانی- ابوالفضل قدیانی - نظام الدین قهاری- فاطمه گوارایی- محمد محمدی اردهالی- سعید مدنی


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 25 نوامبر 2019

 
 

اشتراک گذاری: