ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

14 مهر  1398

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

مصاحبه خبری محسن رفیقدوست

ارتشبد فردوست حیف شد

وهویدا هم نباید اعدام می شد! 
 
 

 

 محسن رفیقدوست که این روزها درباره اتومبیل "لوکسوز" و ثروتش بحث آغاز شده به مرز 80 سالگی رسیده است. از جوانان میدان بار تهران بود. رانندگی اتومبیل حامل آیت الله خمینی از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا را برعهده گرفت و از همین سکو، پله های ترقی در ساختار جمهوری اسلامی را شروع کرد. مدتی رئیس کمیته های انقلاب شد، در طول جنگ سر از سپاه در آورد و وزیر شد، به بنیاد مستضعفان رفت و سالها پتروشیمی را در اختیار داشت. هنوز هم خلق و خوی میدانی ها را دارد. یعنی باصطلاح "داش مشدی" است.
با روزنامه آرمان ملی، همین روزها مصاحبه کرده و به نکاتی اشاره کرده که خبری است. از جمله این که سعيد حجاريان را ضد انقلاب نمي‌دانم. حتي سعيد عسگر (عامل ترور حجاریان) را من به آقای ربیعی (سخنگوی کنونی دولت و از مدیران ارشد سابق وزارت اطلاعات) در وزارت اطلاعات معرفي کردم .قبل از آن هيچ‌کس خبر نداشت ضارب حجاریان کیست. سعيد عسگر چند روز قبل از آن نيز "ابوالقاسم شفيعي" را ترور کرده بود. لازم است بگويم اکثر افراد اردوگاه اصلاح‌طلبي با انقلاب هستند اما روش تازه‌اي براي اداره جامعه دارند.
آقاي ناطق نوري همچون شيري غران حضور دارند و نماز مرحوم عسگر اولادي را ايشان خواندند.
من يکي از ارادتمندان آيت‌ا... هاشمي هستم. تاکنون نيز کسي از زبان من صحبت نادرستي درباره ايشان نشنيده است. نسبت به ايشان انتقادات و قهر و آشتي‌هايي داشتم. شايد از ميان افرادي که ادعاي آشنايي و نزديکي به آيت‌ا... هاشمي دارند، فردي نزديکتر از من به ايشان نباشد.
بسياري از مسئولان کشور من را بي‌خط مي‌دانند و با همه دوست هستم.
نه آيت‌ا...‌هاشمي و نه حجت‌الاسلام ناطق نوري طرد نشدند. بايد در نظر داشت فردي که مي‌خواهد کشوري به اين عظمت را اداره کند بايد با افرادي کار کند که به فرمانش گوش دهند و اگر غيراز اين باشد کارها پيش نمي‌رود.
در مورد برخي افراد گفته مي‌شد نبود آنها حيف است. مانند ارتشبد فردوست که به علت سکته فوت کرد و نفر ديگري که نبايد به آن زودي اعدام مي‌شد، اميرعباس هويدا بود. من به صورت خصوصي در زندان پيش هويدا رفتم که او گفت «من را نکشيد خيلي حرف براي گفتن دارم و حس مي‌کنم شما ماندگاريد. هويدا در زندان قصر بود، فردي به نام محمد رخ صفت با من تماس گرفت و گفت هويدا گفته که مي‌خواهم حاج محسن را ببينم . به زندان رفتم و دو ساعتي با او صحبت کردم.
در خصوص اقدامات خودسرانه همچون حمله به کنسولگري عربستان، معتقدم بايد با چنين اعمالي برخورد شود و مهم هم نيست که اقدام‌کنندگان از چه جرياني هستند.
آقاي روحاني اجازه شروع مذاکره با آمريکا را ندارد، چون تصميم نهايي در مورد چنين مساله‌اي با مقام معظم رهبري است.
 


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 6 اکتبر 2019

 
 

اشتراک گذاری: