سعید لیلاز

ترامپ در تدارک کودتائی

شبیه دوران "آلنده" درایران بود

 

مرور مطبوعات 9 شهریور

دعوای 40 ساله

برسر اصل 44 قانون اساسی

(پیک هفته ۱۰۹) 10 شهریور ماه  1398 برابراول سپتامبر2019 

 pyknet100@gmail.com


8-9 شهریور

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


8-9 شهریور

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


8-9 شهریور

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


8-9 شهریور

منتخب اخبار
شهرستان ها


8-9 شهریور

منتخب اخبار ورزشی


8-9 شهریور

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 10 شهریور

با "سید ابراهیم کوروش"

ملت ایران چه خواهد کرد؟

سید ابراهیم رئیسی برای جا زدن خود بعنوان ناجی وضع بحرانی کشور و تبلیغ شبانه روزی دادگاه های شماری از کارگزاران مافیای ثروت و قدرت در جمهوری اسلامی از طریق صدا و سیما آنقدر از خود شتاب و عجله نشان داد که درعرض چند ماه بسیاری از مردم و فعالان سیاسی و رسانه ای فهمیدند زیر کاسه این ناجی یک نیمکاسه پنهان است! این نیمکاسه را در انتخابات ریاست جمهوری 96 می خواستند از زیر کاسه بیت رهبری در آورند که نشد و نتوانستند. پس از انتخابات فشار آوردند به دولت که باخت او را با رای 14 میلیونی اعلام کند تا تولیت برگزیده رهبر برای آستانقدس رضوی با سر به زمین نیآید. رای واقعی او در آن انتخابات نزدیک به 5 میلیون بود. یعنی همان رای تقریبا ثابت جناح راست و مرتجع و ماجراجوئی که جلیلی هم تقریبا همین شمار داشت.

حالا آشکار شده که آوردن او از مشهد به تهران و قرار دادنش در راس قوه قضائیه و دادگاه های باصطلاح مبارزه با فساد و اختلاس نهادینه شده در حاکمیت نیز روی دیگر سکه همان هدفی بوده که در انتخابات ریاست جمهوری در پی آن بودند. ساختن چهره ای از او که بتوان رهبر جایگزین و یا رئیس شورای رهبری اش کرد تا بعدا تکلیف مجتبی خامنه ای را هم روشن کنند. در پای همین هدف هاشمی هم استخر مرگ شد.

دنبال کنید سخنرانی ها و سفرهای استانی رئیسی را که هیچ ارتباطی به ریاست او بر قوه قضائیه فاسد جمهوری اسلامی ندارد و غافل نشوید از کلاهی که او قرار است سر ملت بگذارد. روز گذشته حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه بی نیاز از توصیف کیهان لقب آریامهری را برای او انتخاب کرد و نوشت:

«آیت الله سید ابراهیم رئیسی همان کوروش است! ایشان در برخورد قاطع و هوشمندانه با مفسدان اقتصادی و دستگیری و محاکمه آنها، دست غارتگر را از جان و مال ملت کوتاه کرد.  کاری کارستان!» کیهان و رئیسی از "تتلو" رسیده اند به کوروش!

شاه که خود را کوروش ثانی میدانست، درجریان جشن های 2500 ساله رفت بالای سر قبر کوروش و گفت "کوروش آسوده بخواب که ما بیداریم!" و چند سال بعد از ایران گریخت و قبر کوروش را گذاشت برای ایرانی ها. تا ببینیم ملت ایران برای سید ابراهیم کوروش که در آباد کردن گورستان قتل عام زندانیان سیاسی سال 67 سهم  کفتار را داشته چه سرنوشتی را رقم خواهد زد!


روحانی در نیویورک

مذاکراتی مهم تر از

 سخنرانی های اجلاس سازمان ملل


دهها مورد پلیس مغلوب است

اما در این فیلم پیروز!

این فیلم مقداری تبلیغاتی است و به سود پلیس و نیروی انتظامی اما بهرحال دیدنی است. از میان دهها موردی که در طول روز از دست پلیس کاری ساخته نیست، دراین یک مورد پلیس موفق است. تسلط متهمین و قمه کش های حرفه ای به رانندگی نیز از دیدنی های این فیلم است.


منتخب اخبار روزهای گذشته


مصاحبه با عباس عبدی

احتمال دیدار ترامپ و روحانی

درحاشیه اجلاس سازمان ملل

 

برای لشگر کشی به خلیج فارس

اتحادیه اروپا نمی خواهد

چرخ پنجم ناوگان امریکا شود!


عنوان اول پیک نت 9 شهریور

رئیس دولت سایه

خود را برای‌رهبری تبلیغ‌می‌کند!

سید ابراهیم رئیسی کارت سبز برای تبلیغ خود و خود تبلیغی برای جانشینی رهبر دارد. درجامعه ای که یک سیب تا به زمین برسد هزار بار می چرخد، معلوم نیست سرنوشت او و رهبر و جانشینی چه خواهد شد اما فعلا او درعین حال که رهبری دولت سایه را علیه دولت روحانی دارد، برای آینده خیز برداشته است. از یکسو می خواهد قهرمان فساد ستیزی شود و از سوی دیگر با سفر به شهرها و حضور در برخی مجامع و ایراد سخنرانی ها قصد جلب نظر اقشار مختلف مردم را دارد. از جمله کارگران. او از اعتراضات کارگران دفاع می کند اما نمی گوید چرا در هر اعتراض کارگری عده ای از آنها بازداشت و محاکمه و زندانی میشوند؟ او به دروغ می گوید کارگران به نحوه خصوصی سازی ها اعتراض دارند و تلویحا تقصیر را متوجه قوه مجریه و دولت میداند اما نمی گوید که کارگران به کل خصوصی سازی اعتراض دارند. نمی گوید که خصوصی سازی ها در چارچوب اقدام لیبرالیسم اقتصادی رهبر برای تغییر اصل 44 قانون اساسی کمر تولید ملی را در کشور شکست. از محاکمه مفسدان اقتصادی می گوید و مدال آن را به گردن خویش می اندازد اما تصور می کند مردم فراموش کرده اند لیست کابینه ای را که در صورت پیروزی در انتخابات 96 می خواست تشکیل بدهد و در آن شاخص ترین مفسدان اقتصادی حضور داشتند. مفسدانی که روحانی در همان مناظره های انتخاباتی سال 96 مشخصا به آنها اشاره کرد اما نام نیآورد. یعنی نگفت که سردار قاسمی وزیر نفت فاسد دولت احمدی نژاد که بابک زنجانی کارگزار او بود را جنابعالی در کابینه ات می خواهی دوباره وزیر نفت کنی. آیا با این حقه بازی ها و سفسطه بازی ها و فریبکاری ها مردم قبول می کنند که در جمهوری اسلامی می خواهند با فساد مبارزه کنند؟ و از آن مضحک تر، مدال آن را به گردن رئیسی بیاندازند.

دو سخنرانی را در این شماره پیک نت منتشر می کنیم. یکی سخنرانی روزهای اخیر سید ابراهیم رئیسی را و یکی هم سخنان روحانی در مناظره های انتخاباتی که این هر دو یکدیگر را درباره تفسیر بالا کامل می کنند.


سخنان تازه "سرافراز"

گوشه کوچکی از آنچه در

صدا و سیما می گذرد و مردم نمیدانند


17 در صد همجنسگرائی و 74 درصد رابطه جنسی

روابط جنسی دانش آموزان

که مقامات به روی خود نمی آورند


پاسخ روحانی به این سئوال:

پیشگیری فساد یا درمان فساد؟

پیشگیری یا درمان؟ این مهم ترین سئوال در ارتباط با مبارزه با فساد حکومتی است. ابراهیم رئیسی که خود 10 سال معاون اول قوه قضائیه بود و حالا رئیس آن قوه می گوید "درمان" و روحانی به شهادت سخنانی که می شنوید ومربوط به جلسه اخیر مدیران کشور است معتقد است "پیشگیری" و درنهایت اگرپیشگیری جواب نداد، "درمان". او برای پیشگیری دقیق ترین پیشنهاد را می کند. یعنی الکترونیکی کردن دولت و بستن راه های پولشوئی، واردات قاچاق و....


خیز رئیس جمهور فرانسه

برای بدست گرفتن رهبری اروپا

راشیا تودی – ترجمه رضا نافعی


دادگاه فعالان صنفی را علنی برگزار کنید

نامه 127 امضائی فرهنگیان
خطاب به رئیس قوه قضائیه


سرمقاله 705

اصلاح طلبان به 5 دلیل

دراسارت "بی‌عملی" افتاده‌اند!


بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

عنوان اول پیک نت 9 شهریور "رئیس دولت سایه خود را برای رهبری تبلیغ می کند!" در مقایسه با دیگر مطالب همین شماره بیشترین خواننده را داشت. این مطلب روی فیسبوک و کانال تلگرام روزنت پیک نت جمعا 10 هزار و 200 خواننده داشت و روی 11 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران