ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

7 دی 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 7 دیماه

شمارش معکوس، درانتظار

حوادثی در منطقه تا اول بهمن

 
 
 

 

 

حوادثی در اطراف ایران جریان دارد که نمیتوان نسبت به آنها بی تفاوت بود. بویژه در خلیج فارس و در کشور عراق. علاوه بر پیوند جدید اسرائیل به برخی کشورهای خلیج فارس که عملا امکانات اطلاعاتی و نظامی وسیعی را دراختیار آن کشور قرار میدهد و شک و تردیدهائی که نسبت به روابط ترکیه و اسرائیل و آذربایجان وجود دارد، در عراق نیز روند حوادث بکلی با سالهای گذشته متفاوت شده است. در ماجرای شلیک موشک به منطقه سبز بغداد که سفارت امریکا در آنجا قرار دارد و باعث کشته شدن شماری از مردم عادی منطقه شد، با صراحت نوشتیم که این نوع عملیات در آخرین هفته  های حضور ترامپ در کاخ سفید و تلاش او برای باقی ماندن در این کاخ سئوال برانگیز است و برخی دستگیری ها در گروه های نظامی وابسته به ایران نشان میدهد که عوامل نفوذی در این گروه ها فعالند. به پاره شدن شیرازه این گروه ها پس از ترور قاسم سلیمانی اشاره کردیم و به گام های بلندی که عربستان و ترکیه برای مناسبات اقتصادی، سیاسی و نظامی با عراق بر داشته اند تا پای ایران را درعراق قطع کنند. روز گذشته الکاظمی نخست وزیر عراق با اشاره به فعالیت گروه های شبه نظامی عراقی که اغلب آنها با سپاه قدس در ارتباط اند گفت: "تسلیم ماجراجوئی و توطئه نخواهیم شد!". مقتدا صدر روحانی شیعه و با نفوذ عراق نیز گفت:"عراق قربانی درگیری ایران و امریکاست". همزمان با این اخبار، رسانه های عراق نوشتند که در پایگاه نظامی امریکا در اربیل پایتخت اقلیم کردستان عراق تحرکات بی سابقه ای آغاز شده است و در بغداد نیز زمزمه تخلیه و تعطیلی سفارت امریکا گسترش پیدا کرده است.

 عبدالله شهبازی مفسر و محقق تاریخ معاصر ایران نیز توئیت زیر را منتشر کرده است:

«15 آبان، هشدار دادم و نوشتم که تا ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱/ اول بهمن ۱۳۹۹ (زمان انتقال دولت از ترامپ به بایدن) احتمال توطئه‌های جدی متصور است. مافیای منطقه، از باند نتانیاهو در اسرائيل تا محمد بن‌زاید ابوظبی و محمد بن سلمان سعودی و مافیای ایرانی مستقر در درون ایران، از پیروزی بایدن به شدت عصبی است. بنابراین، اگر پیروزی بایدن نهایی شود در فاصله انتقال قدرت به او بروز خرابکاری‌های پیچیده مافیایی در منطقه بسیار محتمل است و مواجهه با آن به درایت بسیار نیاز دارد.

خطر اصلی از ناحیه عوامل پنهان شبکه‌های مافیایی در داخل ایران است در پیوند با مافیای منطقه و شرکای‌شان در آمریکا.  روزهای باقیمانده تا ۲۰ ژانویه/ اول بهمن بسیار حساس است. باید برخی تحرکات در منطقه (بویژه عراق) و نیز در آمریکا را جدی گرفت و با درایت فراوان توطئه‌های احتمالی را خنثی کرد.»

تقریبا همزمان با همین اخبار و تفسیرها، دو انفجار در امریکا و سپس عربستان روی داده که حداقل انفجار امریکا تاکنون سابقه نداشته است و نکته مهم تفسیری است که رسانه های امریکا درباره مشابهت این دو انفجار مطرح کرده اند. شاید انگشت اتهام در باره این دو انفجار نیز به سوی ایران دراز شود و این درحالی است که باید این انگشت اتهام متوجه همان مثلثی شود که شهبازی در توئیت خود مطرح کرده است. اسرائیل- عربستان و مافیای داخل ایران که همراهانی در خود امریکا نیز دارند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 27 دسامبر 2020

 
 

اشتراک گذاری: