نظر حدادعادل و پاسخ علی مطهری

رابطه مستقیم نتیجه

انتخابات امریکا با انتخابات 1400

 

دو پرستو در ماجرای قتل قاضی منصوری

چرا "فرناز" برای گشودن قفل

راز قتل منصوری احضار نمیشود؟

(پیک هفته ۱۰۹)   30 دی ماه 1399  - 19 ژانویه 2021

 pyknet100@gmail.com


30-29 دی

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


30-29 دی

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


30-29 دی

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


30-29 دی

منتخب اخبار
شهرستان ها


30-29 دی

منتخب اخبار ورزشی


30-29 دی

منتخب اخبار اقتصادی

عنوان اول پیک نت 30 دیماه

وحشت در دل آنها که

 خود را برنده

انتخابات 1400 میدانستند

آنها که مجلس یازدهم را با دوپینگ شورای نگهبان و بی اعتنائی مردم نسبت به انتخابات در جمهوری اسلامی در اختیار گرفتند و امیدوار بودند ترامپ برنده انتخابات امریکا شده و فضا و تبلیغات جنگی شرایط را برای آنها جهت بدست گرفتن ریاست جمهوری فراهم آورد حالا سخت نگرانند. آنها نگرانند که فضای یاس و ناامیدی مردم از انتخابات جای خود را به امیدواری داده و یکباره خواب آرامشان به وحشت آلوده شود. قطعا از چهارشنبه به بعد که مراسم تحلیف در کاخ سفید انجام می شود، این نگرانی دو چندان خواهد شد و آنها طرح های دیگری را در دستور کار خود قرار خواهند داد تا سکان ریاست جمهوری را که در دست خود انگاشته بودند از کف نرود! در جبهه روبرو، روحانی روی شکست تحریم ها، بازگرداندن دلارهای توقیف شده ایران از خارج به داخل کشور، کاهش قیمت ها و امیدواری مردم حساب کرده است. از چند ماه پیش و در اوج شیوع کرونا در ایران، در سخنرانی های روحانی در هیات دولت و در ستاد مقابله با کرونا این خوش بینی احساس می شد. شکست حمله به کنگره امریکا و قطعی شدن رفتن ترامپ و هشدارهای روسیه و روحانی برای جلوگیری از هر ماجراجوئی که بهانه آخرین ضربه به ایران را به ترامپ بدهد، عملا باعث کاهش غافلگیرانه قیمت دلار در ایران شد. نزدیک به 14 هزار تومان قیمت دلار در سه هفته اخیر سقوط کرده و این خود نشان میدهد که قیمت ارز (دلار) در ایران را سیاست تعیین می کند و نه کاملا اقتصاد! همین شرایط باعث پائین کشیدن شدن فیتیله ریاست جمهوری نظامی شده و حالا اصولگرایان که گوئی منقل زیر صندلی شان روشن شده، مثل اسفند بالا و پائین می پرند و بدنبال یک رئیس جمهور غیر نظامی از خودشان هستند. آنها بیم دارند که تنور انتخابات ناگهان گرم شود و مردم به صحنه بیایند و آنها هیچ چهره ای که بتوان رای از مردم بگیرد ندارد. رئیسی در قوه قضائیه می ماند و قالیباف اگر رای می توانست بیآورد در انتخابات 96 و انتخابات مجلس یازدهم رای می آورد، ضمن آن که نطق هائی که در همین چند ماه در مجلس کرده نشان داده که نه سواد و دانش لازم را دارد و نه سیاست بلد است. کلافی که هنوز در هم پیچیده است، احتمال دارد یکباره باز شود و نتیجه انتخابات 1400 آن نشود که راستگرایان ارتجاعی که با شعارهای عوامفریبانه، انقلابی نمائی می کنند انتظارش را داشتند.

تحت تاثیر همین شرایط، حداد عادل سه روز پیش با صراحت کامل از وحشتی که بسرعت در نیم تنه نظام در حال رشد است گفت: «مسلما نظام سلطه راضی نیست که ما در انتخابات ۱۴۰۰ دولتی از جنس مجلس یازدهم داشته باشیم. بعید نیست که مقداری ارز آزاد کنند یا قولش را بدهند یا با معادلات پولی ‌و ‌مالی بازی کنند و قیمت ارز و سکه پایین بیاید و مردم به یک سمت و سوی بروند.»

این جمله، در انطباق کامل است با آنچه دربالا نوشتیم. البته مطهری نیز پاسخی به او داده که در همین شماره پیک نت می خوانید.


معاونی با کفش های کتانی

که رئیس خود را خواهد گرداند!


چهارشنبه (پس فردا)

بی حادثه سپری خواهد شد؟

چهارشنبه ای که در پیش است مراسم تحلیف ریاست جمهوری امریکا باید انجام شده و بایدن جانشین ترامپ شود. هنوز دو روزی در پیش است که آلوده به احتمال حوادثی در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس و رویدادهایی در خود امریکا می باشد.

روزنامه «نیویورک دیلی نیوز» در گزارشی نوشت معترضان مسلح آمریکایی در آستانه برگزاری مراسم تحلیف «جو بایدن» در پایتخت های ایالتی سراسر آمریکا به حرکت در آمده اند. «اف بی آی» منتظر تظاهرات مسلحانه در پایتخت 50 ایالت آمریکاست.


بیانیه فعالان سیاسی و مدنی و کادر پزشکی

برای ایمنی جمعی علیه کرونا

75 در صد مردم باید واکسینه شوند


عنوان اول پیک نت 29 دیماه

چرخش سیاسی به سوی

رئیس جمهور غیر نظامی!

 


صدراعظم سابق آلمان:

رابطه امریکا و اروپا

دیگر مانند گذشته ها نخواهد شد


"فاطمیه" فرصت سفر

به جنوب ایران را فراهم کرد!

"فاطمیه" و تعطیل عمومی ایران در روز یکشنبه عملا موجب تعطیلات به هم پیوسته ای شد که از چهارشنبه آغاز شد و 5 روز طول کشید. دولت و مقامات محلی استان مازنداران محدودیت های شدیدی را علیه سفر به این استان اعمال کردند و از قبل نیز این محدودیت ها را اعلام کردند. به همین دلیل سیل جمعیت بجای شمال به طرف جنوب ایران سرازیر شد و حالا مردم هرمزگان و جزایر قشم و هرمز نگران شیوع کرونا در این مناطق و شهرها هستند. این فیلم ورودی به هرمزگان و قشم است که کنترل کرونا هم می شوند اما نتیجه این سفر و کنترل بزودی آشکار خواهد شد.

22 بهمن امسال مصادف شده است با چهارشنبه و تعطیلات بهم پیوسته ای را برای 4 تا 5 روز بدنبال خواهد داشت و باحتمال زیاد شاهد همینگونه سفرها خواهیم بود.


علیه کرونا با واکسن ساخت چین

طی 3 روز  درترکیه

675 هزار نفر تزریق واکسن شدند


دریک ایالت کانادا400 دندانپزشک‌ایرانی کار‌میکنند

مهاجرت تاریخی پزشکان

و پرستاران از ایران!


مصاحبه وکیل خانواده منصوری

قاضی منصوری را هم

یک "پرستو" به قتلگاه برد؟


حساب بانکی

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

 

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 کدام مطلب پیک نت روزگذشته

بیشتر خوانده شد؟

«چرخش سیاسی به سوی رئیس جمهور غیر نظامی» عنوان اول پیک نت روز گذشته بود که در میان بقیه مطالب این شماره روی تلگرام با نزدیک به 7 هزار خواننده بیشترین مخاطب را داشت. روی فیسبوک پیک نت بیشترین خواننده را مصاحبه گرهارد شرودر صدراعظم سابق آلمان داشت و همین مطلب روی 8 فیسبوک خوانندگان آن نیز به اشتراک گذاشته شد.

آدرس فیسبوک پیک نت اینجا


تلگرام پیک نت


 فیسبوک پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران