ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

16 شهریور 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 16 شهریور

آلمان وارد تونلی شده

که ترامپ در آنسوی آنست

 
 
 

 

 

آلمان با ماجرای مسمومیت "ناوالنی" روس که به این کشور منتقل شده، عملا وارد تونل تاریکی شده که امریکا و باحتمال بسیار زیاد "ترامپ" در آن سوی آن منتظر است. در مسیر این تونل طرح بزرگ انتقال گاز روسیه به آلمان و از آلمان به اروپا باید مختل شود. اگر آلمان به امید ترمیم مناسبات لطمه دیده اش با امریکا و با امید به پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری امریکا از  این تونل عبور کند، ضربه بزرگ اقتصادی خواهد خورد و موقعیت خود را در اتحادیه اروپا که اکنون ریاست آن را صدر اعظم آلمان برعهده دارد از دست خواهد داد. اتحادیه اروپا به رهبری آلمان روی سقوط دولت بلاروس و تشکیل اتحاد اوکرائین، لهستان، بلاروس و لیتوانی برای محاصره روسیه حساب کرده بود که این محاسبه غلط از آن در آمد. هم رئیس جمهور بلاروس بدلیل پایگاهی که در این جمهوری دارد توانست سریعا بر اوضاع مسلط شود و هم هشدار پوتین به شخص صدراعظم آلمان برای عدم مداخله در امور داخلی بلاروس در خنثی شدن این توطئه نقش قاطع داشت. بویژه که روسیه اعلام کرد یک هنگ امنیتی برای ورود به بلاروس برای دفاع از این کشور در صورت مداخله نظامی از خارج تشکیل داده است. با این ناکامی، ناگهان ماجرای مسمومیت "ناوالنی" علیه دولت روسیه و شخص پوتین در دستور قرار گرفت. هم در داخل روسیه و هم مخالفان پوتین درعرصه جهانی میدانند که پایگاه او در میان مردم پرقدرت تر از آنست که نیاز به مسموم کردن یک فرد ناراضی باشد و شاید به همین دلیل نیز روسیه با انتقال او به آلمان جهت درمان موافقت کرد. خود دولت روسیه این فرض را ناممکن نمی داند که ناوالنی در روسیه قربانی یک توطئه طراحی شده قرار گرفته و توسط شبکه های مافیائی مسموم شده باشد که این ربطی به نقش دولت در این مورد ندارد. همه این فشارها به روسیه برای سست کردن مناسبات روسیه با ایران، فشار به روسیه بدلیل نقشی که در سوریه ایفا کرد و اجازه نداد سوریه تبدیل به لیبی دوم شود، حمایتی که از جمهوری خلق دنباس در نیمی از خاک اوکرائین می کند، پیشتازی روسیه در تولیدات نظامی و دهها دلیل دیگر است. غرب روی محاصره اقتصادی روسیه و تعلل دولت روسیه برای رفرم های عمیق اقتصادی به سود وسیع ترین اقشار اجتماعی و حضور پر قدرت اولیگارش ها و مافیاهای اقتصادی و سیاسی و جنائی روسیه نیز حساب کرده است. فعلا رسانه های غربی که از کودتا در بلاروس نا امید شده اند، یورش خبری سراسری خود را روی "ناوالنی" تنظیم کرده اند و یکسویه خبر و باصطلاح تفسیر پخش می کنند بی آن که سهمی از این باصطلاح خبر رسانی شامل نظرات مقامات روسیه در همین مورد بشود. برای مثال وزیر خارجه روسیه روز گذشته در پایان کنفرانس بریکس گفت:

ما هیچ چیزی برای پنهان کردن نداریم. هنگامی که الکسی ناوالنی در هواپیما بیهوش شد، اقدامات فوری برای فرود هواپیما انجام شد، یک آمبولانس در فرودگاه منتظر وی بود و فورا وی را به بیمارستان منتقل کرد. در بیمارستان دستگاه تنفس مصنوعی به وی وصل شد و سایر اقدامات لازم صورت گرفت. الکسی ناوالنی حدود دو روز را در بیمارستان سپری کرد. طی این مدت دائما از ما خواسته می‌شد تا آنچه که رخ داده است را شرح دهیم. اما به محض رسیدن ناوالنی به آلمان، بیش از یک هفته "هیچیک از کسانی که در طول اقامت وی در اومسک (بیمارستان روسیه) سروصدا می کردند، علاقه‌ای به این موضوع نشان ندادند و با صدای بلند از پزشکان آلمانی خواستار ارائه اطلاعات نشدند.

تاکنون اطلاعات مشخصی در این باره از سوی آلمان دریافت نکرده ایم. همه چیز طبق سناریوها پیشین پیش می رود: از تریبون های عمومی متهم می شویم و درخواست رسمی ما برای ارائه اطلاعات در پاسخ به سوالاتمان بی جواب می ماند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  6 سپتامبر 2020

 
 

اشتراک گذاری: