ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

۱ آذر ۱۴۰۱

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت اول آذر

آنها که جامعه را عصبی کرده اند

"تند رو" نیستند، بحران سازند

 
 
 

 

 

حسین شریعتمداری، حسن عباسی، علم الهدا، رحیم پور ازغدی، ذوالنوری، پناهیان، کریمی قدوسی و چند دوجین دیگر از این قبیل که برخی عمامه بر سر دارند و برخی ته ریشی بر صورت و انگشتری عقیق و یا فیروزه به انگشت، جنجال آفرینان و مسئله سازانی اند که آنها را تندرو خطاب می کنند. پیاده نظام این جماعت یا در قوه قضائیه اند، یا در لباس شخصی در خیابان و یا بازجو و شکنجه گر در زندانها. آنها در دو دهه، بلکه سه دهه گذشته کم مسئله در مملکت نساختند تا اوضاع به روزهای بحرانی امروز برسد. حکومت یا نمی تواند و یا نمی خواهد دهان آنها را ببندد و الا مثل بستن فله ای مطبوعات و فیلتر کردن تمام شبکه های اینترنتی، چاره ای هم برای بستن دهان آنها پیدا می کرد! البته به تازگی و نرم و نرمک برخی از آنها را تهدید به نیشگون می کنند. از جمله درباره اظهار نظرهای اخیر حسن عباسی درباره اهالی هنر و سینما و فوتبالیست ها و یا علم الهدا درباره زنانی که نمی خواهد زیر بار حجاب اجباری بروند.

سایت تسنیم که هم به سپاه نزدیک است و هم شورای امنیت ملی و کمی هم متمایل به قالیباف رئیس مجلس است اخیرا درباره حسن عباسی که در دانشگاه امام حسین سپاه هم رفت و آمد دارد و تازه ترین اظهار نظرش نوشت:

«یک حساب کاربری در توئیتر که با نام حساب رسمی حسن عباسی، رئیس اندیشکده "یقین" فعالیت می‌کند، در توئیتی به فوتبالیست‌ها اهانت کرده و همین موضوع حاشیه‌هایی را پدید آورده است. با توجه به تعداد دنبال‌کنندگان و وضعیت صفحه، احتمال اینکه این صفحه به حسن عباسی وابسته باشد زیاد است؛ لذا در صورتی که این توئیت حاشیه‌ساز از او نیست باید این موضوع را تکذیب کند و در غیر اینصورت کمترین کار لازم، عذرخواهی بابت این  توئیت است. در یک ماه گذشته هجمه سنگینی از سوی دشمنان و شبکه‌های فارسی زبان معاند صورت گرفت تا تیم ملی ایران از جام جهانی حذف شود اما نه تنها این اقدام صورت نگرفت بلکه خبرنگاران شبکه اینترنشنال از ورود به قطر منع شدند. حالا یک حساب توئیتری با نام «حسن عباسی» بعنوان یار کمکی شبکه‌های معاند وارد میدان شده است، انتظار می‌رود در صورتی که این صفحه مربوط به «حسن عباسی» است، مسئولان در برابر این اظهارات غیراخلاقی و حاشیه‌ساز وی تصمیم قاطع بگیرند.» شبیه همین موضع گیری را سایت نور نیوز که وابسته به شورای امنیت ملی است داشت.

درباره دهان بی کنترل علم الهدا هم که در آخرین نماز جمعه اش در مشهد زنانی که زیر بار حجاب اجباری نمی روند را با فاحشه های به خط شده توسط شعبان جعفری در کودتای 28 مرداد مقایسه کرده بود، یک عضو دفتر نشر آثار رهبر جمهوری اسلامی خطاب به امام جمعه مشهد توئیتی منتشر کرد.

او که مهدی فضائلی نام دارد در توئیت خود نوشت: «جناب آقای علم‌الهدی! اینکه دولتمردان منحط آمریکا به زنان ما ولو بی حجاب، چگونه نگاه می‌کنند مهم نیست، مهم نگاه امثال جنابعالی است.»

طبیعی است که این نوع نیشگون گرفتن ها راه حل به حاشیه راندن این جماعت آشوب برانگیز و تحریک کننده فضای اجتماعی نیست و باید راه حلی قاطع و تصمیمی بنیادی در باره مجموع آنها و بستن دریچه های رسانه ای به روی آنها گرفت. هنوز چنین بادی در حاکمیت نمی وزد و نمی خواهند بپذیرند نقش این جماعت را در بحران اجتماعی کنونی ایران، بویژه در میان جوانان و زنان ایران را.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت  ۲۲ نوامبر ۲۰۲۲

 
 

اشتراک گذاری: