ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

25 اسفند ماه  1392

infos@pyknet.net

 
 
 

پیشنهادی که به شوخی می ماند

دعوت شمس الواعظین

از شریعتمداری برای مناظره! 
 
 
 
 

شمس الواعظین، سردبیر روزنامه های توقیف شده "جامعه" و "توس" در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی، در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا پیشنهاد مناظره و گفتگوی علنی با حسین شریعتمداری را مطرح کرد. او گفت:

من در این مناظره‌ می‌خواهم بفهمم که آقای شریعتمداری و روزنامه کیهان و رسانه‌های همسو در چه جایگاه و مقامی حضور دارند که برای رسانه‌های مستقل خط و نشان می‌کشند.

من قبل از ورود به بحث، هم به اصلاح‌طلبان و هم به اصولگرایان توصیه می‌کنم که کمی به آمارها و شاخص‌های توسعه انسانی که توسط سازمان‌های بین‌المللی مانند یونسکو، سازمان ملل متحد و... تهیه شده است، نگاه کنیم و آن وقت براساس کارنامه‌مان حرف بزنیم.

این مخالفت‌ها و هجمه‌هایی که به دولت می‌شود باید براساس آمار و مستندات باشد، مثلا بگویند، براساس مستندات و آمار در دوره هشت ساله قبلی میزان تیراژ روزنامه‌ها به این میزان افزایش یافت، میزان وابستگی مردم به رسانه‌های خارجی کاهش یافت یا فلان درصد اشتغال برای روزنامه‌نگاران ایجاد کردیم.

وقتی به آمارها و شاخص‌های دم‌دستی نگاهی بکنیم، می‌بینیم که آنها هیچ دستاورد و موفقیتی جز تعطیلی و توقیف روزنامه‌ها نداشتند. تیراژ روزنامه‌ها در زمان اصلاحات به 4 میلیون و هفتصد هزار نسخه در روز رسیده بود اما در زمان دولت احمدی‌نژاد به حداکثر 500 هزار نسخه در روز رسیدیم و این نشان نرخ نزولی شاخصه‌ای چون تیراژ مطبوعات دارد و به جای پیشرفت، پسرفت داشته‌ایم.

اگر آقای روحانی آمار غلط داده، بیائید و بگوئید براساس اطلاعات‌تان چه چیز را غلط گفته و اگر اینها فقط بهانه است، دست از بهانه‌گیری برداریم و دست‌به‌دست هم اوضاع رسانه‌ای کشور را اصلاح کنیم وگرنه وارد یک سیاه‌چال رسانه‌ای خواهیم شد.

من از آقای شریعتمداری سوالی دارم و آن، این است که بیایند و رسما بگویند چرا برای دیگر رسانه‌ها خط و نشان می‌کشند؟ به این منظور ایشان را به مناظره‌ای دعوت می‌کنم تا بفهمم که آقای شریعتمداری و روزنامه کیهان و رسانه‌های همسو در چه جایگاه و مقامی حضور دارند که برای رسانه‌های مستقل خط و نشان می‌کشند.

 

پیک نت 25 اسفند

 
 

اشتراک گذاری: