ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 

صفحه اول

پیوندهای پیک

بايگانی پيک

21 آبان ماه   1394

  pyknet@inmano.com

 
 
 

حمایت "لخ والسا"

از نقش روسیه در سوریه

 
 
 
 
 

 

گفتگوی «لخ والسا» با «ریانوستی»

مسئله این است «که ما همه به روسیه احتیاج داریم، لهستان، اروپا وهمه جهان» این سخن «لخ والسا» رهبر یک جنبش ضد سوسیالیستی در لهستان است که پس از فروپاشی سیستم سوسیالیستی در لهستان و دیگر کشورهای بلوک شرق رئیس جمهور لهستان شد.

او که با آژانس خبری روسیه «ریا نوستی» مصاحبه می کرد اضافه کرد مردم لهستان مایلند مناسبات روسیه و لهستان به حال عادی برگردد.

 

«لخ والسا» در رابطه با جنگ زده گان سوریه و لیبی نیز گفت: زمانی آنها به کشور هایشان برخواهند گشت که جنگ به پایان برسد. همه چیز ممکن است اما زمانی که در آنجا آتش جنگ خاموش شود. آمریکا خودش با دست خودش در سوریه برای خودش دشمن درست کرده است. این روش اشتباه است که ما بخواهیم بشار اسد کنار برود. برکناری قذافی نیز غیر قانونی بود. با چنین روش هائی آرامش و صلح به هیچ کشوری باز نمی گردد. شاهد هستید که در لیبی هنوز جنگ داخلی است. آمریکائی ها خیلی گستاخ هستند. آنها مایل نیستند چکمه جنگ را از پای خود درآورند. بدین ترتیب، ما مجبور می شویم تا هزینه ماجراجوئی آنها را بپردازیم. من بر این باورم که با تحرکات جدید روسیه در سوریه ما شاهد آرامش بیشتری در سوریه خواهیم بود. این امکان فراهم می شود که انسان ها به صلح و آرامش دست یابند.

« لخ والسا» در جواب سئوال: آیا شما مایل هستید در این رابطه مسئولیتی به عهده داشته باشید، جواب می دهد: «به طور تئوریک، من در چنین موقعیتی احتیاج به ارتش روسیه خواهم داشت. وقتی ارتش روسیه از پشت من را حمایت کند، من مسئولیت می پذیرم»

 

پیک نت 21 آبان

 
 

اشتراک گذاری: