ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

 4 مهر ماه   1394

  pyknet@inmano.com

 
 
 

اطلاعاتی که هاشمی بر زبان آورد

در 35 کیلومتری ایران

به داعش فرمان ایست دادیم! 
 
 
 
 

 

بر خلاف سخنرانی های طولانی و خسته کننده، کلی و حرف های گنده گنده اما سر و ته نا معلوم رهبر جمهوری اسلامی در دیدارهائی که برایش ترتیب می دهند، سخنرانی های کوتاه هاشمی در دیدارهائی که دارد حاوی اطلاعاتی است که مردم را با واقعیات امروز و دیروز آشنا می کند. از جمله دلائل پوشش ندادن دیدارها و سخنرانی های رفسنجانی بر خلاف پوشش تکراری دیدارها و سخنرانی های رهبر یکی نیز همین پرمحتوائی سخنرانی های هاشمی است. در روزهای اخیر وی دو دیدار داشت. یکی با شماری از رزمندگان جنگ ایران و عراق و یکی هم در کنگره آکادمی اقتصاد که برجسته ترین نکات آن را می خوانید:

«اگر روزی نتوانیم مردم را حفظ کنیم خیلی آسان دست‌های مرموزی امنیت ما را به هم می‌زند و ما می‌بینیم امروز در شرق کشورمان داعش پایگاه زده است. داعش تا نزدیک قصر شیرین و ۳۵ کیلومتری مرزهای غربی ما آمد و ما تهدید کردیم که اگر جلوتر بیایید می‌زنیم لذا دیگر همان جا ماندند اما همچنان حضور دارند.

ما می‌دانیم در کشور کسانی هستند که هزینه دارو و آمپول‌های چند میلیونی و حتی چند هزار تومانی را ندارند و بیمارستان‌ها نیز بعضاً شرایطی دارند که پزشکان ما نمی‌توانند در آن کار کنند.

ما همه ضربه‌های ۸ سال گذشته را نگفته‌ایم و عمق قضیه خیلی بالاتر از اینهاست. در حال حاضر دولتی آمده که با فداکاری و شهامت وارد منطقه ممنوعه مذاکرات شد و در این مسیر پیروز شد.

آنها عجله‌ای ندارند که تحریم‌ها امروز یا فردا برداشته شود چرا که سود می‌برند و پول ‌های ما در حساب آنهاست. از این رو خودمان باید دلمان بسوزد اما افرادی به اسم انقلاب و اسلام سنگ‌اندازی می‌کنند.

در زمنیه تأمین نیازهای پزشکی یکی از مشکلات ما در این زمینه همین مسائل است، آنها خیلی زود می‌توانند تحریم‌ها را تعلیق کنند، سازمان ملل در ظرف نیم ساعت قطعنامه‌ خطرناک را از بالای سر ما برداشت و چون در ذیل فصل ۷ بود به معنای جنگ محسوب می‌شود و از نظر بین‌المللی نیز مشروع بود اما دولت کار به این بزرگی انجام داد ولی با این حال افرادی چشم خود را بسته و دهان خود را باز می‌کنند و هر چه می‌خواهند می‌گویند.»

در دیدار با شماری از رزمندگان جنگ با عراق نیز هاشمی گفت:

«متأسفانه شاهدیم در سالروز جنگ و آغاز هفته دفاع مقدس، رزمندگان دیروز جنگ که هم اسیر شدند، هم جانبازند و هم شهید داده‌اند، گلایه می‌کنند که یک اقلیت تندرو و مدعیان پر هیاهوی امروز، خود را میراث‌بر می‌داند و از مردم طلبکاری دارد و وقتی در ماهیت آنان دقیق می‌شویم، حتی بوی باروت جنگ هم به مشامشان نرسیده است!

معلوم نیست این گروه دنبال چه هدفی بودند، در حالی که در آن مقطع هیچ بعید نبود، صدامی که بارها وحشی‌گری کرده بود، جنایت حلبچه را در شهرهای بزرگ ایران و حتی تهران تکرار کند.

شما که رزمندگان آن سال‌ها هستید و سختی‌ها و شداید جنگ را با تمام وجود لمس کرده‌اید، جنگیدید، مجروح شدید، به اسارت رفتید و همسنگرانتان جلوی چشم‌تان به شهادت رسیدند، بیش از همه حق دارید که درباره همه مقاطع جنگ حرف بزنید و نقد کنید و جامعه و جوانان از شما همین انتظار را دارند و نباید از حرف‌های دلسرد کننده عده‌ای اقلیت پر هیاهو برنجید.

باید خود را برای مرحله‌ای آماده کنیم که قدرت‌های جهانی پس از سال‌ها بی‌اعتمادی، تهدید و تحریم به این نتیجه رسیدند که یکی از اصلی‌ترین شرایط برای برگرداندن امنیت به منطقه، همکاری با ایران به عنوان امن‌ترین کشور و قدرت برتر منطقه است.

پیک نت 4 مهر

 
 

اشتراک گذاری: