ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

287 مرداد  ماه  1394

  pyknet@inmano.com

 
 
 

نشست خبری وزرای خارجه ایران و روسیه

تکذیب ادعای امریکائی

سفر سرلشگر سلیمانی به مسکو 
 
 
 
 

 

در مورد سفر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی به مسکو این گزارش در خبرگزاری ایلنا منتشر شده است:

آقای ظریف در نشست مشترک خبری با لاوروف، وزیر خارجه روسیه‌ گفت: اجرای توافق جامع هسته‌ای ایران تاثیر عمیقی بر گسترش روابط روسیه و ایران در زمینه‌های مختلف مثل گسترش روابط نظامی خواهد داشت. ظریف به وزیر امور خارجه روسیه گفت: جمهوری اسلامی رابطه با روسیه را بسیار مهم می‌داند و آمادگی دارد تا همه اقدامات ضروری را برای گسترش همکاری با روسیه انجام دهد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در این نشست در مورد بحران سوریه گفت:‌ تنها راه حل موثر برای حل بحران سوریه استفاده از راه حل‌های سیاسی و دیپلماتیک است. بحران سوریه راهکار سیاسی دارد و تنها خود سوری‌ها و بدون مداخله خارجی می‌تواندن به چنین راهکاری دست یابند. برخی از مخالفان معتقدند که بشار اسد باید تا پایان دوره ریاست جمهوری اش قدرت را رها کند که این مساله برای ما غیرقابل قبول است. روسیه آماده گسترش همکاری با ایران در زمینه های تجاری ، اقتصادی، انرژی هسته‌ای،‌ کشاورزی و همچنین انجام مطالعات تحقیقاتی در دریای خزر است. در طول سال گذشته روسیه در حال تکمیل نیروگاه بوشهر بوده است و ما قصد داریم تا هشت واحد جدید طراحی شده توسط روسیه را در ایران احداث کنیم. ما خواهان تقویت همکاری های نظامی دو کشور برای جلوگیری از بروز هرگونه تهدید و خطر در منطقه هستیم.

وزیر امور خارجه روسیه درباره ادعای آمریکا مبنی بر سفر سرلشگر سلیمانی فرمانده سپاه قدس به مسکو گفت: شایعات در این باره زیاد است. ما در مورد این ادعای بی اساس مقام های آمریکایی چیزی نمی گوئیم.

پیک نت 28 مرداد

 
 

اشتراک گذاری: