ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

3 تیر  ماه  1394

  pyknet@inmano.com

 
 
 

هاشمی رفسنجانی به کدامشان اشاره کرد؟

این روحانیون عبای خود را

روی سر احمدی نژاد کشیدند! 
 
 
 
 

 

این گفته هاشمی رفسنجانی در دیداری که با جمعی از مردم دزفول داشت و در آن گفته بود برخی روحانیون هم در حمایت از احمدی نژاد مقصر هستند، در روزهای اخیر تبدیل به "من نبودم، تو بودی" تبدیل شده است. روحانیونی که اشاره هاشمی را خطاب به خود تلقی کرده اند دست و پایشان را گم کرده اند که مبادا این ماجرا ادامه یابد. بویژه روز به روز بر شمار افشاگری های مربوط  به دزدی ها، اختلاس ها و غارت کشور در دوران طلائی (از نظر فروش نفت) احمدی نژاد افزوده می شود.

روزنامه اعتدال نگاهی کرده است به گفته های شاخص ترین روحانیون طرفدار و حامی احمدی نژاد و با نقل سخنان و حمایت های آنها نوشته است:

مصباح یزدی در سخنان خود  در مورد انتخاب شدن احمدی‌نژاد گفت: «دیشب‌ یکی‌ از دوستان‌ حاضر در جلسه‌ نقل‌ کرد قبل‌ از برگزاری‌ مرحله اول‌ انتخابات‌ به‌ محضر یکی‌ از علمای‌ اهواز رسیدم‌. ایشان‌ گفت‌ نگران‌ نباشید، احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور می‌شود. ایشان‌ گفته‌ بود که‌ شخصی‌ شب‌ بیست‌ و سوم‌ ماه‌ رمضان‌ در حال‌ احیا پیش‌ از نیمه شب‌ به‌ خواب‌ می‌رود. در خواب‌ به‌ او ندا می‌شود که‌ بلند شو برای‌ احمدی‌نژاد دعا کن‌، وجود مقدس‌ ولی‌عصر (عج‌) دارند برای‌ احمدی ‌نژاد دعا می‌کنند. می‌گوید من‌ حتی‌ اسم‌ احمدی‌نژاد را نشنیده‌ بودم‌ و اصلاً او را نمی‌شناختم‌! خود ایشان‌ نیز در تاریخ‌ دهم دی‌ماه‌ قاطعانه‌ گفته‌ بود که‌ من‌ رئیس‌جمهور خواهم‌ شد. کسانی‌ با او شوخی‌ می‌کردند که‌ این‌ چه‌ حرفی‌ است‌ می‌زنی‌؟ چه‌ کسی‌ به‌ تو رأی‌ می‌دهد؟ چه‌ کسی‌ تو را می‌شناسد؟ گفته‌ است‌ این‌ قول‌ یادتان‌ باشد، امروز 10 /10 /83 است‌، من‌ رئیس‌جمهور خواهم‌ شد! حالا خواب‌ دیده‌ یا کسی‌ به‌ او گفته‌ است‌ من‌ نمی‌دانم!»

او در اولین‌ دیدار خود با احمدی‌نژاد پس‌ از انتخابات‌ ریاست‌جمهوری‌ خطاب به وی گفتند: «خدای‌ متعال‌ را شاکریم‌ که‌ زمینه انتخاب‌ چنین‌ شخصیتی‌ برای‌ این‌ دوره خاص‌ از انقلاب‌ را فراهم‌ کرد و آیندگان‌ به‌ این‌ نتیجه‌ خواهند رسید که‌ انتخاب‌، مشحون‌ به‌ کرامات‌ و معجزات‌ بود و از این‌ رو توفیق‌ شکر این‌ نعمت‌ را از خداوند خواستاریم‌. عنایات‌ حضرت‌ ولی‌عصر(عج‌) یار ملت‌ ایران‌ بود که‌ به‌ چنین‌ موفقیتی‌ دست‌ یافت‌ و تلقی‌ ما این‌ است‌ که‌ این‌ نفخه الهی‌ که‌ در این‌ زمان‌ در جامعه ما دمیده‌ شده‌ و آثارش‌ در علاقه بیشتر مردم‌ به‌ دین‌ و اندیشه‌های‌ اسلامی‌ ظهور یافته‌، مرتبه‌ ای‌ از مراتب‌ چیزی‌ است‌ که‌ در زمان‌ پیامبر اسلام (ص) تحقق‌ پیدا کرد و ان‌شاءالله مرتبه کاملش‌ در زمان‌ ظهور حضرت‌ ولی‌عصر(عج‌) تحقق‌ خواهد یافت‌.»

روحانی دیگری که حامی سرسخت احمدی‌نژاد طی سال‌های گذشته بوده، آیت‌الله احمد جنتی است. حمایت‌های او درانتخابات منجر به کودتای 88 از احمدی‌نژاد مورد اعتراض بسیاری از جریان‌های سیاسی کشور شد. زیر آنها اعتقاد داشتند که دبیر شورای نگهبان نباید به صورت علنی از یک نامزد ریاست جمهوری حمایت کند. اما آیت‌الله جنتی در جلوت و خلوت از رئیس دولت‌های نهم و دهم حمایت می‌کرد. جملات او در حمایت از نامه احمدی‌نژاد به رئیس‌جمهور آمریکا نمونه بارز این حمایت‌ها بود.

دبیر شورای نگهبان در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: «این نامه (نامه احمدی‌نژاد به رئیس‌جمهور آمریکا) فوق‌العاده است و عقیده من این است که از الهامات خدا بود ... توصیه می‌کنم این نامه را بچه‌ها همه بخوانند و در مدارس و دانشگاه‌ها خوانده شود و صداوسیما نیز مکرر آن را بخواند ... این‌گونه حرف زدن، الهام خداوند است.»

او در یکی دیگر از خطبه‌هایش می‌گوید: «مردم با اشک و نذر و نیاز و توسل به خدا در سوم تیر یکی از هم ‌قدهای خود را انتخاب کردند. کمک خدا در حادثه، مشهود است. یکی از دوستان نقل می‌کرد آن زمان سوار تاکسی شده بود و راننده تاکسی گفته بود من می‌خواهم به آقای احمدی‌نژاد رأی بدهم؛ زیرا مادرم که چند سالی است مرده دیشب به خوابم آمده و گفته به احمدی‌نژاد رأی بده.»

او در یکی از گفتگوهای خود نیز در حمایت از احمدی‌نژاد گفته بود: «حمایت من از آقای رئیس‌جمهور یکی به دلیل حمایت‌های "آقا" بوده است و دیگر اینکه غالباً مواضع و شاخصه‌های وجودی رئیس‌جمهور را می‌پسندم؛ مانند ساده‌زیستی، تواضع، پرکاری، عدالتخواهی صادقانه، علاقه به خدمت به محرومین، شهامت و شجاعت در اقدام به کارهای سنگین و احیاناً خطرناک، مبارزه با ظلم، فساد، استکبار و سلطه ‌طلبان زورگو در حد تحقیر آنها و برخورد از موضع قدرت با آنها، ابتکار در عمل که همیشه حرف اول را مبتکران می‌زنند. این مجموعه خصالی است که من در هر که باشد او را دوست دارم و از او حمایت می‌کنم و این خصال در افراد گذشته وجود نداشته یا کمتر وجود داشته است و مردم هم به همین دلیل، آن آراء بالا را به او دادند.»

یکی دیگر از فقهای شوای نگهبان یعنی آیت‌الله مؤمن در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال 88 وارد میدان حمایت از محمود احمدی‌نژاد شد و گفت: من آقای احمدی‌نژاد را از سه نامزد دیگر بهتر می‌دانم. باید فردی از سوی مردم انتخاب شود که صلاحیت لازم برای اداره مملکت داشته باشد و خواسته و دستورات پیامبر(ص) و امامان(ع) را برآورده سازد.»

آیت‌الله محمد یزدی نیز در جریان انتخابات 88 از احمدی‌نژاد حمایت کرد و در بیانیه‌ای اعلام کرد که نظر جامعه مدرسین در انتخابت 88 احمدی‌نژاد است. در بخشی از این بیانه آمده بود «جناب آقای احمدی‌نژاد در مقایسه با سایر افراد به ارزش‌های اسلامی توجه بیشتری داشته و شاخص‌های مورد نظر امام و رهبری را رعایت می‌نماید. نظر شخصی بنده به عنوان یکی از اعضای جامعه مدرسین قبلا اعلام شده است و مجددا عرض می‌کنم به هیچ وجه مجوز شرعی برای عبور از آقای احمدی‌نژاد را ندادیم و البته این نظر شخصی بنده است.»

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری و نماینده کنونی مجلس در مورد دولت احمدی‌نژاد گفته بود: «این دولت، از زمان مشروطیت تاکنون محبوب‌ ترین و بهترین دولت بوده است»؛

حجت‌الاسلام رهدار، مدیر سابق مرکز تاریخ معاصر مؤسسه آیت الله خمینی گفته بود: «در این دوره از انتخابات، مانند ائتلاف شش نفره‌ای که در جنگ جمل علیه امام علی (علیه‌السلام) برپا شد، ائتلافی مقابل احمدی‌نژاد شکل گرفت. آنها چون دیدند یک بچه مسلمان پیرو خط ولایت آمده، همه مقابل او ائتلاف کردند، اما در نهایت شکست خوردند.»

حجت‌الاسلام قاسم روانبخش از ور دست های معروف مصباح یزدی نیز، نامه احمدی‌نژاد به رئیس جمهور امریکا را به نامه پیامبر تشبیه کرده و گفته بود: «پاسخ ندادن به نامه یا حتی بی‌ادبی آن‌ها به آن، از شخصیت نویسنده نمی‌کاهد؛ بلکه اعتبار مخاطبِ ‌نامه را کاهش می‌دهد؛ چنانکه پاره شدن نامه پیامبر اعظم توسط خسرو پرویز، چیزی از اعتبار پیامبر نکاست و خسرو پرویز را برای همیشه تاریخ، سرافکنده ساخت.»

حجت‌الاسلام سقای بی‌ ریا، از اعضای جبهه پایداری و مشاور احمدی نژاد در امور روحانیت در دولت نهم در مورد جایگاه احمدی‌نژاد در کشورهای غربی گفته بود: «در سفر شانگهای، خانم‌های هندو آمدند و با دست ‌مالیدن بر شیشه اتومبیل رئیس‌جمهور، خواستند خودشان را متبرک کنند.»

پیک نت 3 تیر

 
 

اشتراک گذاری: