سرمقاله راه توده 586

در جدال اروپا و امریکا

کلاه ایران را محکم نگهداریم!

 

مرور مطبوعات 13 بهمن

مطبوعاتی که پشت علم

شهردار تهران سینه می زنند!

(پیک هفته ۱۰۹) 14 بهمن  1395 برابر با 4 فوریه 2017 

 pyknet100@gmail.com


--------

پر خواننده ترین خبر پیک نت سه شنبه 1 بهمن روی تلگرام و فیسبوک این روز نت:

بوسه حجت الاسلام دعائی بر چادر همسر هاشمی رفسنجانی با

5406 خواننده


14-13 بهمن ماه

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


14-13 بهمن ماه

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


14-13 بهمن ماه

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


14-13 بهمن ماه

منتخب اخبار
شهرستان ها14-13 بهمن ماه
منتخب اخبار ورزشی


14-13 بهمن ماه

منتخب اخبار اقتصادیامریکا در انتظار

تشکیل جنجالی ترین دادگاهها

رویدادها در امریکا چنان پیاپی و گاه پیچیده است که اگر تنها چند ساعت از آنها عقب بمانیم، رشته کار از دستمان در می رود. روز گذشته بی اعتناء به جنجال سازی های رسانه های امریکا و اروپا ترامپ دادستان کل امریکا را معرفی کرد. وی "جف سشن" نام دارد و نمايندگان دمكرات  در كميته سناى امريكا راگیری برای او را تحریم کردند اما وی که سناتور "الاباما" ست با اکثریت 9 رای از کنگره گذشت و دادستان کل امریکا شد.

دمکرات ها چرا با او مخالف بودند و رای گیری برای وی را تحریم کردند؟ و ترامپ چرا وی را منصوب کرد؟

دادستان جدید امریکا پیش از این بارها در مصاحبه هاى مطبوعاتى خود اعلام كرده است که پرونده تخلفات حقوقى كلينتون ها را بررسى خواهد كرد .

او اکنون در راس يكى از كليدى ترين نهادهاى قدرت داخلي امريكا قرار گرفته و سابقه طولانى در قضاوت و دادرسى دارد.

اگر به وعده ای که داده عمل کند و پرونده کلینتون ها را بگشاید باید در انتظار فرود آمدن آوار بزرگ در وزارت خارجه امریکا بود. از هم اکنون پیش بینی می شود که در این پرونده ایمیل های هیلاری کلینتون در باره جنگ عراق و لیبی بازگشائی شود و مسئله نقش وزارت خارجه در تیره سازی مناسبات امریکا با دیگر کشورهای جهان بر حسب زدوبندهای عظیم اقتصادی نیز مطرح شود.

دقايقی پس از رای گیری و رسمیت یافتن دادستان جدید امریکا شبكه تلويزيونى CNN  که خود نگران برپائی دادگاهی جهت رسیدگی به جنجال سازی ها و دروغ پراکنی ها و اتهام زدن های این شبکه است گفت: در " واشنگتن " سال سختى پيش رو است و تحولات دردناكى در راه ميباشد. "جف" توانايى هدايت اين تحولات را دارد!


بشنوید!

ایجاد ایران هراسی و بهانه دادن

به امریکا از این واضح تر!

شاید گزارشی که درباره "لاتاری گرین کارت" در شماره روز گذشته پیک نت منتشر کردیم قابل هضم برای برخی خوانندگان نباشد، که دلیل آن عمدتا ناشی از کم اطلاعی از داخل کشور است. این سخنان "عباسی" استاد دانشگاه سپاه شاید "بلوف" باشد، شاید بقول عوام "خالی بندی" باشد، اما برای آنها که بدنبال سند هستند که مدرک هست! خبر لاتاری گرین کارت را یکبار دیگر بخوانید و سپس این گفته ها را نیز گوش کنید. ایران هراسی از این آسان تر؟ بهانه به امریکا دادن از این واضح تر!


توضیحات یک خواننده پیک نت از تهران

ایمنی مترو در تهران

از هر جهت تضمین شده است!


نماینده مجلس در شیراز:

قانون کار کمونیستی است و تا

عوض نشود بیکاری حل نمی شود!


رونمائی از سلاح های جدید روسیه

ریا نووستی - ترجمه نعمت بوستانی


هفته نامه راه توده (586) منتشر شد!

هفته نامه راه توده - شماره 586 (پنجشنبه 14 بهمن 1395)- منتشر شد و مطالب آن روی سایت، فیسبوک و کانال تلگرام این نشریه قرار گرفت. سرمقاله این شماره به کشاکش میان دو سرمایه داری در امریکا و بازتاب های آن در اروپا و ایران اختصاص دارد. در همین شماره مطلب دیگری هم می خوانید درباره :

ترامپ ترسی در جمهوری اسلامی می خوانید. چرا در ایران آمار اقتصادی منتشر نمی شود؟، مردم ایران چه می خواهند و جنبش آنها در چه مرحله ایست؟، همبستگی اجتماعی (بخش دوم و پایانی مقاله دکتر سهرابی) وداع با رکن الدین خسروی، ادامه دو مطلب دنباله دار از دو کتاب دو زنده یاد طبری و گلاویژ پیرامون جنبش های اجتماعی ایران و تاریخ مناسبات ارضی در کردستان و همچنین ترجمه مقالاتی در باره عمل بحران در امریکا، خطر جنگ در اوکرائین و انتخابات ریاست جمهوری فرانسه.


منتخب اخبار روزهای گذشته


گزارش دریافتی

سپاه قدس نگران قطع

لاتاری "گرین کارت"امریکاست!


گزارش دریافتی از تهران

حادثه در مترو تهران فاجعه بارتر از پلاسکو


صف آرائی دو سرمایه داری
در امریکا را جدی بگیریم!

در امریکا جدال سخت و نفس گیری میان دو بخش از سرمایه داری جریان دارد. یک بخش را آنها که از کاخ سفید بیرون رفتند نمایندگی می کنند و بخش دیگر را آنها که وارد کاخ سفید شده اند. بیانیه اوباما در حمایت از تظاهرات علیه ترامپ و حضور وزیر خارجه اوباما در تظاهرات علیه ترامپ که یکی به ماجرای قطع ویزا برای 7 کشور مسلمان باز می گردد و دیگری به تظاهرات زنان، سر بیرون از کاخ سفید این ماجرا را نشان داد. سری که سناتور جمهوریخواه "مک کین" نیز در سنای این کشور آن را رهبری می کند. اخراج دیپلمات های وزارت خارجه که باند دمکرات ها بودند، تغییرات وسیع در سازمان اطلاعات مرکزی امریکا "سیا" و گفتگوهای پیاپی ترامپ با رهبران جهان بخشی از تلاش گروه دوم است. همچنان که شتاب ناتو برای دست زدن به یک ماجراجوئی نظامی در شرق اوکرائین با هدف کشیدن مسکو به یک جنگ و بستن پرونده دیدار ترامپ و پوتین برای برقراری مناسبات نوین میان دو کشور امریکا و روسیه تا پیش از تغییر فرماندهان امریکائی ناتو و قطع کمک های مالی و نظامی امریکا به این پیمان نظامی نیز تلاش دیگری از سوی مستاجران قبلی کاخ سفید است. انواع دروغ و جنجال را رسانه های تصویری و مکتوب امریکا بصورت سازمان یافته پیش می برند و خوراک تبلیغاتی برای مطبوعات اروپا نیز فراهم می کنند. تقریبا تمامی این رسانه ها وابسته یا دنباله رو مستاجران سابق کاخ سفید اند. هیچ رسانه ای نمی گوید و یا اگر می گوید بسیار کم رنگ مطرح کرده است که ترامپ در گفتگوی طولانی خود با پادشاه عربستان او را قانع به دفاع از برجام کرده و با ادامه جنگ در یمن مخالفت کرده است. در حالیکه همین رسانه ها درکنار جعل اخبار اوکرائین به سود ناتو و حمله به شرق اوکرائین آزمایش اخیر موشک کوتاه برد ایران را هم در بوق کرده اند تا لولوی ایران را وارد کاخ سفید کنند، هیچکدام نمی گویند که ایران اجازه نوسازی و گسترش نیروی هوائی خود را ندارد و آزمایش های موشکی و بالا بردن توان موشکی یگانه راه حلی است که برای دفاع در برابر حمله دراختیار دارد. نمایش های سالهای اخیر درباره پهپاد سازی و هواپیما سازی توسط سپاه همه جنبه های تبلیغاتی دارد تا واقعیت عملی و همگی در پی خنثی سازی واقعیت ضعف نیروی هوائی ایران است. آن جناح از سرمایه داری امریکا که وارد کاخ سفید شده "سرمایه داری غیر منقول" را نمایندگی می خواهد بکند و آنها که بیرون کاخ سفید این کاخ را محاصره کرده اند نمایندگان سرمایه داری منقول هستند که ما آنها را با نام نوکیا، گوگل، آمازون و دهها نمونه دیگر آن می شناسیم که وطن ندارند. در اسرائیل نیز کارزای تظاهراتی علیه ترامپ راه انداخته اند. تفاهم این دو سرمایه داری آتش این جنجال را خواهد خواباند؟ ظاهر امر خلاف این را می گوید زیرا روز گذشته زمزمه تدوین و تشکیل پرونده علیه هیلاری کلینتون و شوهرش در کاخ سفید و ارسال آن برای شکایت از آنها باتهامات مختلف آغاز شد. آنها که وارد کاخ سفید شده اند خود را "ناسیونال کاپیتالیسم" معرفی می کنند. در کوتاه ترین جمله تنها می توان گفت که تحولات بزرگ و حوادث بزرگی در کمین است و نباید در اسارت جنجال سازی های رسانه های امریکائی و اروپائی باقی ماند!

دراین میدانی که رسانه های غربی با جنجال آفرینی های پیاپی نمی گذارند افکار عمومی دقیقا بداند چه می گذرد، در ایران امثال رئیس قوه قضائیه و سردار ضرغامی رئیس سابق صدا و سیما و آنها که بدست آنها نگاه می کنند تا فشار به دولت را مطابق دست آنها غربال کنند، دولت روحانی را زیر فشار گذاشته اند تا علیه ترامپ به بهانه ماجرای قطع 90 روزه ویزا موضع گیری کند! کسانی که جاه و مقام و ثروت را به میهن دوستی ترجیح میدهند.


نمایشگاه لباس های فرح پهلوی لغو شد!


تکه های اجساد دو قربانی

در میان نخاله های پلاسکو پیدا شدند


همزمان با مانور در خلیج فارس

فرمان مدرنیزه کردن ارتش امریکا صادر شد!


پشت توقف ویزای امریکا
حوادث بزرگتر را ببینیم!


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 8 هزار گذشت

 و به 8480 عضو رسید


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


  خوان المسلمین
در خاورمیانه
(این کتاب را pay pal: 
4peiknet@gmail.com