ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

9 شهریور  1395

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

مرور مطبوعات ۸ شهریور

اتهام مشترک دو شهردار

سردار قالیباف و کرباسچی

 
 
 
 

 

 ۱- روزنامه ایران

- اخبار ایران در هفته دولت : - دستور روحانی برای تامین مالی دو نیروگاه هسته ای. روحانی : در افتتاح شبکه ملی اطلاعات باید آن گونه عمل شود که مردم احساس کنند که دولت به دنبال کمک به آنها و نه استفاده از یک شبکه محدود است

 - وزیر ارشاد در سرمقاله ایران نوشت: نهادینه شدن حملات بی سابقه علیه دولت برای کاهش حقوق و آزادی های مشروع مردم و افزایش نگاه قیم مآبانه به آنان است.

- سلیمی نمین در جلسه نقد و بررسی "پرونده ناتمام" گفت: موضع گیری شجونی به نقل از لاجوردی که بهزاد نبوی باید اعدام شود، بر خلاف نظر امام است، این پرونده به دستور امام خمینی بسته شد. سلیمی نمین اضافه کرد : " مستند پرونده ناتمام" بر مبنای خط آقای زواره ای، فردی که عضو حزب زحمتکشان و جریان مظفر بقایی بوده است، ساخته شده است.

- حجاریان : روحانی گزینه اصلاح طلبان و اصولگرایان برای انتخابات 96 است.

- صادق خرازی به نقل از اعتماد : باید با روحانی مذاکره و چانه زنی کنیم، شاه عباس برای اینکه ایران را بسازد، به دنبال ارابه علما، که علما در آن می نشستند درآن روزهای اول می دوید، صحبت می کرد تا آنها را قانع کند.

 - پیام خواننده ایران : شنیده ام شهردار اعلام کردند زمین ها را به صورت قانونی واگذار کرده است، کرباسچی هم همین را می گفت و بازداشت شد، در قدیم به این چنین قضایا می گفتند : یک بام و دو هوا. - کرباسچی : اینکه گفته می شود رفع تحریم ها در زندگی مردم اثر گذار نبوده ، برخوردی سیاسی است - کارت های قدیمی پایان خدمت بی اعتبار شد.

 - طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس کلید خورد. در پی دستور ریاست محترم جمهوری مبنی بر لزوم رعایت عدالت جنسیتی در استخدام های بخش دولتی ، تاریخ برگزاری سومین آزمون استخدامی به آبان ماه موکول شد.

 - وزیر محیط زیست فرانسه : از همکاری دو کشور برای بهینه سازی مصرف انرژی ، مدیریت منابع آب و مقابله با ریزگردها در ایران خبر داد.

 - سئوال خبرنگار " ایران" و هجوم آقای نماینده. ۲۰۰ فعال رسانه ای خواستار رسیدگی رئیس مجلس به رفتار غیر متعارف نادر قاضی پور نماینده ارومیه با خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران شدند.

 - مخالفت مجلس با ساز و کار جدید برای ابطال انتخابات مجلس.

 - توضیح دفتر صادق محصولی به روزنامه ایران : نگفتم من و همکارانم در دولت قبل دست مان باز بود، گفتم : در دولت قبل ، انقلابی ها و حرب الهی دست شان به جیب شان می رسید.

- ظریف : روابط ایران و ونزوئلا راهبردی تر و جدی تر از گذشته پیگیری می شود.

 - تقدیم لوح تقدیر پوران درخشنده ، از دستان دکتر هاشمی در " جشنواره سلامت ".

- زهره قاینی از ایران به نمایندگی از شورای کتاب کودک در کنار نمایندگانی از کشورهای روسیه، آمریکا، فرانسه، انگلستان و ...به عنوان اعضای هیئت مدیره دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان انتخاب شدّ

- کاهش سفر ریلی به مشهد به زیر ۱۰ ساعت. - اختلاف نظر درباره کاهش ۱۰ درصدی شکر نوشابه ها. - شش هزار امضا در پای نامه موسیقیدانان به رئیس جمهوری.

۲- روزنامه اطلاعات

- دکتر روحانی : رفع تحریم ها ی ایران فرصتی برای تعمیق همکاری هاست. - واکنش وزارت بهداشت به سخنان دادستان تهران درباره حجاب پرستاران : صحبت کردن در مورد پرستاران با این ادبیات کم لطفی است.

۳- کیهان

 - رسوایی اخلاقی شاهزاده دختر قطری. - نمایندگان خواستار برکناری علی مطهری شدند. _احمد توکلی: متاسفانه مدلی که دولت از آن تبعیت می کند مدلی شکست خورده است.

4- وطن امروز

 - دولت ممنوعیت واردات برنج را دور می زند. - شهرداری تهران اعلام کرد : تاکید بر واگذاری قانونی املاک در شهرداری. - احمد توکلی : نوبخت باید در دادگاه پاسخگو باشد.

۵- اعتماد محمدرضا ستایش نایب رئیس فراکسیون امید مجلس : لزوم ترمیم کابینه. - ورود مجلس و قوه قضاییه به پرونده واگذاری املاک در شهرداری. - بعد از دستور توقف آزمون استخدامی از سوی رئیس جمهور برای رفع تبعیض : ۳۰۰ هزار فرصت شغلی جدید برای زنان در نظر گرفته شد.

مردم سالاری

 رهبر انقلاب : آمریکا تمام تلاشش را کرد که ایران" اس ۳۰۰" نداشته باشد. - محسن صفایی فراهانی : توقع همه از روحانی در چهارساله دومش، اگر رای آورد، این است که دست به اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور بزند، احیای مدیران و اصلاح ساختارهای دولتی می تواند رشد اقتصادی را افزایش دهد.

۷- آرمان

 - عبدالحسین مختاباد عضو شورا : شهرداری یک " دولت " در "دولت" دیگر است. - عبداله ناصری : وقتی آقای محمد باقر نوبخت می گوید من سخنگوی مصوبات دولت بوده و سخنگوی هیات دولت نیستم، می خواهد مسئولیتی را از خود دور کند. - نجفقلی حبیبی : دولت باید کابینه را تغییر دهد.

۸- آفتاب

- مولاوردی : علی مطهری گفت : عدالت جنسیتی همان نظر پدرم است. - دبیر کل موتلفه :رئیس جمهور در برابر مراجع و علما ایستادگی کرد و در عوض در برابر سکولارها فشارپذیر شد - واکنش شهرداری تهران به مدال آوری "کیمیا" شهرداری تهران اقدام به نصب بنرهایی در سطح شهر برای.تبریک به ورزشکاران مدال آور در المپیک کرد اما تنها بانوی مدال آور المپیکی تاریخ ایران را از قلم انداخت! - ابتلای ۴.۵ درصد کودکان خیابانی به ایدز.

۹- دنیای اقتصاد

- معاون حقوقی رئیس جمهور: رئیس جمهوری در حد امکان رفع حصر را پیگیری می کند.

۱۰- شرق

 - وزیر محیط زیست فرانسه : همکاری فرانسه با ایران برای احیای دریاچه ارومیه. - عضو شورا ی تهران گفت : کارکنان و خبرنگارا صدا و سیما که از سهمیه شهرداری استفاده کردند خلاف مقررات است و نمی دانیم در مقابل چه چیزی داده اند که این املاک در اختیار خبرنگاران صدا و سیما قرار گرفته است. - صادقی نماینده مجلس : احتمال فساد سازمان یافته در شهرداری تهران

۱۱- جام جم

 - بکش و لاغرم کن ! افزایش تب مانکنی در جوانان. - مدیر عامل انجمن یوز پلنگ ایرانی فقط ۲ یوز ماده.

۱۲- همشهری

- چمران : متاسفانه دروغ پراکنی نمادی از روشنفکری به شمارمی آید. - مجلس خواستار توقف حفر چاه در حریم تخت جمشید شد. - رئیس کمیسیون بهداشت مجلس : اعتبارات طرح تحول سلامت کافی نیست. - وزیر بهداشت : خطاب به مجلس، ۳ سال فرصت برای تجمیع بیمه ها هدر رفت.

۱۳- خبر جنوب

 ربیعی : اولویت دولت مبارزه با یقه آبی ها و یقه سفید ها . - رئیس سازمان بهزیستی : سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول متولد می شوند. - وزیر بهداشت : باید مردم را در برابر بیماری ها توانمند کنیم. - الهام امین زاده : شکایت از رئیس جمهور سابق به کجا رسید؟ - صفار هرندی : مگر از اموال پدری خود به مردم یارانه می دهید که دم از عزا گرفتن می زنید؟ - شیراز پنجمین شهر گران کشور - واردات غیر قانونی برنج توسط شرکت میم. ( شرکت برنج محسن )

۱۴- جمهوری اسلامی

- ابولفضل روغنی گلپایگانی عضو اتاق بازرگانی گفت : نرخ رشد ۴.۲ صنعت مبهم است ، به اعتقاد من این رقم نمی تواند با واقعیت امروز بخش صنعت هماهنگ باشد - رئیس بانک مرکزی : بر اساس مطالعه اتاق بازرگانی تهران ، تاثیر فوری یکسان سازی نرخ ارز کاهش ۱۱ درصدی ارزش ریال در کوتاه مدت و افت ۳۱ درصدی در دراز مدت خواهد بود.

۱۵- جوان

 - " تن تن و سند باد" به جمع پرفروش ها پیوست. این کتاب چندی پیش یادداشت مقام معظم رهبری درباره آن رونمایی شد. - چمران : بسیاری از نمایندگان مجلس برنامه ششم را جامع نمی دانند .

-۱۶ رسالت - ممانعت از اقامه نماز مسافرین، پرواز مشهد را نیمه کاره گذاشت و باعث قضا شدن نماز همه مسافرین شد. - آیت اله مکارم شیرازی : مشکلات کشور با حرف زدن حل نمی شود. - محمد جواد لاریجانی کارشناس ارشد مسائل سیاست خارجی و سیاست داخلی گفت : اینکه "ننه من غریبم" در بیاوریم و مدام بگوییم یک عده " اخ " هستند و یک عده " دلواپس " این ها محتوا نمی شود ، این کارشناس ارشد اضافه کرد : اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تکیه دارند یک نوع ایدئولوژی اقتصادی و به اصطلاح philosophical. Economy است. وی خاطر نشان کرد : اقتصاد مقاومتی با ایندکس های macro کار نمی کند، ایندکس هایmacro خوب است اما به درد اقتصاد مقاومتی نمی خورد. البته اقتصاد مقاومتی به دنبال مدل های micro است، وی ادامه داد : با توجه به توان محاسباتی که پیدا شده مدل های میکرو اقتصادی به مراتب از مدل ماکرو پیش افتاده است، ما باید فریب در باغ سبز های غربی ها را هیچ وقت نخوریم.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 9 شهریور

 
 

اشتراک گذاری: