ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

19 تیر  1395

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

درمدارس فوتبال

تجاوز به بچه ها و نوجوان ها

به بهانه تربیت فوتبالیست 
 
 
 
 

 

تعداد مدارس فوتبال به بیش از ۴۰۰ باشگاه رسیده است. هیات فوتبال به 70 باشگاه مجوز داده است.

طبق گفته مربیان در برخی از مدارس فوتبال علاوه بر اینکه از والدین ثبت نام شده ها و بازیکنان کم سن و سال مبالغی هنگفت می گیرند از آن ها سوء استفاده جنسی هم می کنند.

علی حنطه سرمربی سابق استقلال اهواز می گوید:

تابستان خیلی از خانواده ها بچه های خودشان را به مدارس فوتبال می سپارند اما نمی دانند چه خطری در کمین فرزندانشان است. ای کاش هیات فوتبال استان ها قبل از دادن مجوز همانند استخدام ادارات دولتی پیشینه افراد را بررسی کند.

نیما نکیسا دروازبان سابق تیم ملی می گوید:

بحث تجاوز به بازیکنان نوجوان بحث تازه ای نیست. همانطور که خیلی ها از دست های پشت پرده در فوتبال خبر دارند از این موضوع هم خبر دارند، فقط نمی توانند بازگو کنند.

خانواده هایی که فرزندانشان را به این باشگاه می سپارند از واقعیت ها خبر ندارند.

کسانی این باشگاه ها را می گردانند که حتی مدرک مربیگری هم ندارند. همین افراد با پرسه زدن دور یک بازیکن بزرگ از اسم او برای تاسیس مدرسه فوتبال استفاده می کنند. ای کاش فدراسیون و هیات فوتبال استان ها نظارت بیشتری روی این مدارس و باشگاه ها داشته باشند.

غلام سرخه ای بازیکن سابق تیم ملی و مربی مدارس فوتبال می گوید:

باید اعتراف کنم که طبق شنیده ها چنین حرف هایی صحت دارد. حتی مادران برخی بازیکنان هم مورد تعرض برخی از مربیان قرار می گیرند. البته این موضوع مربوط به حالا نیست، سالیان سال است که این موضوع در فوتبال ما رخنه کرده اما جرات حرف زدن نیست.

من مدرسه فوتبالم را با خانواده ام اداره می کنم تا هر فردی که بخواهد فرزندش را ثبت نام کند خیالش راحت باشد. ضمن اینکه بالا سر بچه ها  از زمانی که در باشگاه می آیند تا وقتی که می روند هستم.

 


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 19 تیر

 
 

اشتراک گذاری: