www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

3 بهمن ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

مصاحبه تلویزیونی روحانی

عده ای می خواستند

فیلتر تلگرام همیشگی شود!

 
 
 
 

 

حسن روحانی شب گذشته در یک مصاحبه زنده تلویزیونی شرکت کرد که نکات زیر برگرفته شده از این مصاحبه است:

 

انفجار نفتکش سانچی

 

متاسفانه در جریان كار دولت نهم و دهم به دلیل بدهی هایی كه وجود داشت مسئولیت نفتكش های ما به سازمان تامین اجتماعی داده شده است از این رو وزیر كار مسئول ماموریت رسیدگی شدند. کمیته ای که تعیین شده قرار است تا پایان به کارش ادامه دهد. هنوز معلوم نیست این حادثه به چه علتی بوده است.

مسکن مهر

مسکن مهر، امکانات مسکونی ندارد؛ و در مکان هایی که مسکن مهر ساخته شده است نه مدرسه هست، نه آب هست، نه برق و نه اتوبوس.

 

قیمت ارز

 

ًوعده دولت به مردم این بود که ارز مورد نیاز کشور را تامین کند. اما تا پایان امسال ما حدود ۹۰ میلیارد دلار درامد نفتی و غیرنفتی داریم. مخارجی که داریم اعم از واردات و حتی واردات قاچاق که حدود ۷۰ تا ۷۵ میلیارد دلار می شود.

برای مبارزه با انواع قاچاق و فساد، اقدامات مختلفی باید انجام بگیرد، چون برخی بگویند قاچاق نیست، ممکن است از مناطق آزاد بیاید اما این کافی نیست و باید  با قاچاق مبارزه شود از این رو  اینکه دولت ۲۰ میلیارد قاچاق را به  ۱۲ میلیارد، تبدیل کرده نشان می دهد که اقدامات خوبی انجام شده است.

 مردم باید بدانند درامد ارزی کشور در کل مخارج بیشتر است و سال آینده هم بیشتر می شود. در هیچ کجای دنیا کسی کنار خیابان اسکناس دستش نمی گیرد از این رو‌ ما باید راهکاری برای توزیع دلار پیدا کنیم.

به صراحت می گویم تمامی نیازمندی های کشور را دولت تامین می کند و نرخ ارز و نوساناتی که دارد، بلندمدت نیست و مقامات بانک مرکزی در این زمینه تلاش می کنند و این نوسانات بلند مدت نیست. وضع منابع ارزی ما خوب است و در آینده هم بهتر می شود

 

 قول های دولت

 

ما پای قولی که به مردم دادیم هستیم: آرامش، امنیت، آزادی سه مولفه اساسی است که در دستور کار دولت قرار دارد. مردم می توانند اعتراض کنند، انتقاد کنند، حتی در خیابان اما چیزی که مردم را نگران می کند، ناامنی و ناآرامی است.

ممکن است نوساناتی بوجود بیاید، اما گذراست، فضا باید امن و ازاد باشد.

گرد و غبار

در اهواز یک بخش الودگی ما به منطقه جنوب شرق اهواز . جایی که نهال کاری را اغاز کردیم مربوط می شود از این رو ماراین روال را ادامه دادیم و تاکنون ۵ هزار هکتار نهالکاری شده. و تا پایان امسال  هم۳۰هزار هکتار دیگر نهال کاری می شود. برای انتقال اب از کارون به دشتی در اهواز که کانون ریزگرد است احداث کانال بزرگی را شروع کردیم که فردا یا پس فردا آب به آن می رسد که امیدواریم با این موضوع بخشی از مشکلات حل شود.

صندوق ها و موسسات مالی

از دهه ۷۰ فعالیت این صندوق ها با مجوز و بی مجوز شروع شده است. از این رو از مردم می خواهم هر بانکی خلاف متعارف قول سود داد، شک کنند، تردید کنند چرا که اینها برای اینکه پول را جذب کنند، قول سود بالا دادند. نمی توانیم  و نمیخواهیم بگوییم مردم به صندوقی اعتماد کردند و پول گذاشتند حالا خودشان مسئول هستند. به بانک مرکزی دستور دادم که مجوز هیچ بانک جدیدی صادر نکند چون مجوزهای بی حساب مشکل ایجاد می کند. مردم بدانند اگر ته دلشان فکر می کنند طلبکار هستند و فکر می کنند سر مردم کلاه گذاشته شده و با سودهای واهی اعتماد آنها جلب شده به ما بگویند تا  با کمک قوه قضاییه و مجلس مشکلات را حل کنیم.

ناوگان حمل و نقل عمومی

برای نوسازی خودروهایی که فرسوده است، دولت طرحی دارد و ما با بخش خصوصی جلسه ای داشتیم از این رو تلاش می کنیم در سال آینده برای جایگزین کردن خودروی جدید به جای خودروی فرسوده، کارهایی انجام دهیم چرا که با روند فعلی، عقب هستیم. امیدمان این است که تمام کامیونها و اتوبوس های فرسوده را جمع کنیم با تسهیلاتی در اخیتار مالکان خودروها قرار دهیم از این رو درخواست کردیم ۷۰ هزار کامیون در سال جایگزین خودروهای فرسوده شود چرا که ما  ۲۴۰ هزار کامیون فرسوده داریم.

فیلترینگ تلگرام

سالی ۱۰۰هزار شغل موبایل محور در کشور  تولید شده است که این امر در سایه فضای مجازی است روندی که تا حدودی مشکل بیکاری را برطرف کرده است. از این رو  ما باید تلاش کنیم زیرساخت ها تامین کنیم. آزادی به مردم بدهیم و این فضا برای مردم آزاد شود و باشد.

فضای مجازی به طور موقت تعطیل شد و همه تلاشم را گذاشتم تا این فضا باز شود. به دلیل اضطرار این اتفاق افتاد، اما اجازه ندادیم دائمی شود اما برخی گفتند دنبال این بودیم که دائمی شود اما معتقدیم  باید از اخلاق مردم و ایمان آنها حراست شود.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 3 بهمن

 
 

اشتراک گذاری: