www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

21 بهمن ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

وزیر کشور:

شکست خواهیم خورد اگر

با نسل جوان همسو نشویم

 
 
 
 

 

بخشی از سخنان وزیر کشور در نشست هم اندیشی فعالان زن در عرصه های اقتصادی:

«نسل انقلاب وارد 40 سالگی شده و این نسل سلایق، باورها، موضوعات اجتماعی و حتی موضوعات انتخاباتی را متفاوت از سلایق ما می بیند. برخی که درک و فهمی از اینگونه تغییرات در کشور ندارند، باورهایشان پاسخگوی مطالبات جوانان نیست. ممکن است نظرات آنها حتی خیرخواهانه باشد ولی نمی توانند پاسخگوی مطالبات جوانان باشند.

تکنولوژی 50 سال قبل نسبت به 100 سال قبل از آن تغییر خاصی نداشته اما از 10 سال قبل به این طرف به اندازه 1000 (هزار) سال تغییر داریم و ما باید خودمان را با این تغییرات هماهنگ کنیم.

سبک زندگی قدیمی نمی تواند امروز در کشوری که ادعای حکومتی قدرتمند در دنیا را دارد جوابگو باشد زیرا هر روز در عرصه تکنولوژی انقلابی داریم و دیگر احتیاجی به انقلاب های فیزیکی  نیست. نمی توانیم مقاومت کنیم چون همه عالم در تغییر بوده و همیشه نو می شوند ولی چون ما عادت به تغییر نداریم از زندگی عقب خواهیم ماند.

امروز دیگر حکومت و دولت ها با توجه به فضای مجازی و تشکل ها تعیین کننده نیستند زیرا همه افراد به اندازه خود در اداره حکومت نقش دارند. در مقابل سیل تغییر و تحول باید تغییرات اساسی ایجاد کنیم و اگر به این تغییرات پاسخ مناسب ندهیم قطعا مغلوب خواهیم شد. زمانی سیل ایجاد شده را می توانیم مدیریت کنیم که آن را پیش بینی کرده و برای آن برنامه داشته باشیم و اگر منفعل شویم شکست می خوریم .

نظام اداری ما پویایی، سرعت و قدرت و توان همراهی با بخش خصوصی را ندارد که قطعا با شرایط موجود همه این موارد باید تغییر کند زیرا دیگر بحث سرمایه فیزیکی مطرح نیست. حتی در بانک ها دیگر گیشه معنا ندارد و موضوعاتی قدیمی است که باید تا 2 سه سال آینده حتی در مسائل مالی نیز تغییراتی ایجاد کنیم. بخش خصوصی باید ظرفیت مسئولیت های بیشتری را به خاطر عقب افتادگی های تاریخی ای که داریم بر دوش بگیرد زیرا مردم سرعت، کیفیت و تنوع می خواهند و اگر به خواست مردم پاسخ ندهیم مردم منتظر نخواهند ماند.»

منبع: خبرگزاری ایرنا

به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 21 بهمن

 
 

اشتراک گذاری: