www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

26 آذر ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

چرا 10 برابر حد مجاز

رادیو اکتیو در بدن هاشمی بود؟

 
 
 
 
 

یکسال از "استخر مرگ" شدن هاشمی رفسنجانی گذشت. مرگ ناگهانی هاشمی از جمله رویدادها درجمهوری اسلامی است که ممکن نیست جزئیات آن سرانجام فاش نشود. مثل بسیاری از رویدادهای دیگر، که حتی ممکن است علیرغم ادامه حیات جمهوری اسلامی فاش شود و کار به تاریخ نکشد. از همان روز اول که خبر آن منتشر شد مردم اطلاعات رسمی حکومت را باور نکردند و با توجه به سوابقی که طی 4 دهه گذشته دارند، مرگ او را هم قتل سیاسی ارزیابی کردند. از آن زمان تاکنون بارها اشاره ای به قتل او شده، حتی از سوی برخی اعضای خانواده وی که بسیار محتاط دهان می گشایند تا گربه شاخشان نزند. از جمله، محمد هاشمی در مصاحبه با روزنامه "شهروند" که دیروز (شنبه) منتشر شد گفت:

«علت مرگ را در بیمارستان ایست قلبی اعلام کردند، ولی علت ایست قلبی را کسی اعلام نکرد. هنوز هم کسی اعلام نکرده که علت ایست قلبی چه بوده است؟ روزهای نخست که ما و اعضای خانواده حالت عادی نداشتیم، یعنی من تعادلی نداشتم و حالت شوک بسیار بدی به من وارد شده بود و طبعا نمی‌توانستم خیلی در این نوع مسائل بررسی و تعقل کنم. وقتی پزشکان گفتند ایشان ایست قلبی داشتند، من هم که در بیمارستان بالای سر اخوی بودم اعلام کردم علت ایست قلبی بوده، اما علت ایست قلبی مشخص نشد که چه بوده و آن در تخصص من هم نیست که بتوانم بگویم.

فائزه هاشمی که جسارت بیشتری در حرف زدن دارد و ظاهرا به همین دلیل نیز ممنوع الخروج است

روز گذشته گفت: جلسه ای با حضور همه اعضای خانواده و برخی از اعضای شورای عالی امنیت برگزار شد که در این جلسه به ما اعلام کردند بررسی نشان می دهد که در بدن پدر 10 برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است. هنوز هم پرونده فوت ایشان در شورای عالی امنیت ملی در حال بررسی است.»

پیش از فائزه، محسن هاشمی نیز دو ماه پس از مرگ ناگهانی هاشمی در استخر امنیتی کوشک گفت: بررسی پرونده فوت ایشان به علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و رضا سیف اللهی، معاون ایشان واگذار شده است جلسه ای با حضور همه اعضای خانواده و برخی اعضای شورای عالی امنیت برگزار شد. در این جلسه به ما اعلام کردند که بررسی نشان می دهد که در بدن ایشان 10 برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده است.  البته اعلام کردند که در بدن مادرم 3 برابر حد مجاز و در بدن خواهرم فاطمه نیز 1 برابر حد مجاز رادیواکتیو بوده و هست. آنها گفتند نمی دانند منشأ رادیواکتیو کجا بوده است.

در این باره که پرونده در شورای عالی امنیت ملی بسته شده یا خیر اطلاعی به ما ندادند اما از صحبت های اعضای شورای عالی امنیت ملی در آن جلسه اینطور بر می آمد که پرونده از نظر آنان مختومه شده است.»


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 26 آذر

 
 

اشتراک گذاری: