www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

22 مهر ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

حمایت قاطع از سپاه

دربرابر توطئه جدید امریکار

 
 
 
 

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که آقایان امام جمعه ها تا پیش و حتی پس انتخابات ریاست جمهوری امریکا همان چیزهائی را در باره او تکرار می کردند که شبکه های تلویزیونی امریکا می گفتند و روی آنها متمرکز بودند، یعنی رابطه های غیر اخلاقی اش با دختران کم سن و سال و ...(باز گردید به خطبه های نماز جمعه علم الهدا در مشهد و احمد جنتی در تهران) شب گذشته سخنرانی برجامی خود را در واشنگتن ایراد کرد. او برجام را نفی نکرد، بلکه مدعی شد که ایران مفاد این توافق را خوب اجرا نمی کند (اشاره به فعالیت های موشکی ایران) و متکی با همین ادعا تحریم سپاه پاسداران را بعنوان یک سازمان تروریستی اعلام کرد. هدف مشخص است: جلوگیری از ادامه حضور سپاه قدس در سوریه و عراق و همسنگ قرار دادن سپاه با داعش!

ترامپ خلیج فارس را خلیج عربی نام برد که هدف از آن نیز مشخص است: بسیج کشورهای عرب منطقه و خلیج فارس علیه ایران و متمرکز شدن روی سه جزیزه تنب بزرگ و تنب کوچک و ابوموسی و زمینه چینی برای جنگ عرب- فارس در خلیج فارس. هدفی که قبل از انتخابات اخیر امریکا پیک نت حداقل دو بار بعنوان یادداشت سردبیری به آن پرداخت و نوشت که هدف از جنگ در خلیج فارس، مسدود کردن راه انتقال نفت به اروپا و چین و هند، نا امن کردن منطقه و بدنبال آن اروپا و سپس "امن" معرفی کردن امریکا برای جلب سرمایه ها و سرمایه گذاری ها و عبور از بحران اقتصادی امریکا.

امریکا از شکست داعش در عراق و سوریه زخم خورده است. شکستی که نقش قاطع را در آن نیروی هوائی روسیه داشت و بدنبال آن ارتش سوریه و دو بازوی کمکی حزب الله لبنان و سپاه قدس ایران.

در آستانه سخنرانی ترامپ، حسن روحانی با حدس قاطع از تصمیم امریکا علیه سپاه، در جلسه هیات دولت با صراحت و قاطعیت از سپاه حمایت کرد و شب گذشته پس از سخنرانی ترامپ نیز در یک برنامه مستقیم تلویزیونی همان نظرات را در پاسخ به ترامپ اعلام داشت که فیلم آن را در این شماره پیک نت می بینید. تمام شواهد نشان میدهد که این تازه آغاز بحرانی است که امریکا بدنبال ایجاد آن در خلیج فارس است و شاید از جمله دلائل سفر پوتین در تاریخ 10 آبان به تهران اتخاذ سیاستی مشترک برای خنثی سازی توطئه جدید امریکا باشد. سخنان روحانی در حمایت از سپاه و توان نظامی ایران برای مقابله با بحران سازان مورد تائید همگان است، اما آنچه که تاکنون هم خود روحانی و هم دلسوزان سپاه و مملکت درباره سپاه گفته اند و تکرار می کنند آنست که فعالیت اقتصادی که همراه شده با انواع اختلاس ها، در سپاه آلودگی هائی را بوجود آورده که به سود منافع ملی ایران نیست. همچنان که دخالت سپاه در تمام امور سیاسی و اجتماعی و محدودیت های اجتماعی و امنیتی از اعتبار مردمی سپاه بشدت کاسته است. امروز مردم در هر رویداد و پدیده ای که مورد خشم آنهاست، دست سپاه را می بینند و این همان چشم اسفندیار سپاه است و می توان حدس زد که ترامپ نیز روی همین دو مورد آخر نیز بعنوان اهرم های داخلی در کنار اهداف استراتژیک خود در منطقه حساب کرده است. برای این ضعف بزرگ باید چاره ای اندیشید.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 22 مهر

 
 

اشتراک گذاری: