www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

28 شهریور ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

نظام ج. اسلامی یعنی

آقای خامنه ای و بیت او

 
 
 
 

 

محمدرضا زائری مدرس دانشگاه است. دردهه 70 مسئول خانه روزنامه نگاران جوان وهفته نامه خانه بود. مخالف حجاب اجباری است و آن را می گوید و می نویسد. مدتی زندانی شد اکنون مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه "خیمه" است. او اخیرا یادداشتی کنایه‌آمیز با عنوان «من انقلابی نیستم!» منتشر کرد که بدلیل اشاراتی که دراین یادداشت بود به دادسرا احضار شد.

او شرح این احضار و برخورد محترمانه ای که قاضی با او داشته را در کانال تلگرام خود منتشر کرده و نوشت:

"بازجویی انجام شد رفتار و شیوه برخورد بسیار معقول و محترمانه و غافلگیرکننده بود! بدون هیچ پنهان‌کاری و پرده‌پوشی می‌نویسم که پرسش دوستان درباره یادداشت اخیرم بود و گلایه از برخی عبارات و من توضیحاتی دادم و سپس معاون محترم با متانت و دقت تحسین‌برانگیز و ستودنی جزئیاتی از برخی پرونده‌های مطرح این روزها را بیان کرد - که نمی‌توانم اینجا ذکر کنم - و سپس به نکته‌هایی اشاره کرد که ناخودآگاه گفتم پس چرا اینها را به مردم نمی‌گویید؟
پاسخ ایشان البته مصالح و ملاحظات و آبروی افراد و امنیت روانی جامعه بود. ایشان توضیح داد که گزارش هفتگی قوه قضاییه به رهبر انقلاب عرضه می‌شود و گاه حتی ایشان برخی پرونده‌ها را مستقیما درخواست می‌کنند و مطالعه می کنند  و مواردی بوده که به شکل بازجویی‌ها اعتراض کرده‌اند و در یک مورد حتی به عزل بازجو دستور داده‌اند
! معاون محترم حتی وقتی برخی جزییات را از پشت صحنه شایعه‌پردازی‌ها و دروغ‌سازی‌ها شرح داد، به من پیشنهاد کرد که برای هر کدام از پرونده‌ها که مایل باشی من حاضرم شما را ببرم تا از نزدیک همه چیز را ببینی!من هم البته گلایه همیشگی خودم از ناشی‌گری دوستانمان در پوشش خبری و کار رسانه‌ای را مطرح کردم که دلیل و سبب اصلی بی‌اعتمادی مردم و افزایش نگرانی‌هاست!"

تا اینجا گزارش محمد رضا زائری بود و سئوال ما که سئوالی عمومی است اینست که بدین ترتیب رهبر در جریان بسیاری از حوادث و پرونده های قضائی و دستگیری ها و بازجوئی ها قرار دارد و سئوال اختصاصی از همینجا شروع می شود. این که ایشان درجریان فجایعی که در دادگاهها، بازجوئی ها و زندانها روی میدهد هست و این فجایع ادامه دارد. و در دل این پرسش و آن گزارش زائری این نکته مهم نیز هست که تمرکز همه امور مملکت در دست ایشان تا حد مطالعه و دخالت در پرونده های قضائی نیز هست و طبیعی است که تشکیلاتی را در بیت خود ترتیب داده که از فراز سر همه قوای مملکت، عمل می کند و این همان فاجعه ایست که رضاشاه و محمدرضا شاه درست کرده بودند و نتیجه آن را هم دیدند.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 28 شهریور

 
 

اشتراک گذاری: