سرمقاله 607

واقعیات چون صاعقه

بر سر توهمات فرود می آیند

 

مصاحبه با رئیس روابط عمومی شورا

شورای نگهبان پاسدار نظام

همطراز سپاه پاسداران انقلاب!

(پیک هفته ۱۰۹)  28 تیر  1396 برابر با 19 ژوئیه 2017 

 pyknet100@gmail.com


منتخب اخبار روز

ایران و جهان


پر خواننده ترین مطلب پیک نت روز گذشته (سه شنبه) تفسیر بازداشت برادر حسن روحانی بود که با عنوان "زندانی کردن برادر روحانی برای آگاهی از کدام اطلاعات؟" منتشر شد و روی فیسبوک و کانال تلگرام پیک نت جمعا 10 هزار و 38 خواننده داشت.


27-26 تیر

خبرهای
 سیاسی – اجتماعی


27-26 تیر

منتخب رویدادهای منطقه و جهان


27-26 تیر

منتخب اخبار
هنری و فرهنگی


27-26 تیر

منتخب اخبار
شهرستان ها


27-26 تیر

منتخب اخبار ورزشی


27-26 تیر

منتخب اخبار اقتصادی


 

یک نقش در دو

رنگ سیاه و سفید عمامه!

 

 

مرتضی آقا تهرانی خیلی شبیه "امامی" امام جمعه تهران در زمان شاه است. خوش لباس و معطر، خوش صورت و خوش پوش. اگر سید بود و عمامه اش سیاه، آنوقت با یکدیگر "مو" نمی زدند. امامی دکترای حقوق داشت و استاد دانشگاه تهران هم بود و هر وقت شاه می خواست سفر برود برایش قران می گرفت تا از زیر آن عبور کند. می گفتند نخست وزیر ساز است و پل پیوند دربار با بیت آیت الله های بزرگ در قم و اصفهان و مشهد. آن امام جمعه زبان فرانسه را مثل بلبل صحبت می کرد و انگلیسی هم خوب میدانست. خوش بوترین ادوکلن فرانسه را به ریش می زد. این یکی انگلیسی با لهجه امریکائی حرف می زند و عربی هم میداند. بوی گلاب هم شاید بدهد. آقا تهرانی هم نظر کرده رهبر است. اصلا معلوم نیست چگونه سر از امریکا در آورد و چرا پس از تحصیل در امریکا به ایران و تهران بازگشت و یکراست رفت به مجلس و شد نماینده. کمی که آب ها از آسیاب ها افتاد معلوم شد دست راست مصباح یزدی است و یک جبهه هم ابتدا در مجلس و سپس خارج از مجلس درست کرد بنام "جبهه پایداری" که زعامت و پدرخواندگی اش با مصباح یزدی بود و دبیرکلی اش با ایشان. آقا مرتضی تهرانی، گروه ضربت مداحان را هم زیر پر و بالش دارد و  آنقدر سیاست دارد که بداند چه وقت باید وارد گود شود. مثلا درانتخابات اخیر که سردار ذوالقدر جلو افتاد و جبهه مردمی نیروهای انقلاب "جمنا" را سر هم بندی کرد، دور ایستاد و منتظر نتیجه و سرنوشت قالیباف و رئیسی ماند. خوب میدانست که آنها هیچکدام رئیس جمهور نخواهند شد. نه این که نخواهد خودش رئیس جمهور شود، حتما یکی از گزینه های انگلیسی زبان ریاست جمهوری است، اگر عمر مصباح یزدی و احمد جنتی و شیخ محمد یزدی قد بدهد و دستشان همچنان پشت او بماند. در بیت رهبری هم در به همین پاشنه ای که هست بچرخد.

آقا تهرانی که در انتخابات مجلس نهم نفر اول شده و در صف نخست وارد مجلس شده بود در انتخابات مجلس دهم به آخر صف هم نرسید و پشت در مجلس ماند. البته این پایان ماموریت و نقش آفرینی امثال او نیست. با این مقدمه می خواهیم توصیه کنیم مصاحبه روزنامه خرداد با این رهبر از امریکا بازگشته جبهه پایداری به زعامت مصباح یزدی را بخوانید. آدم از امریکا وقتی با این نظرات باز می گردد نباید به بازگشت و نقش آفرینی اش مشکوک بود؟

«من اصلا اصلاحات را قبول ندارم.  ورود زنان به ورزشگاه ایراد دارد.  ندیده برای احمدی نژاد تبلیغ کردم. کتاب های بازرگان را می خواندم. متاسفانه بعضي سياسيون دين ندارند. حاج آقا مصباح را خیلی دوست دارم....»

متن مصاحبه اینجاست:

http://khordadnews.ir/fa/news/226895

 


 

بزودی معلوم می شود

اسحاق جهانگیری

شهردار تهران خواهد شد؟

 

 


 

راه توده شماره 607 منتشر شد!

 

 

607 مین شماره هفته نامه راه توده، به آن دلیل که پنجشنبه در ایران تعطیل عمومی است، یک روز جلوتر اما با تاریخ پنجشنبه 29 تیرماه منتشر شد و مطالب آن علاوه بر سایت این نشریه، روی فیسبوک و کانال تلگرام آن قرار گرفت.

سرمقاله این شماره اختصاص دارد به تحلیل نامه سرگشاده جمعی از دگراندیشان ایران در واکنش به اظهارات وزیر خارجه امریکا مبنی بر تلاش آن کشور برای تغییر حکومت در ایران. علاوه بر دو بخش دیگر از دو کتاب برخی بررسی ها و مناسبات ارضی در کردستان به قلم احسان طبری و علی گلاویژ، مطالبی در این شماره می خوانید عمدتا درباره خصوصی سازی و نتایج فاجعه بار آن در ایران. ترجمه بخش دیگری از اسناد هزار صفحه ای تازه انتشار یافته در امریکا در باره کودتای 28 مرداد و همچنین ترجمه ای در باره مناسبات تاریخی کوبا و اتحاد شوروی و سرانجام تفسیری بر مرگ ناگهانی مریم میرزاخانی از دیگر مطالب این شماره راه توده است.  

تلگرام راه توده:

 https://telegram.me/rahetudeh

 


منتخب اخبار روزهای گذشته


 

مسائل شورای نگهبان را گردن من می اندازند

مصاحبه احمد جنتی

برای ثبت دردفتر این دنیا وآخرت

 


 

امر به معروف شد امر به قتل

واقعیات مربوط به تیراندازی در مترو شهر ری

 


 

خشونت در حال گسترش

به کدام انفجار ختم می شود؟

 


 

ماجرا باز میگردد به مذاکرات اتمی

زندانی کردن برادر روحانی

برای آگاهی از کدام اطلاعات؟

 

 


 

سفر رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح به مشهد

ترمز دستی علم الهدا

و دامادش "رئیسی" کشیده شد؟

 


شلیک مرگ در میدان المپیک تهران


 

دادگاه شرکای بابک زنجانی

متهم اصلی صادر کننده

دستور"دورزدن تحریم ها"ست

 


 

آیت الله دانا، اما کم حرف

این روزها ازسایه درآمده

 


حساب بانکی

A.Khodai

DEUTSCHE BANK

BIC: DEUTDEDBBER

IBAN. DE 31100700240459374500

----------------------------

برای تماس با پیک نت

 ازآدرس ای میل زیر استفاده کنید:

  infos@pyknet.net

 

آدرس پستی

N.Vernis

Postfach 200208
  13512 Berlin

Germany

----------------------------

Site Meter Site Meter

pay pal پیک نت برای دریافت آبونمان و کمک های مالی

آدرس ای میل ویژه pay pal

4peiknet@gmail.com

 

 

کانال تلگرام

اعضای تلگرام پیک نت

 از 11 هزار 600 گذشت


صفحه فیسبوک

روزنت پیک نت


سایت بین المللی

آمار سایت های خبری فارسی

پیک نت:

Monthly Visitors: 504,930


صفحات اول

روزنامه های امروز ایران


  خوان المسلمین
در خاورمیانه
(این کتاب را pay pal: 
4peiknet@gmail.com