www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

20 خرداد ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

مردم میدانند و می گویند

و با خبرهای جعلی گمراه نمی شوند

 
 
 
 

 

در جمهوری اسلامی دو شگرد تبلیغاتی 38 سال است دنبال می شود. نخست پخش اخبار گمراه کننده درباره یک حادثه و سپس توطئه سکوت در باره آن و حتی آفریدن یک جنجال چند روزه و به حاشیه بردن خبر اصلی! بویژه اکنون که انواع شبکه های اجتماعی وجود دارد و ارتش سایبری اطلاعات سپاه هم وسیعا از آن استفاده می کند. این شیوه اکنون هم درباره حوادث تروریستی روز چهارشنبه گذشته دنبال می شود. از پخش انواع اخبار درباره دستگیری عوامل ترور، تا اعلام چند نام عربی بعنوان عوامل کشته شده ترور تا انداختن ترور به گردن مردم که این آخرین عنوان و مقاله روز پنجشنبه کیهان است. کیهان نوشته که ترور یه ابن دلیل روی داد که مردم به روحانی رای داده بودند. روی دیگر این استدلال آنست که اگر به رئیسی رای داده بودند ترور اتفاق نمی افتاد! و یا انتشار این خبر خنده دار که رهبری گروه ترور توسط یک زن اهل جنوب از روی شبکه اینترنت!

اینها همه اخباری است درجهت گمراه کردن مردم و تغییر برداشت آنها از دست داشتن عواملی در حکومت در حادثه تروریستی روز چهارشنبه.

 در این میان فقط یکبار نماینده ایزه در مجلس گفته بود منشی من از بعد از حادثه گم شده و از او خبری نیست. اتفاقا این از جمله اخبار مهمی بود که اجازه گسترش آن را ندادند. این خبر یعنی از درون مجلس ارتباطی با عوامل ترور برقرار بوده است! خبر دیگر این که اسم های عربی برای تروریست های کشته شده اعلام شده است. همه میدانیم که شاید بیش از نیمی از اعضای واحدهای سپاه قدس عرب هستند و بسیاری از آنها سنی که خود را شیعه معرفی کرده اند. از بحرین، افغانستان، یمن، سومالی، سوریه، عراق، پاکستان و ... هم درعراق و هم در سوریه و حتی یمن از واحدهای نظامی این سپاه استفاده شد و می شود. البته با حقوق 100 دلاری در ماه و تامین زندگی خانواده در ایران. نباید به این فکر کرد که از میان همین افراد کسانی برای ترور جذب شده اند؟ و از آن مهم تر، چرا نباید فکر کرد که فرماندهان آنها در ماموریت های خارج از کشور با پول و رشوه کلان جذب شده اند؟ و حالا اگر این دو فرض پذیرفته شود، چرا نباید فکر کرد که از درون حکومت و برای امنیتی کردن اوضاع و مقابله با رای مردم به روحانی و فلج کردن دولت آینده از او هم اکنون این حادثه را با بهره گیری از آن دو امکان سازمان دادند؟ همه آنها که اخبار کودتای 88 را بخاطردارند و عکس های ساعات اولیه کودتا را به یاد دارند می دانند که گروهی که ستاد موسوی را همان شب شمارش آراء تصرف کرد و عده ای را در همان ستاد دستگیر کرد، عمدتا لبنانی، عضو حزب الله لبنان و درعین حال عضو سپاه قدس بودند. آلودگی ها اینجاهاست و اگر عزمی در رهبری برای جلوگیری از تکرار این رویدادها باشد باید کار تصفیه را در سپاه آغاز کند. در غیر اینصورت ما به سوی حوادثی بزرگتر، سیاسی تر و خونین تر خواهیم رفت. مردم اینها را میدانند و با همین درک عمومی و غیر پیچیده است که می پرسند: چرا روزی که رهبر در سالگرد درگذشت آیت الله خمینی در آرامگاه او سخنرانی می کرد آنها دست به انفجار انتحاری نزدند؟ که اگر زده بودند سیل جمعیت متوحش و در حال گریز ای بسا رهبر را با جاش برده بود!


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 20 خرداد

 
 

اشتراک گذاری: