ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

3 اردیبهشت ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

مصاحبه با حجت الاسلام رهامی

دیدار یکساعته

دو روحانی اصلاح طلب با رهبر

 
 
 
 

 

حجت الاسلام محسن رهامی، دبیرکل سابق انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها که در اوج جنبش دانشجوئی در دوران ریاست جمهوری خاتمی وکالت دانشجویان را برعهده داشت، با خبرگزاری ایلنا درباره دیدار اخیر خود و حجت الاسلام منتجب نیا قائم مقام دبیرکل در حصر حزب اعتماد ملی (مهدی کروبی) با رهبر جمهوری اسلامی گفت:

 

 من در طول سال‌های اخیر، خصوصا دو، سه سال گذشته و قبل از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، در سال ۹۲ و انتخابات مجلس در سال ۹۴، با مشاوران ارشد رهبری دیدار داشته ام. معتقدم حوادث تلخ انتخابات ۸۸ به سود نظام و کشور نبود. در فرصت مناسب دیگری در آینده ممکن است مشروح مذاکرات به اطلاع عموم برسد.

پس از حوادث تلخ انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸، احساس می‌شد که میان طبقات سیاسی و اجتماعی از یکسو و همچنین جریان‌های اصلاح‌طلب و مسئولان عالی‌رتبه نظام از سوی دیگر اختلافات و سوءتفاهماتی شکل گرفته است که به سود نظام و کشور نبود. دردیدار اخیر برای رفع حصر و ممنوع‌التصویری خاتمی رایزنی‌هایی را انجام دادیم. لازم بود که برای کاهش اختلافات، از بین بردن سوء تفاهمات، تلطیف فضای سیاسی کشور و افزایش انسجام و همبستگی در میان جریان‌ها و نیروهای وفادار به نظام و انقلاب و امام (ره) و رهبری، همچنین پیدا کردن راه‌حل مسائل رخ‌داده پس از انتخابات سال ۸۸، از جمله رفع حصر و همچنین رفع محدودیت ممنوع‌التصویری آقای خاتمی، رئیس دولت اصلاحات این دیدارها را در یکی دوسال اخیر، انجام دهیم. دیدار با رهبری در ادامه همان دیدارهای متعدد ذکر شده، بود. قصد داشتیم نتیجه ملاقات‌های مذکور و نقطه نظرات خود را در مورد مسائل فیمابین، به استحضار ایشان برسانیم. آقای منتجب‌نیا هم که علاقمند به طرح مسائلی در این دیدار بودند، در این ملاقات حضور یافتند.

بنده شخصا با مجموعه و بدنه جریان اصلاح‌طلبی از جمله کسانی که نقش پررنگ تری، در جریان اصلاحات دارند، مانند آقایان سید محمد خاتمی، سیدهادی خامنه‌ای، دبیران کل تعدادی از احزاب، نمایندگان کنونی مجلس، نمایندگان ادوار مجلس، علما و فضلای حوزه علمیه و همچنین بعضی از مراجع مانند حضرات آیات صانعی و موسوی اردبیلی (ره)، مشورت‌ها و رایزنی‌هایی در گذشته داشته‌ام و جمعبندی‌ و حاصل این مشورت‌ها و رایزنی‌ها را به اطلاع رهبر انقلاب رساندم. این دیدار حدود یک ساعت و در فضایی بسیار مناسب و صمیمی و توام با تفاهم به طول کشید. رهبر انقلاب با حوصله و گشاده‌رویی مسائل مطرح شده از سوی ما را گوش کردند. ما از ایشان تقاضا کردیم که دیدارها با ایشان تداوم پیدا کند که ایشان نسبت به این مسئله استقبال کردند و با آن موافقت کردند و ابراز علاقمندی کردند که این دیدارها در فاصله ‌های کوتاه‌ تری انجام شود و در این مدت نیز گزارش‌هایی به صورت کتبی برای ایشان ارسال کنیم.

با توجه به سفرهایی که من در یکی، دو سال اخیر به حدود ۲۲ استان مختلف کشور داشته‌ام، در این دیدار گزارش‌هایی از مشکلات و مسائل این استان‌ها که در طول این سفرها خصوصا در استان‌های مرزی غرب، جنوب‌غرب و جنوب‌شرق مشاهده کردم و نگرانی‌هایی که از سوی علما به ویژه علمای اهل سنت و مسئولان محلی  بیان شده بود را به مقام معظم رهبری تقدیم کردم.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 3 اردیبهشت

 
 

اشتراک گذاری: