ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

7 اردیبهشت ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

رئیسی سخنرانی خود را لغو کرد

نتیجه انتخابات 96

در مقایسه دو مراسم انتخاباتی

 
 
 
 

روزنامه آرمان در ایران، دو گزارش درباره دو همایش انتخاباتی که در بمناسبت روز بعثت پیامبر در تهران برگزار شده بود منتشر کرده است. اگر مقایسه این دو گزارش نشان دهنده نتیجه انتخابات 29 اردیبهشت باشد، دوم خرداد 76 در 29 اردیبهشت تکرار خواهد شد.

 

آرمان می نویسد:

1- شامگاه دوشنبه استقبال خوبی از مراسمی صورت گرفت که به مناسبت عید مبعث از سوی اصلاح‌طلبان برگزار شد. سالن برگزاری مملو از جمعیت بود. در این مراسم که شخصیت‌های سیاسی همچون حجت‌الاسلام موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات، جواد امام، غلامرضا انصاری، محسن مهرعلیزاده و جمعی از فعالان سیاسی جنوب تهران برگزار کننده آن بودند ، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه تمایلی به سخنرانی نشسته ندارد، ایستاد و از انصاف و لزوم اخلاق‌مداری در جامعه سخن گفت. موسوی لاری هم گفت: بی‌تفاوت بودن به انتخاب عاقلانه نیست و هر جا مردم با نشاط حضور پیدا کرده اند برنامه‌ها را تغییر داده اند، چنان‌که در انتخابات قبلی هم دیدیم که اراده مردم شایعه تاثیرگذاری اراده عده‌ای تندرو بر نظر مردم را شکست داد. به دورانی که عرصه را بر مردم تنگ‌تر و مشکلات بین‌المللی را درست کرده و زمینه یغمای سه هزار میلیاردی را فراهم می‌کند، نباید باز گردیم.

 

2- کمی آن طرف‌تر هم قرار بود برنامه انتخاباتی اصولگرایان در مسجد ۱۴ معصوم خانی‌آباد نو تهران برگزار شود و حجت‌الاسلام رئیسی یکی از کاندیداهای اصولگرایان سخنرانی کند. برای این مراسم که آن هم به مناسبت عید مبعث برگزار ‌شد، تبلیغات زیادی در سایت‌های اصولگرا صورت گرفته بود، چنان‌ که خبرگزاری فارس آدرس دقیق این مسجد را منتشر کرد تا اصولگرایان برای پرشور شدن سخنرانی این کاندیدای ریاست جمهوری به آنجا مراجعه کنند، اما نتیجه خلاف آن بود که اصولگرایان انتظار داشتند. آن‌طور که برخی سایت‌ها خبر دادند استقبالی از سخنرانی رئیسی نشد و سخنرانی به بهانه قطع برق لغو شد!

خبرگزاری فارس هم فورا باد در تهران را بهانه کرد و  نوشت: «سخنرانی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که قرار بود در مسجد محله خانی‌آباد تهران صورت بگیرد، به علت قطع برق بخشی از منطقه خانی‌آباد به دلیل وزش طوفان لغو شد.»

فاصله مراسم سخنرانی رئیسی با مراسم اصلاح‌طلبان بسیار کوتاه بود و اگر توفان برق را قطع کرده بود باید برق محل برگزاری مراسم اصلاح طلبان هم قطع می شد!

بنابراین دلیل لغو سخنرانی باید عدم استقبال از سخنرانی رئیسی آن هم در جنوب تهران که اصولگرایان آن را پایگاه خود میدانند باشد. تکلیف شمال تهران هم که برای اصولگرایان و اصلاح طلبان روشن است!


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 7 اردیبهشت

 
 

اشتراک گذاری: