ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

15 فروردین ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

گفتگو با پورمحمدی

تردید روحانی برای نامزدی

انتخابات 96 پایان یافت!

 
 
 
 

 

سایت نامه نیوز با حجت الاسلام پور محمدی وزیر دادگستری کابینه روحانی گفتگوئی انتخاباتی کرده است. پورمحمدی که سالها رئیس بازرسی کل کشور و مدتی هم عضو کابینه احمدی نژاد بود اما نتوانست با وی کار کند و استعفا داد، در این مصاحبه به چند نکته خبری اشاره می کند. از جمله درباره ملافات و مشورت روحانی با رهبر جمهوری اسلامی در باره شرکت و یا عدم شرکت در انتخابات 96. نکات خبر و مهم این مصاحبه را میخوانید:

 

* کار کردن با آقای روحانی سخت است؟

 

- سهل و ممتنع است. دخالت ایشان کم است. اینکه اصرار بر موضوعی بورزد کم است. تقریبا فشار بر مدیرانش نمی‌آورد. خوش فکر و مشورت پذیر است. من خیلی تجربه سختی از کار با ایشان ندارم البته شاید بتوان گفت که در وزارت دادگستری به دلیل محدودیت فعالیت ما در این حوزه، منطقا نقطه اصطکاک کمی داریم.

 

* می گویند آقای روحانی برای وزرایش وقت نمی گذارد.

 

- آقای روحانی آدم منضبطی است و به جلسات و برنامه هایش خیلی توجه می کند. وقت زیادی برای جلسات کاری، جلسات تصمیم گیری و پاسخ به سوالات و نامه ها می گذارد. به نظرم بخش زیادی از مسائل در همان فضای کاری حل می شود. یعنی وقتی به طور منظم جلسات دولت و شورای عالی امنیت ملی، شورای انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، شورای آب، شورای محیط زیست و آسیب های اجتماعی برگزار می شود، خیلی از وزرا و مسئولین عالی در همین جلسات کارهای خردشان را حل می کنند و در حاشیه جلسه هم چنانچه کار فوری داشته باشند، حل می کنند. وقتی دو جلسه چهارساعته در دولت داریم که همه وزرا و آقای رئیس جمهور عمدتا حضور دارند، هرکس هم که کاری داشته باشد در 5 دقیقه با ایشان در میان می گذارد.

مدیریت دولت با آقای جهانگیری است و دستور کارش منظم انجام می شود. بحثهای مهم را آقای رئیس جمهور وارد می شود. رئیس جمهور هفته ای دو جلسه اقتصادی منظم دارد.

 

موضوعات جناحی در دولت مطرح نیست. اما در مسائل کاری و حرفه ای ابراز نظر در دولت بسیار بسیار راحت است. یعنی هیچکس دغدغه ابراز نظر را نسبت به همدیگر ندارد.

 

شاید یک عامل موثر دیگر، آقای رئیس جمهور است که به هیچ وجه گرایش سیاسی نداشته و ندارند. یعنی ایشان یک تمایل غلیظ سیاسی نداشتند و ما هم نمی بینیم . خودِ این عامل مهمی است برای اینکه فضای دولت متعادل باشد و سایه سیاسی بر دولت نیفتد.

 

*آقای روحانی گویا در یک جلسه هیات دولت از نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری 96 خبر داده اند. آیا شما در آن جلسه بوده اید؟

 

- بله.  درواقع بحثهایی بود که آقای رئیس جمهور برای دور بعد می آیند یا نمی آیند. آقای رئیس جمهور عنوان کردند که بعضا از من سوال شده یا در ذهن دوستان هست که موضع من چیست؟ مطالعه کرده ام و با رهبری هم مشورت کرده ام و تصمیم گرفته ام که برنامه و خدمتم را ادامه دهم. ایشان گفتند که با آقا دیدار کردند و آقا فرموده اند همان چیزی که دفعه قبل به شما گفتم، این بار هم همان ها را به شما خواهم گفت. هرکس هم که رای بیاورد، من وظیفه خودم می دانم که حمایت کنم.

 

*شما هنوز در جلسات جامعه روحانیت شرکت می کنید؟

 

بله.

 

* نامزدها را بررسی کرده اید؟

 

- هنوز به بحث نامزدها نرسیده ایم. چون مشخص نیست چه کسی نامزد قطعی است تا روی آن بحث کنیم.

  روی آقای روحانی هم تابحال بحث نشده است.

 

 

برخی از اعضای جامعه، نظری نسبت به آقای روحانی ندارند. ولی برخی ترجیح شان با آقای روحانی است.

* آقای بقایی آمده اند، آقای احمدی نژاد گفته اند بقایی خودِ من است و مشایی هم همینطور. حتی گفته شد که آقای احمدی نژاد معاون اول آقای بقایی خواهند شد! تحلیلتان از این مسئله با شناختی که از آقای احمدی نژاد دارید، چیست؟

 

- آقای احمدی نژاد همیشه برای خودش یک رسالت تاریخی قائل بوده و آن را دائما هم تکرار می کند. از هوش و قدرت بازیگری سیاسی هم برخوردار هست.اگر بخواهیم ملاحظات را کنار بگذاریم، شرایط خیلی عوض  شده است.


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 15 فروردین

 
 

اشتراک گذاری: