ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

20 فروردین ماه  1396

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

در برابر مخالفان دولت

ناطق نوری و علی لاریجانی

پشت روحانی را خالی نکردند!

 
 
 
 

 

دیدن صحنه سیاسی کشور اینگونه به نظر می‌رسد که تمام جریان اصول‌گرایی به دنبال این هستند که روحانی را شکست دهند و فردی از  خود را راهی پاستور کنند. از سخنرانی‌ها، رفتارها و نوشته‌های این جریان سیاسی هم اینگونه بر می‌آید که تمام اصول‌گرایی در برار روحانی ایستاده است.

حقیقت اما چیز دیگری است. بسیاری از اصول‌گرایان شناخته شده و شناسنامه دار از حامیان حسن روحانی در انتخابات اردیبهشت 96 هستند. در راس این اصول‌گرایان ناطق نوری و علی لاریجانی قرار دارند.

این دو چهره شناخته شده حتی حاضر نشدند وارد بازی اصول‌گرایان شوند و اعلام کردند کاری با اصول‌گریان ندارند. لاریجانی می‌گوید از اصول‌گرایان بی خبر است. ناطق نوری هم حاضر نشده است با توجه به اصرار برخی از راست‌گرایان از جمله باهنر وارد سازوکار اصول‌گرایان برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم شود.

این دو از حامیان سرسخت حسن روحانی هستند. ناطق نوری در سال 92 در کنار هاشمی و خاتمی تلاش کرد تا روحانی رئیس جمهور شود. لاریجانی نیز به عنوان رییس مجلس در این سال‌ها به عنوان حامی روحانی معرفی شده است. در انتخابات مجلس دهم نیز لاریجانی در فهرست حامیان دولت یا همان امید قرار گرفت.

لاریجانی معتقد است روحانی بازهم رییس جمهور می‌شود. ناطق نوری هم می‌گوید جز روحانی گزینه انتخاباتی دیگری نداریم. آنها جریان‌هایی را هم با خود دارند که می‌تواند حجم زیادی از رای اصول‌گرایان را به سبد روحانی بریزد.

حضور لاریجانی و ناطق در صف حامیان روحانی زمینه ساز دلخوری اصول‌گرایان شده است. راست‌گرایان بر این باور هستند که تنها راه شکست روحانی معرفی یک نامزد نهایی است. نامزدی که بتواند تمام آرای اصول‌گرایان را به سمت خود هدایت کند. حالا حضور ناطق و لاریجانی می‌تواند این آرزوی اصول‌گرایان برای وحدت به باد دهد.

زمین بازی اصول‌گرایان دچار یک سردرگمی اساسی است. رییسی آمده است. ناطق و لاریجانی از روحانی حمایت می‌کنند. جلیلی حاضر نیست از صحنه کنار برود. اینها باعث شده است تا از اردوگاه اصول‌گرایان دود سفید وحدت مشاهده نشود.

به نظر می‌رسد باید منتظر ماند تا شکست دیگری در کارنامه سیاسی اصول‌گرایان در تاریخ سیاسی ایران ثبت شود. (خلاصه شده و به نقل از "عصر ایران")

به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 20 فروردین

 
 

اشتراک گذاری: