ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

31 شهریور  1398

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول 31 شهریور

ایران و امریکا

چرا آمادگی نظامی میگیرند؟

 
 
 

 

 

هم امریکا و هم ایران با چراغ های خاموش در امتداد خط قرمز یک رویداد و تقابل نظامی حرکت می کنند. ایران ظاهرا و براساس گفته های این روزهای فرماندهان سپاه و ارتش خیال عبور از این خط قرمز را ندارد، اما آیا امریکا هم چنین خیالی ندارد؟ آنها هم می گوید چنین برنامه ای ندارند، اما هردو طرف چنان خود را آماده می کنند که کاملا درجهت خلاف ادعاهایشان است. البته ایران می گوید برای دفاع آماده می شود، اما امریکا دلیلی برای آمادگی دفاعی ندارد، بلکه آماده تهاجم می شود و حتی اهدافی که درایران باید بمباران شوند را در جلسه شورای عالی امنیت ملی امریکا که در کاخ سفید و با حضور ترامپ برگزار شد مشخص کرده اند. اعزام نیروهای نظامی جدید به خلیج فارس نیز در تائید همین آمادگی امریکاست.

در ایران نیز مردم خطر را زیاد جدی نمی گیرند، زیرا به اخبار و گفته های رسانه های حکومتی و مقامات حکومت اعتماد و اعتقاد ندارند. از بس لاف و گزاف و دروغ شنیده اند. اما در حکومت وضع به گونه دیگری است. آنها خطر را شاید بیش از هر زمان دیگری جدی گرفته اند. آنقدر جدی که علاوه بر مانورهای نظامی در آبهای جنوب به بهانه سالروز حمله ارتش عراق به ایران و رژه های نظامی در برخی شهرها، از جمله تهران، مانور نظامی مشترکی را هم با چین و روسیه در دریای عمان ترتیب داده اند. شاید این مانور دوم پر اهمیت تر از رزمایش های سپاه و ارتش در خلیج فارس باشد زیرا این یکی پیامی مستقیم و جدی نه تنها از سوی ایران بلکه از سوی چین و روسیه به امریکا برای پرهیز از حمله نظامی به ایران است.

روز گذشته رئیس امور بین المللی و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در همین رابطه گفت:

رزمایش دریایی ایران، چین و روسیه در دریای عمان برای اولین بار برگزار می شود و تحلیل‌های  سیاسی و نظامی بسیاری روی این مانور صورت خواهد گرفت که در استراتژی های خود آن را درنظر خواهند گرفت!


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 22 سپتامبر 2019

 
 

اشتراک گذاری: