ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

27 مرداد  1398

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 28 مرداد

شیخ محمد یزدی

سرهاشمی را خورد و شفا نیافت!

 
 
 

 

 

در دو روز گذشته چند نقل قول از شیخ محمد یزدی رئیس حکومتی حوزه علمیه قم در شبکه مجازی منتشر شده که نکات قابل توجهی در آن هست. دفتر حوزه علمیه قم یک روز پس از انتشار این نقل قول ها آن را تکذیب کرد و مدعی شد که مخالفان این سخنان را به نقل از شیخ محمد یزدی منتشر کرده اند. حدس قریب به یقین زده می شود که این تکذیب محصول دستوری باشد که از روی سر شیخ محمد یزدی داده شده است، والا افکار و خوی عصبی یزدی که توام شده است با بیماری و نیمه فلج بودن او و ضربه مهلکی که در انتخابات مجلس خبرگان خورد همین است که در این نقل قول ها منعکس است. او رئیس مجلس خبرگان رهبری بود که انتخابات خبرگان انجام شد. او با یقین به پیروزی حکومتی در این انتخابات از تهران نامزد خبرگان شد اما هاشمی رفسنجانی یک لیست 30 نفره برای خبرگان تهران منتشر کرد که یزدی در آن نبود و مردم به این لیست رای دادند و یزدی بکلی از خبرگان به بیرون از آن پرت شد. دو بازنده بزرگ دیگر آن انتخابات مصباح یزدی و شیخ احمد جنتی بودند که این آخری را که 31 م شده بود با حذف نفر 30 ام و با زد و بندی که بیرون از مجلس انجام شده بود وارد مجلس شد و حتی رئیس مجلس خبرگان شد! بخشی از انگیزه استخر مرگ کردن هاشمی رفسنجانی همین لیست 30 نفره تهران برای انتخابات خبرگان بود!

شیخ محمد یزدی سالها نایب رئیس مجلس شورا بود و درکنار هاشمی رفسنجانی می نشست. این حداکثر موقعیتی بود که او در دوران رهبری آیت الله خمینی کسب کرد اما پس از آن و در طول رهبری آقای خامنه ای او که در جریان ریاست جمهوری خامنه ای گروه 99 نفره را در مجلس علیه میرحسین موسوی ساخته بود و از خامنه ای دفاع می کرد بر صدر نشست. شد رئیس قوه قضائیه، شد رئیس حکومتی حوزه علمیه قم، شد فقیه عضو شورای نگهبان، شد رئیس مجلس خبرگان! در دوران ریاست او بر قوه قضائیه دو حادثه مهم روی داد که بخشی از تاریخ جمهوری اسلامی است. حمله به کوی دانشگاه تهران و حمله به بیت  آیت الله منتظری که در هر دو رویداد شیخ محمد یزدی دست داشت. سردار نظری فرمانده نیروی انتظامی تهران بدستور او به کوی حمله کرد و آن فجایع را آفرید و اوباشی که به خانه آیت الله منتظری حمله کردند و کتابخانه و یادداشت های او را به تاراج بردند وقتی نتوانستند آیت الله منتظری را از خانه اش بیرون بیآوردند و ببرد در اطراف قم و بکشند یزدی به آنها گفت "طناب بیاندازید گردنش و بکشیدش بیرون" که نتوانستند چنین کنند و ماجرا به حصر 6 ساله آیت  الله منتظری ختم شد. پس از باخت یزدی و راه نیافتنش به مجلس خبرگان کنونی، آقای خامنه ای با افسوس گفت که مجلس خبرگان از این سرمایه ها (یزدی و مصباح یزدی) محروم شد!

با همین مرور سریع برسید به انگیزه های حصر میرحسین موسوی و به کودتای 88 و بسیاری از رویدادهای دیگر. یزدی با آنکه عضو شورای نگهبان بود در انتخابات 88 اطلاعیه به نفع احمدی نژاد داد. یعنی صریحا خلاف قانون اساسی عمل کرد. هاشمی رفسنجانی یکسال پیش از استخر مرگ شدنش در پاسخ به سئوالی که از او درباره دشمنی شیخ محمدی یزدی با وی از او کرده بودند، با جمله ای دو پهلو که به بیماری جسمی و روحی یزدی می خورد گفت: "من دعا می کنم ایشان شفا پیدا کند!". سرهاشمی زیر آب رفت و یزدی شفا پیدا نکرد!

پیرامون نقل قول های شیخ محمد یزدی که در ابتدا به آنها اشاره کردیم در همین شماره پیک نت می خوانید.

به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 27 مرداد

 
 

اشتراک گذاری: