ايران  

        www.pyknet.net

   پيك نت

 
صفحه اول پیوندهای پیک بايگانی پيک

2 دی 1399

  pyknet100@gmail.com

 
 
 

عنوان اول پیک نت 2 دیماه

موشک پرانی در بغداد

ایران هراسی در منطقه!

 
 

 

 

دولت تازه تاسیس عراق بسرعت خود را به ترکیه و عربستان نزدیک می کند و درعین حال مناسبات خود با قطر و امارات متحده را نیز تقویت کرده است. و این یعنی نفت و گاز و برق و بازگشت کامل به دنیا عرب. این درحالی است که همین دولت گام های بلندی در جهت همکاری های استراتژیک با مصر برداشته و هفته گذشته یک هیات دولتی مرکب از وزرای عراقی راهی مصر شد. این روند به معنای دور شدن از ایران است. روندی که ماجراجوئی گروه های نظامی وابسته به سپاه قدس آن را سرعت می بخشد. حتی اگر این گروه ها در ماجراجوئی ها و از جمله موشک و راکت پرانی یکشنبه شب به منطقه سبز بغداد دست نداشته باشند، گروه های بی نام و نشان دیگری عمل می کنند و بنام گروه های وابسته به ایران آن را تبلیغ. در گروه حشد الشعبی که نزدیک ترین مناسبات نظامی و مالی را با سپاه قدس دارد تاکنون شماری باتهام رابطه های مشکوک (بخوانید با اسرائیل و امریکا) دستگیر شده اند که حتی شامل حال برخی فرماندهان آن نیز می شود. بعید نیست که در حوادثی نظیر موشک پرانی به سمت منطقه سبز و سفارت امریکا در بغداد افراد دیگری مانند آنها که دستگیر شده اند نقش داشته باشند. موشک و راکت پرانی اخیر به منطقه سبز بغداد باعث کشته شدن مردم عادی و برانگیخته شدن باز هم بیشتر خشم مردم علیه نا امنی شده است. برای این ناامنی انگشت اتهام به سوی همان گروه هایی دراز است که وابستگی آنها به ایران قابل انکار نیست. ظاهرا از جمله نتایج ترور قاسم سلیمانی فرمانده پیشین سپاه قدس همین بی نظمی و آتش به اختیاری شبه نظامیانی است که متهم به این حوادث اند. حوادثی نظیر موشک پرانی به منطقه سبز و به سفارت امریکا در بغداد، نتیجه دیگری هم دارد و آن تقویت آن تبلیغاتی است که ترامپ برای ترک نکردن کاخ سفید تا حد فراخواندن طرفداران خود علیرغم کشتاری که کرونا در امریکا می کند به خیابانها سرگرم آنست. عواقب هر آنچه در عراق روی میدهد مستقیما متوجه ایران و تقویت کننده آن هراسی است که امریکا اروپا را از آن می ترساند و می کوشد برجام را زیر سایه این هراس ببرد. هراس از حضور نظامی ایران در منطقه و توان موشکی آن.

در ارتباط با همین رویدادها و بویژه موشک پرانی یکشنبه شب که برخی رسانه های حکومتی در ایران با شادی و شعف آن را پوشش خبری دادند، روز گذشته مقتدا صدر در بیانیه ای اعلام کرد:

"هیچ کس حق استفاده از سلاح در خارج از چارچوب دولت را ندارد و دولت باید وضعیت اضطراری را در بغداد اعلام و از ارتش به طور انحصاری برای محافظت از غیرنظامیان و مأموریت‌های دیپلماتیک استفاده کند و من آماده همکاری کامل در زمینه تامین امنیت هستم."


به تلگرام پیک نت بپیوندید
https://telegram.me/pyknet @pyknet


 پیک نت 22 دسامبر 2020

 
 

اشتراک گذاری: